Light süt ve süt ürünleri

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve selenkadioglu tarafından 29 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. selenkadioglu

selenkadioglu Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Merhaba arkadaşlar light kola light çikolata gibi şeylerin kullanımı uzun vadede daha zararlı olduğu gibi light süt light yoğurt light kaşar gibi süt ürünleride zararlımıdır yoksa sadece yağ oranları mı düşük ve zararsızlar mı?

2. Arşidük

Arşidük Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar ;

Light kola , light çikolata bunlar tatlandırıcılı besinledir . Birşey yediğin zaman pankreas organın çalışmaya başlar , insilün hormonun çalışır ve kan şekerin yükselir . Ağzında besini çiğnerken veya içerken dildeki dokular besin türünü algılar ( yağ , protein , karbonhidrat , şeker ) ve ona göre enzimleri çalıştırır .Tatlandırıcı şeker enzimlerini çalıştırır fakat kola ve çikolata aşağı inince vücut kandırıldığını anlar . Yani kısacası tatlandırıcı vücudu kandırmaktır fakat uzun sürede zarar verir vücut artık enzimlerini eskisi kadar çalıştırmamaya başlar ..

3. selenkadioglu

selenkadioglu Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Teşekkürler ama ben süt ürünlerinde nasıl olduğunu merak ediyorum

4. Arşidük

Arşidük Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Onuda cevaplıyayım :) Hem fazla yağlı yemek sıkıntı hemde hiç yağlı yememek sıkıntı ... Bu ürünleri bir zararı yoktur içinde yağ miktarı azaltılmıştır .

Çok yağlı yersen kilo alırsın , çok yağsız yersen vücut kendinde bulunan yağları korumaya çalışır ( yani leptin hormonun direnir ) vede kilo vermen zorlaşır
    Belli aralıklarla yağlı süt ve yoğurt , belli aralıklarla yağsız süt ve yoğurt tüketebilirsin

5. selenkadioglu

selenkadioglu Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Zaten hiç yağ almıyorum değil doğal doymamış yağları almaya çalışıyorum gerektiği kadar cevabın için çok teşekkürler merağım gitti :)

Sayfayı Paylaş