Limon suyu ve sarimsak mucizesi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve zrb20 tarafından 9 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. zrb20

zrb20 Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    53
    bu kürü ben ahmet marankinin kitabında görüp uygulamıştım geçen sene. tadı ve özellikle kokusu pek güzel değildi
    . ama özellikle metobolizma hızımda artış, kış hastalıklarına direncimdeki artışı olumlu olarak gözlemledim. ayrıca sarmısağın testestoron artışı yaptığını bildiğimiz için çiğ yutmaktansa bu şekil içilebilir.

BUNU YILDA BİR KEZ MUTLAKA YAPIN

Özellikle Rus ...doktorların tavsiye ettiği kalp ve damar hastalıkları reçetesi mucizevi sonuçlar veriyor. Bitkilerle doğal tedavi yöntemine son derece önem veren Rus tıp dünyası, bu formülü yüzlerce yıldır kullanıyor ve son derece başarılı sonuçlar elde ediyor. Limon suyu ve sarımsakla yapılan karışım, damar sertlikleri, damar yağlanması, damar tıkanıklıkları ve tansiyon gibi sorunları kalıcı olarak ortadan kaldırıyor.

Türkiye'deki bazı doktorlar da hastalarına bu formülü öneriyor.

EVİNİZDE KENDİNİZ YAPABİLİRSİNİZ

- 2 Litre hiç su katılmamış sıkılmış limon suyu

- 40 diş soyulmuş ve ezilmiş sarımsak (Mümkünse Anadolu'da yetiştirilmiş ithal olmayan sarımsaklardan)

- Ağzı sıkı kapanan koyu renkli bir kavanoz (2 litrelik pet şişeler de kullanılabilir)

HAZIRLANIŞI

2 Litrelik kavanoz ya da pet şişeyi dolduracak kadar limon satın alın.(yaklaşık 4-5kg aldım ben) Limonların suyunu iyice sıkıp şişeye doldurun. Soyulmuş 40 diş orta boy sarımsağı yıkamadan ve ezerek limonun içine atıp şişenin kapağını sıkıca kapatın. 25 gün boyunca normal ılık bir yerde tutun(marankinin kitabında karanlık olması lazım diyor. bu yüzden şişeyi gazete kağıdı ile sarıp bantladım) ve her gün birkaç kez çalkalayın. Yaklaşık 25 gün sonra sarımsakların limon suyunun içinde eridiğini göreceksiniz.

25 gün sonra hazır hale gelen karışımdan her sabah kahvaltıdan yarım saat önce yarım çay bardağı için. Bunu hergün düzenli olarak ve mümkünse aynı saatte yapın. Bu karışımın içine asla başka bir madde (şeker, tuz, tatlandırıcı vs. katmayın)

YÜZDE 100 KANITLANMIŞ FAYDALARI

1- Tüm damar iltihaplarını (vasküler) tedavi ediyor, tıkanan damarları açıyor, damar sertliklerini ve hipertansiyonu

önlüyor.

2- Kolesterol ve lipidi düşürüyor, zararlı yağların yakılmasını sağlıyor, kilo verdiriyor (bazal metabolizmayı hızlandırıp yağların yakılmasını sağladığı için iştahı açıyor.), vücuttaki şeker oranını dengeliyor, pankreasin yenilemesini sağlıyor.

3- Böbrek ve safra taşlarını eritiyor, idrar söktürüyor, vücuttaki şişkinliği yok ediyor ve dokularda ödem oluşmasını engelliyor.

4- Helycobeacter pylori adlı ülser mikrobunu öldürerek mide ve oniki parmak bağırsağı ülserinin kesin tedavisini
    yapıyor.

5- Tüm romatizmal iltihabi önleyor, her tür romatizmal ağrıları dindiriyor, kireçlenmeyi önlüyor, eklem yüzeylerinin

yenilenmesini sağlıyor ve her türlü ağrıyı kesiyor.

6- Beyin hücreleri ve tüm sinir sistemlerini yeniliyor, sinirdeki aksiyon potansiyelini düzenleyip ileri-refleks hızını artırıyor, felç ve inme riskini azaltıyor.

7- Vücudun bağışıklık sistemini son derece mükemmel hale getiriyor ve her türlü alerjiyi, özellikle de damarsal kökenli ve strese bağlı cilt alerjilerini kökünden engelliyor. Kanser oluşumlarına karşı tüm vücudu koruyor.

Azi ve dishiwelet bunu beğendi.
  2. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    peki ne kadar süre kullanmak gerekiyor bunu ve lütfen sendeki etkilerinide yazarmsın

Azi, Danny Boy ve GencGrafiker bunu beğendi.
  3. zrb20

zrb20 Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    53
    ben yaklaşık 2 şişelik ( her bir şişe 2,5 lt civarıydı)hazırladım. birini babamlar kullandı. ben günde 1veya 1,5 çay bardağı tükettim sanırım 20 günde bitti bir şişe.
    metobolizma hızımda artış, kış hastalıklarına direncimdeki artışı olumlu olarak gözlemledim. birde bahar alerjim vardı çiçek tozlarına karşı onda hapşırmalarım azaldı. kötü yanı ise tadı ve kokusu içerken fondip yapıp üstüne ılık su içiyordum bi bardak... iyi tarafı ise çiğ sarmısak yediğimiz zamanki gibi aşırı koku vermiyor ağızdan

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:59 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:55 ----------

ayrıca babam şeker hastası . insülin enjekte ediyor. oda rahatlama duyduğunu söyledi. tabi piskolojikte olabilir( veya pankreasa olan etkisi varmış karışımın ondanda olabilir)

4. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    bende sık sık duydum bu karışımı faydalarını gördum dıyende gordum :)

fakaaaaaaaaaaaaattttt burası çok çok öenli ben bunun hakkında tek bir makaleye rast gelmedim :(

bilimsel bir yanı yok

ve yapıcağını sölediğietkileri yapması mümkün değil

bir örnek : damarları açar diyor by-pass dışında tedavisi olmayan bir damar tıkanıklığını nasıl açr yada kolestrol yüzündne tıkanmaya başlayan bir damarı ne etki mekanızmasıyla açıyor

ben sölim açamıyor çünkü mümkün değil :)

ama şu var sarımsak fermente edilirse daha yararlı oluyor o sebebden yapılıp kullanılabilir ama sakın sakın damar açar kolestrol düzenler diye kullanmayın ilaç yerine geçmez

çünkü biraz önce bir p.m aldım bu konu hakkında damar tıkanıklığını açarmı gerçekten diye yazmak gereği duydum

eğer bilimsel bir yazıda geçiyorsa paylaşın bende öğrenim :)

Azi ve zrb20 bunu beğendi.
  5. zrb20

zrb20 Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    53

evet bende bilimsel bir makaleye rastlamadım . netten araştırdım birkaç doktor ve herbalist bu şekil öneriyor diye yazılmış. zaten ilaç babında kulanmak doğru olmaz bitkisel destek olarak düşünmek lazım..

Danny Boy bunu beğendi.
  6. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    kroner (taç damarı 9 damarları açmanın bir diğer yolu da :

**oğul otu
    **melisa
    **karabaş otu

kaynatılıp , demlenecek ...)

limon sarmısak , damardan ziyade "damar sertliği , tansiyon vb" durumları için geçerli...

not. limon suyu ( günde bi limon ) , tuzu keserek tansiyonu (ki çıkmazdı hiç, o zaralar tuzu kaçırmıştım ) 17 lerden , bir ayda 14 e düşürdüm...

NOT : TABİ Kİ TÜM BUNLAR SADECE HASTALAR İÇİN ALERNATİF TIBBİ TEDAVİ OLARAK KULLANILMASI GEREKİR !... YOKSA, BEN BUNU YAPIYORUM DEYİP , HEKİM DİNLEMEMEK DÜŞÜNÜLMEMESİ GEREKEN BİR DURUM!...))

Danny Boy ve zrb20 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş