Limonata (Öneriler,eleştiriler)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve M3 tarafından 12 Eylül 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. M3

M3 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar,marketlerde 70yenikuruşa satılan uludağ 500ml limonatanın 100mlinde 14gr karbonhidrat bulunuyor yani 1 şişede 70gr a tekabül ediyor sizce antremandan hemen sonrası için iyi bir içecek mi ?
    Ben elimden geldiğince kullanıyorum , paylaşmak/danışmak istedim.

thums:

2. KaRaBaSH

KaRaBaSH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    ben içtim ve bana çok yapay geldi. ben antrenman sonrası için eğer öyle bir şey içeceksem cappy %100 turunçgiller tercih ediyorum, tadı güzel, ve çok daha doğal :)

3. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    bende tam tersi tadına bayıldım.Tabi doğal limonata kadar güzel değil ama tadını çok iyi tutturmuşlar bence

4. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    ben yaşanılan vucut açlığından dolayı saf meyva suyu tavsiye ederim.limonatanın tansiyonu düşürücü etkisi olduğuda unutulmamalı.

5. M3

M3 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Tadı falan değilde karbonhidrat oranı bana baya güzel geldide :D

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    doğallığı bir kenara bırakırsak antreman sonrası şeker ihtiyacı karşılar..
    burada paketli bir içeceği %100 meyve suyu diye satmaları aldatmaca ve posadan başka birşey değil..zira c vitamini 30dk.da etkisini kaybediyor meyve sıkıldıktan sonra..

7. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    zaten idman sonraları beyaz şeker ve şekerli su tüketenler bile var..
    o limonatadaki şeker de basit olduğundan idman sonrası tüketilebilir..
    ancak guardbody 'nin belirttiği tansiyon düşürücü etki gözardı edilmemeli..

8. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    vitamin içerikli sıvı gıdalar ağzı kapalı tutuldugu taktirde 6 saat boyunca içeriğinden birşey kaybetmez diye duymuştum bir üreticiden.fakat nakil esnasında bile yaşanılan süre kaybı göz önüne alındıgında ben vitamin açısından değilde daha çok meyve şekeri açısından konunun önemini dile getirmek isterim.

KaRaBaSH bunu beğendi.
  9. redknight

redknight Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    dostum kendin diyorsun karbonhidrat var icinde diyon karbonhidrat idmandan sonra ne isine yarar ki senin proteine ihtiyacin var imdan sonrasi kas yapman icin,karbonhidrata ancak idman oncesi alinir enerji vermesi icin yorgunsan...bunu karistiran cok idman sonrasi altin kural kas yapmak icin PROTEINDIR.....KARBONHIDRAT GUN ICINDE ALINIR YADA IDMAN ONCESI SAYGILARIMLA

10. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    redknight yanlış bir açıklama yapmışsın bence.antrenman sonra boşalan glikojen depolarını ne ile doldurmayı planlıyorsun?sadece meyve tuketımı ile bir yere kadar.aşırı yuklenme ile ancak karaciğer glikojen depolarını zorlamış olursun.antrenman sonrasında alınan proteın tozunu meyva suyu ile alın demelerindeki bir diğer noktada burada yatıyor işte.geçiş sürecini hızlandırmakla birlikte boşalan depolarıda hızlı doldurur.ayarı kaçırmamak kişinin kendi elinde.komplex ve basit karbonhıdrat alım zamanlarını doğru yaptıgın surece kas gelişiminde çok buyuk yol kat edersin.katabol sürecin önüne sadece antrenman sonrasında proteın alımı yapılarak geçilmez.

diez, [Zafer] ve Quattroporte bunu beğendi.
  11. redknight

redknight Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    guardbody dostum ben yanlis bir aciklama asla yapmam denedgim seyleri yaziyorum ..ben diyet zamaninda yarisma oncesi her zaman proteini suyla alirim sutle bile karistirmam ama su 13 yilimda asla karbonhidrat idman sonrasi almadim almamda,sunu asla unutma eger bu isi biliyorsan karbonhidtar vucuda buyutur ama proteinde kas yapar ,karbonhidrat gun boyu alinmasi bence yuzde yuz daha iyi olur ve sekerli bir iceceklede protein alimina ben katilmiyorum,iyi bir vucutcu bunu bilmeli idman esnasina kas zedeleniyor ve idman sonrasi alinan temiz protein o zedelenmeyi duzeltim o zedelinen bolgede yeni bir kas gelisimine girer ozeliklede diete meyve suyle protein alirsan alsa yarismaya istenilen yaga oranina dusemesin o yuzden yarisam oncesi his seker alinmiyor ve yarisma gunu bol bol cikolta alip vucuda sasirip kan popaliyor ve inanilmaz sisme yapar...bu kendim surekli denedigim icin ve tanidigim super vucutcu arkadaslarimda bunu bilir boyle uygular AMA SENDE HAKLI OLABILIRSIN DOSTUM ben boyle yapiyorum saygilarimla

12. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    redknight her konuda lean kastan bahsediyorsun ama forumda herkesin amacı o olmayabilir hak verirsin ki..

antremandan sonra protein alımı tabiki en önemlisi ama bu işin biliminin de kabul ettiği gibi basit şeker alımı da çok önemlidir antremandan sonra..dikkat edersen karbonhidrat demiyorum sadece basit şeker alınır..

zaten basit şeker sadece antremandan hemen sonra alındığında yağlanmaya neden olmaz...kaslardaki boşalan glikojen depolarını doldurmayla meşguldür çünkü..

13. DİGİMAX

DİGİMAX Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    İNTERNET CAFE
    Yer:
    SAMSUN
    limonatayı armut,muz,şeftali gibi meyvalra tercih ederim...

14. redknight

redknight Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    diez ben asla seker almam idmandan sonra bunada karsiyim ama tabiki herkez kendinden sorumlu ama bu isi bilen biri asla seker almaz bunada eminim saygilarimla

15. redknight

redknight Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    her konuda lean kastan niye bahsedeyim onu sormuslar onu cevapliyorum.

16. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    çok iddialı bir yorum olmamış mı?

bu forumda bazı konular üzerinde uzlaşma sağlanmış ve genel görüş aynı doğrultudaysa bu durum; bu işi bilen üyeler, bu spora gönül vermiş arkadaşlar ve bilimin bizleri yönlendirmesiyle gerçekleşmiştir..

tabiki sizin uyguladığınız yöntem, izlediğiniz yol bizlerden çok farklı olabilir.. buna da sonsuz saygı duymaktayım.. tıpkı bu spor için harcadığınız yıllara, tecrübenize ve bilginize saygı duyduğum gibi..

ancak "bu işi bilen asla şeker almaz" gibi forum üyelerinin birçoğunu hedef alan zedeleyici yorumlar yapmanızı ne tecrübeniz, ne de yapmış olduğunuz kütle haklı çıkarır..

17. redknight

redknight Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    dostum ben bunca yilldir bu isi yapiyorum ve inan super vucutcularla yarisma once birlikte idman yaptik kapma girdik gercekten idman sonrasi seker alan hic kimseyi gormedim burda herkeze saygim var ve amacim bildgimi yasadgimi ve hala yasiyor oldgum seyleri aktarmak asla kimseyi burda ne kirarim nede kucuk dusururum ,tabiki benim billmediklerim olabilir ama ben gordugum ve denedgim metotlari yazmaya calsiyorum baskasindan duydugum seyleri degil,doktorlar her turlu ilaci bilir bilmsel olarak ama asla denememisler ve etkisini bilmelzer ama ben bunca yil icinde inan cok sey denedim ve gordum cunku tum urasim bu sbahatan aksama kadar kendi dukanima boyle bir suru arkadasima yardimci olmaya calisiyorum o yuzden benim daha onceki yazdiklarimi cok derin alma yada alinma burda herkez kardestir bilen oreticek bilmeyen orenicek saygilarimla dostum

18. kubys81

kubys81 Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    0
    bencede sekerın faydası yok zararı var.Hata bence seker hıc ıhtıya yok sade of sezonlarda olabılır.Ama karbonhıdratlar konusunda vucudun karbonhıdrta herzaman ıtıyacı vardır ıdamandan sonra once ama bunun oranları ıyı ayaranmalı temız karbonhıdrat kaynakları secıllmedlıdır.ıdamandan sonra bosalan gılıkosen depolarının doldurulması gerekır cunku vucudun harekt etmek vs gıbı falıyetlerın yanında proteın sentezı ,kas gelısım ve dıer aktıvetılerınde 100½100 yapabılmesı ıcın enerjıye ıhtıyacı vardır ve buda temız karbonhıdrat kaynaklarıdır aksı taktrıde vucut proteınlere yaglara ne bulursa ona yonelecektır.Onun ıcın ıdman sonrası normal ogunden daha az saf ve temız karbonhıdrat mutlaka alınmalıdır.Bunun oranını beslenme programınızla bırlıkte ayarlamalısınız cunku fazla alımlarda depolanıp yaga donusecektır.Yarısma oncesı beslenme programı of sezon beslenme programından tabıkı daha farklıdır ama bu gunumuzde bıle artık sporcular yarısma oncesı bır kac hafta bıle eskısı gıbı karbonhıdrat sıfırlamaları vs ıreye gıtmıyor ve bundan kacınıyorlar cunku yukarda yazdıgım sebeplerden dolayı kutle kaybına ylol acıyor proteınler duzgun kulanılamıyor ama tabıkı hepsının belı bır oranı sevıyesı azaltılması cogaltısması gereken durumlar var bunları besenme programızda ve tecrubelerınızle deneme yanılmayla kesfedecksınız.

19. redknight

redknight Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    zaten o yuzden 50 gr yakin protein alinir idman sonrasi bunun 32-35 gr vucut protein olarak algilar deger kalanina karbonhidrat olarak algilir,35 gr protein alan arkadaslarim vardi mesela onlarda hemn bir adet muz yerlerdi akrasindan ...

20. kubys81

kubys81 Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    0
    anlamsız ıdamandan sonra sıvı proteın alımı suplementler yanı ve onun akabınde katı bır proteın ogesı ve ona oranlanmıs sekılde saf temız bır karbonhıdratı alınımı saglandamı ıatenılene ulasılmıs olur .hem kas buyur hem proteın ozumsenır hem vucut yorgunlu hafıfletılır hemde para bosuna gıtmez:)

Sayfayı Paylaş