Lethe552 - Serbest Squat 140 kg & 100 kg

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve Berkay Türkkan tarafından 19 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Videoları daha önce antrenman günlüğümde paylaşmıştım. Diğer üyelere de motivasyon sağlaması için burada da paylaşmak istedim.

İlk video ısındıktan sonra ilk squat setimden, 100 kg ile 12 tekrar

İkinci video ise son squat setimden (4.set) 140 kg, 6 tekrar. Öncelikle şunu belirteyim, antrenman partnerim de ben de squat yardımını biliyoruz, ciddi bir yardıma gerek olmayacağını düşündüğümüz için yardımı bu şekilde yaptık.

2. bonesawmcgraw

bonesawmcgraw Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    28
    paralele indiğin anda kötü sona hazırla kendini 140 kilo squata bir daha yaklaşmamanı öneririm hatta

3. NumLock

NumLock Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    samsun
    Adamın spor geçmişini,kaç kg olduğunu,ne kullandığını bilmiyoruz o yüzden azdır fazladır diyemeyiz bence.
    Spor salonunda 30 yaşlarında bi adam 160 kg 6 tekrar yaptığını 1 ay sonra 180 kg 4 tekrar yapacağını söylemişti.
    Başta inandırıcı gelmedi ama görünce şaşırdım adam taş çatlasın 80-90 kg haftada 3 tablet dianabol kullanıyor sadece

4. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Ben 140 kg'de gayet paralele indiğini göruyorım ? Gayet de stabil indikten sonra . hiç bir şey olmamış yani

5. bonesawmcgraw

bonesawmcgraw Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    28
    paralele inmek quadricepsleri yerle paralel duruma getirerene kadar aşağı çömelmek demek bak bakalım adamım quadricepslerine sence yere paralel mi?paralele inmedikçe bunun adı squat olmaz

6. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Bazı tekrarlardaki birkaç derecelik fark yüzünden mi squat olmuyormuş ? O birkaç derecelik açı yüzünden mi kötü sona hazırlamam gerekiyor kendimi ?

Şu forumda kimseye en ufak terbiyesizliğim olmadı ama senin ve senin gibi üyelerin herhangi bir başlığıma yorum yapmasını istemiyorum.

requ., sultanmehmed ve ajn16 bunu beğendi.
  7. bonesawmcgraw

bonesawmcgraw Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    28
    tamam devam sen

8. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Hiç hoş şeyler değil bunlar . Arkadaşımız son set videosunu paylaşmış ve 140 kg!! Bunları gözönünde bulundurursanız gayet tatmin edici olduğunu siz de idrak edersiniz .

9. -Maverick-

-Maverick- Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    8
    bone doğru söylüyor sayın lethe fakat üslubu yanlış.
    belki kişiden kişiye göre değişebilir 1-2 derecelik açının sorun edilip edilmemesi ama benim biraz düzen ve disiplin takıntım olduğundan tam 90 dereceye kadar zorlarım.
    gerçekten gayet güzel bir ağırlık ve güzel bir squat velakin bence 140 ile değilde 120 ile daha nizami yapmanız benim naçizane önerimdir :)

10. PinusNigra

PinusNigra Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci(Tıp)
    squatda tam paralellikle paralele yakın olmak arasında zorluk olarak çok fark var gerçekten.quadricepler yere tam paralele yaklaştıkca özellikle çok zorlaşıyor.glutesler daha etkin devreye giriyor.olay daha komplike oluyor.o yüzden ağırlık artırmaktan çok çok hareket tam yapmaya özen göstermek hem güç kazanımı hem de gelişim açısından daha iyi olur.mesela 140 kg ile tam yapılmayan 6 tekrar yerine powercıların yaptığı tarz tam paralel yine arkada birisi durarak 1-2 tekrar yapmayı deneyebilirsin.

11. ABEKAYNANA

ABEKAYNANA Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Gurbetci
    Yer:
    Amerika yolcusu
    2. squat da biraz form bozuklugu var benim söyleyiceklerimi söylemişler yukarda.
    140 yerıne 120 yap ilk yaptıgın gibi daha iyi olur. zaten 140la öyle inip kalkmışın güç kuvvet yerinde. aslında daha cok tekrar yerıne az tekrar tam squat yapabılırsın gıbı geldı bana 140kg'yi. :)
    yani şöyle 140kg 2 veya 3 tekrar ilk squattaki formun gibi.. tebrikler, gerçekten başarılısın.

Sayfayı Paylaş