ldl kolestrol yüksekliği ne demek

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve mmayg tarafından 22 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    merhaba.yaklaşık 6-7 yıldır düzenli olarak antreman yapıyorum. yaşım 40, beslenme rutinim de gayet düzenli. kahvaltı ,ara öğünler, herşey uygun şekilde. takviye olarak sadece sabah kalkınca ve antremandan sonra protein tozu ve creatin kullanıyorum . ölçülerim de gayet normal. kilo 82 boy.1,80 kollar 42 göğüs 120 bel 81 cm.bacak 60 cm. yağ oranım yuzde 10-12 arasında bulk döneme göre değişiyor.. haftada 4-5 defa antreman yapıyorum.hergün düzenli yürüyüş ,haftada 2 de kardiyo antremanı yapıyorum. bugune kadar hiç kür uygulamadım.
    geçen hafta sağlık kontrolümde yaptırdığım testlerde kollestrol ve ldl kolestrolum üst değerlerde çıktı 227 ve 174 normal üst değerleri 200 ve 160 mış. bir anlam veremedim zaten ot gibi yaşıyorum. beyaz ekmek yemiyorum.pasta börek çörek şeker yemiyorum.mesrubat içmiyorum. protein ağırlıklı besleniyorum.
    yaşam tarzımızda bu değerler normal midir. yoksa hayvansal protein ağırlıklı beslendiğimizden mi yüksek çıkıyor. ya da yumurtayı çok tükettiğimizden mi.ya da birşeyleri mi yanlış yapıyorum.

Sayfayı Paylaş