Limon|2012 Antraman günlüğüm / sorularım

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Limon|2012 tarafından 9 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Limon|2012

Limon|2012 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle iyi forumlar body salonuna başlıyalı daha 13 gün falan oldu

1.sorum >>> Ben bu hareketleri haftada 4 gün yapıyorum biraz kilom var ondanmı anlamadım ama bazı arkdaşlar salonda mesela arka kol ön kol yapan göğüs aynı gün yapmıyorlar ama benim programımda 1 günde hepsi yapılıcak deniyor bir sorayım dedim acaba yanlışmı yapıyorum

2.sorum >>> Ben mesela yatay pozisyonda 15 mekik çektikten sonra omuz aletine deçiyorum
    Ön kol basınca 5sn sonra arka kola geçiyorum. Süper combo gibi bişey varmış galiba :D onu yapayım dedim. Ama dün bana bir tane arkadaş yanlış yapıyorsun dedi aralarda 30 sn dinlen falan. Şimdi mesela omuz basıp kanı oraya çekerken gidip leg çalışsam bunun ne gibi zararı varki ??

3.sorum >>> Şimdi ben haftada 4 yapıyorum yapmadığım günler sanki hantallaşıyormuşum gibi geliyor her gün yapmakta istemiyorum çünkü ağırlık basınca duyulan yanma kaslarda oluşan ödemin iyileşmesi lazım onuda biliyorum. Uykuda kas gelişirmiş onuda okudum . Ben şimdi her gün gidip bir gün ön arka kol birdün göğüs falan çalışsam dahamı iyi olur?

4.sorum >>> Bende göğüs memeye kaydı ben dambılla düzeltmeye çalıştımda pek olmuyor şimdi işte aletle çalışıyorum yavaş yapıyorum kaslar hissetsin diye ama yama falan olmuyor kollarda güç bitince benim işte bitiyor pek fazla çalıştıklarını düşünmüyorm 4x10 yapıyorum ama ne bileyim yetersiz geliyor daha nasıl destek yapabilirim acaba göğüslere ?

5.sorum >>> Benim omuzlar ve arka kol bitmiş vaziyette 15 kg başlıyorum 2 set yapıyorum 2 seti 10 kg yapmak zorunda kalıyorum çok güçsüzler ben şimdi kaldırdığım ağırlıkla çalışmak istiyorum. Kaldıramadığım ağırlığın bana faydası olmaz diye düşünüyorum hatta omuz çok güçsüz 5 kg falan kaldıracam utanıyom 10 kg 4x10 yapıyorum :D sizce gelişirmi kas pek yormuyorum ama kaldıramadığımdan ...

Haftada 4 kere yaptığım Program;

[​IMG] >10 dk hafif tempo koşu

[​IMG] > 4x15 mekik

[​IMG] > 4x15 mekik gibi tam kalkmadan

[​IMG] > 4x15

[​IMG] > 4x10

[​IMG] > 4x10

[​IMG] > 4x10

[​IMG] > 4x10

> 4x10

[​IMG] Alet bu değil oturma şekli dik olan omuz için > 4x10

> 4x10

2. cenksen

cenksen Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Senin bu spordaki ilk ayın yani vücüdun ham ve haraketleri yapmayı daha yeni öğreniyor vucudunu buna yeni alıştırıyorsun 3 4 gun antrenman ideal senin için ve makina yardımı ile
    1 gün içinde butun vucudu calıstıran programlar yazıyorlar bu ay zaten pek zor geçmiyecek senin için daha çok hamlıgı atmak kasları alıştırmak ve motivasyon amaçlı sonraki aylarda serbest ağırlığa geçersin.

Senin için şu an bence en iyisi setler arası 40 50 saniye dinlenmek.

Limon|2012 bunu beğendi.
  3. Limon|2012

Limon|2012 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tamam teşekkür ederim. Normal olan benmisim . Salonda herkes kafasına göre takılıyor ister istemez kafama takıldı .Birde alet yardımıyla hafif kasli fit bir vücut olabilir mı evede calışma istasyonu almak istiyorum. Alette sırt , göğüs , on kol,leg arka kol hareketleri oluyor. Sizce almalımıyım ? Dambillarda mevcut bende

4. seytantuyu

seytantuyu Özel Üye

Beğenileri:
    1.152
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.
    Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.Bu yüzden forum kuralları madde 25.gereği başlığınız kilitlenmiştir.

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme açmaya özen gösteriniz ve 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş