leblebi(tadım) şaşırtıcı besin değerleri

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve stanstolen tarafından 13 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. stanstolen

stanstolen Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    geçen sabah okula giderken markete maden suyu almak icin girdiğimde gözüme birden tadımın kuruyemiş reyonu takıldı ve baktım inceliyorum inceliyorum ne alsam diye.. paket lerin arkasındada besin değerlerinin yazdğını farkettm. fındık yer fıstğına falan baktım bu ne dedim bu yağ oranı falan derken birden gözüme leblebi ler takıldı çifte kavrulmuş ve beyaz leblebi besin değerlerini inceledm birde ne göriyim her nekadar bitkisel protein olsada protein protein dir. ara öğünde yoğurtla falan iyi gider diye düşündüm. birde siz bakın isterseniz..
    100 gr da
    protein:21 gr
    K.hidrat:58 gr
    yağ:6,8 gr
    doymuş yağ:1gr
    gerisi doymamş
    lif:8 gr

bu arada 90 gr lık paketler 1 ytl gayet de ucuz at cebe istediğin yerde çıkar ye avuç avuç :)

2. aŞoT34

aŞoT34 Yeni Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    ara ogunde proteın nıyetıne tuketme bı faydası olmaz.sımdı belkı cıkıp bıtkıselde olsa proteındır dıyen olabılır ki sende demışsın.ne olursa olsun bıtkısel proteınler tabii ki olmalı ama kaslara gıdecek(bb ci protein ihtiyacı) acısından dusunulmemelı..

3. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    agız oyalamak ıcın tuketikebılır..

4. Bluediver

Bluediver Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ISTANBUL/BURSA
    Çok da şaşırtıcı değil aslında, nohutun protein değeri yuksek olduğu zaten biliniyor.

5. AmericanHistoryX

AmericanHistoryX Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci.
    Proteini hiçe sayıp, karbonhidrat açısından baksak? O da mı gereksiz olur?

6. diego7

diego7 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    karbonhidrat açısından bakılırsa alınabilir.zaten bitkisel proteinlerin çoğu enerji vermede kullanılıyor karbo. gibi bildiğim kadarıyl****ilo almak isteyenler aralarda sürekli yiyebilirler :)mide problemim olduğunda çok tüketiyordum.

7. AmericanHistoryX

AmericanHistoryX Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci.
    bende o amaçlı düşünmüştüm zaten, biraz kg almam gerekiorda :)

8. stanstolen

stanstolen Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    bence bitkisel proteinleride yabana atmamak lazım vejetaryan v.g cilerde var yani nohut demişsin ona bakarsan kuru fasulyedede var barbunyadada ben bunu pratik olarak soledim zaten. ara öğünlerde alınan bitkisel proteinin hayvansal protein sindirimine yardımcı olduğunu okumuştum men's health dergisinde.. protein proteindir hayvansal muhakkak daha onemli ama. bitkiselide yabana atmamak lazım :) bu arada yulafdada protein var mens health dergisindeki sporcu kahvaltısı menüsünde yulaflı yumurtalı sütlü kahvaltıda yulafında proteini dahil ediliyor.

Sayfayı Paylaş