Likit Aminoların Düşük BCAA Değerleri ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve cengoo tarafından 31 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. cengoo

cengoo Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar,

Amino yada Bcaa yerine likit aminoları kullanan birçok kişi var forumda. Genelde de kullananlar tarafından likit aminolar överek bahsediliyor. Bu aminolar genelde Arginin, Ornithine ağırlıklı ürünler, Bcaa değerleri çok düşük. Bu ürünleri kullanırken yanında BCAA kullanmak da gerekli midir ?

Çok övülüyor bu ürünler fakat ben tablet aminoyu bırakıpta bu Bcaa değerleriyle likit amino almaya çekiniyorum açıkçası. Sorulursa en iyi amino Weider Mega Forte deniliyor fakat bu bcaa değerleriyle nasıl oluyor bu iş bunu anlamadım. Biri aydınlatırsa sevinirim.

Yada Muscletech Whey kullanan biri, (Bir scoopda 24 gram BCAA var) ekstra BCAA takviyesine gerek duymalı mıdır ? Arginine, Ornithine takviyeli bir likit amino onun için daha yararlı olabilir mi ?

2. Big_Hammer

Big_Hammer Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    bir ölçekte 24 gr bcaa bana abartı geldi. kaç gramlık ölçek bu. 30 olsa diğer aminolar nerde.

3. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    2.4 gr olmasın o bcaa degerı :)

ve lıkıt amınoları kımse bcaa yerıne kullanmıyor amıno aıst tabletı ıle esdeger oldukları ıcın kullanıyorlar

arjının degerının yukske olmaıs normal hızlı kana karıstıgı ıcın n.o uretmesı mantıgıyla yuksektır

bcaa farklı bır urun ve hıc bır urunde eger saf bcaa degılse olcekte 24 gr bcaa olmaz mumkun degıl 2-3 gr desen tamam ama 24 yuh

ve proteın tozundakı bcaa zaten urunun ana hammaddesınde bulunandır

tabıkıde bcaa kullanmak ısteyn kullnaısn yeterlıdır dıye bır kaıde yok

hasanateş ve AngryHun bunu beğendi.
  4. cengoo

cengoo Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    http://www.muscletech.com/products/nitrotech_hardcore/

---------- Post added at 20:46 ---------- Previous post was at 20:41 ----------

Bir scoop 33 gram.

5. DeibLER

DeibLER Yeni Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
  6. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    mantıklı olalım whey proteın karısım olan urunde nasıl 24 gr bcaa olsun yanlıs bır bılgılendırme o 24 gr bcaa olmasının mumkunatı yok bır proteın tozunda

eger ole ıse bıle kı mumkunatı yok omzan whey proteın degıl o dırek bcaa

AngryHun bunu beğendi.
  7. DeibLER

DeibLER Yeni Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    bcaaler aminoasitler aynı zamanda protein değil mi? neden mümkün olmasın?

8. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    33 gr ölçek te 24 gram protein vardır ortalama BCAA değeri 4,5 gram kadar gelir.Yani BCAA yı ne olarak goruyorsnuz anlayamadım biraz araştırma yapmanız yararınıza.Bu biraz şişirme gibi geldi nası bişi denemek lazm :)

Danny Boy bunu beğendi.
  9. DeibLER

DeibLER Yeni Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    http://www.bodybuilding.com/store/mt/tech.html
    http://www.muscletech.com/products/nitrotech_hardcore/
    yağ değeri tutuyor protein miktarı tutuyor proteinin 24 gramının bcaa olduğuna inanmak neden bu kadar zor peki?muscletechin kendi sitesi nitrofulle falan karıştırdınız heralde.

tavsiyelerini kendin uygulaman senin adına daha yararlı olur.
    aşağıdaki yazıyı okuyarak başlayabilirsin.
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Protein

Son düzenleme: 31 Ocak 2012
  10. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    ya olede whey proteın karısımı bu urun ıcerıge bakmak yeterlı yanı

onbir ve AngryHun bunu beğendi.
  11. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Benmı anlayamadım olayı kavrayamadım galiba , WHEY PROTEIN dıyorsunuz sanırım değilmi ? bir ölçekte 24 gram BCAA olayı nedir ? Yanı bu Whey 3 amino asittenmı oluşuyor peki öyleyse adı neden Whey proteinde direk BCAA değil ?

Sayın deibler amacımız heralde tartışma yaratmak değil ha yaratacaksakta yararımıza çevirelim bunu. Wiki den protein nedir linkini atmanıza anlam veremdm doğrusu :)

Son düzenleme: 31 Ocak 2012
    Danny Boy bunu beğendi.
  12. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    aynen bende bunu anlatmya calısyorum eger bu urun whey proteınse nasıl whey bu 24 gr mı bcaa kı zaten munkun degıl de neyse

a yok 24 gr ıse de zaten whey proteın degıl dırek bcaa bu urun :)

Aramiss ve AngryHun bunu beğendi.
  13. DeibLER

DeibLER Yeni Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Beethoven mevzu haklı olmak ya da olmamak değil.üslup meselesi. evde 2 tane dumbellım var ne yapıyım diye yorum yazmadım ben buraya sen bana gelip artist artist tavsiyede bulunuyorsun!
    fikrini söyle beğenmiyorsan yorumumu eleştir ama kalkıp yaşına başına bakmadan akıl verme.
    kusura bakmayın bu konuda daha fazla cevap atmayacağım.

Son düzenleme: 1 Şubat 2012
  14. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    nitro tech başlığındada birçok kez yazdım ama kimse görmedi veya görmemezlikten geldi.bu üründe 11 gram leucine ve 13 gramda valine&isoleucine karışımı var.bu ürünü almak akıl karı değil.Danny Boy'un dediği gibi protein falan değil bu ürün ve millete protein diye kakalıyorlar tabiri caizse.protein denen şey 20-22 amino asitten oluşur fakat bu üründe sadece bcaa var.içerik kısmında olan 5 gramlık özel karışımı saymıyorum bile.normal bir protein tozu alın içine kreatin,bcaa atın çok daha faydasını görürsünüz.hiç olmadı protein tozunun içindeki EAA'lardan faydalanmış olursunuz.yüksek dozda bcaa alarak kendinizi EAA'lardan mahrum bırakmaya gerek yok.

onbir, SAVAŞ74 ve Danny Boy bunu beğendi.
  15. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Böyle bir durum oluştuysa k.bakmayın ancak size ifaden yorum atmadım sonucta amacımız bılgıye ulasmak bu forumda.Ben mesajımda bir artistik tavar goremedım ve size yönelik bir mesaj değildi ayrıca sizin tavrınız daha bir aşağlayıcı bana kalırsa (wiki/protein nedir linki) :) Neden bu kdr sert cıktınız anlayamdm merak ta etmıyorum ancak umrumda olan 33 gramlık 1 ölçek wheyde 24 gram bcaa oldugunu savunmanız böye bir durumda bu "WHEY" olmaz :) Onuda geçtim yani tek ölçekte 24 gram bcaa alan bir sporcu varmıdır acaba kafa_

Son düzenleme: 1 Şubat 2012
  16. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    eğer muscletech firmasının dedikleri doğruysa nitro tech kullanan herkes tek seferde 24 gram bcaa alıyor demektir,hemde günde kaç defa :) neden nitro techi pre workout kullananlarda bu kadar kısa zamanda güç artışı,kas tonusunda yükselme oluyor sanıyorsunuz :) benim için ürün sadece balon..bu arada konu başlıktan çok saptı hadi hayırlısı :)

Danny Boy ve Big_Hammer bunu beğendi.
  17. Big_Hammer

Big_Hammer Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    o zaman bu nitrotech whey değil bcaa kompleksi.

18. dexter morgan

dexter morgan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    First of all, this new advanced whey protein muscle building formula contains 25 percent more protein per serving than the previous Nitro-Tech! And, the whey protein component in Nitro-Tech Hardcore Pro Series delivers a whopping 11 grams of leucine and 13 grams of additional BCAAs per daily dose!
    Mix 2 servings (2 scoops) of Nitro-Tech Hardcore Pro Series with at least 8 oz. of cold water or skim milk and drink. Taking this product without enough liquid may cause choking. See choking warning. For maximum results consume 2 servings of Nitro-Tech Hardcore Pro Series 3 times daily for at least 6 weeks.
    Günlük alınan miktarda 24 gr BCAA olduğu yazmış. Biraz daha aşağıda da günde 3 kere 2 ölçek için demiş. Yani 6 ölçek nitrotech'te 24 gr BCAA var gibi bir şey oluyor bu durumda.
    Tabii adamlar daily dose'u 2 ölçek falan da düşünüyor olabilirler, ama günlük 6 ölçek olması kuvvetle muhtemel.

19. Jesse_James

Jesse_James Yeni Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    bu ne sacma bısey o zaman proteın tozlarının oldugu baslıgın altında neden duruyor urun proteın tozu dıye alıcaktık az kalsın ...

20. υмυя

υмυя Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İzmir

Gördüğünüz gibi 24 gram bcaa, günlük doz olarak belirtilmiş.
    Adamların bize önerdiği günlük kullanım dozu ise yine aynı sayfada "supplement facts" sekmesine tıkladığımızda altta yazıyor günde 3 defa 2 ölçek şeklinde, yani günlük doz 6 ölçek.

Arkadaşlar hemen olayı anlamadan ortalığı ayağa kaldırma hatasına düşmüşsünüz, tabi bunun nedeni ürünün sayfasında değerlerin yazdığı kısımda hata yapılmış olması.
    Fakat olabilir böyle hatalar, direk 25 gram protein 24 gram bcaa yazmasına inanmayıp siteyi inceleyip ingilizceyi düzgün bir şekilde okuduğumuzda olayı çözüyoruz.
    Orada "150 gram protein/24 gram bcaa" yada "25 gram protein/4 gram bcaa" yazmaları gerekirdi, ya iki değerde tek ölçek için yada iki değerde günlük toplam doz için yazılmalıydı.

6 ölçekte toplam 24 gram bcaa var, tek ölçekte ise 4 gram bcaa var.

el-nino ve Danny Boy bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş