lazer?lens?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve "FURKAN" tarafından 16 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    merhabalar, gözümdeki miyop probleminden artık bıktım diyebilirim, o yüzden birkaç sorum var yaşım 15 sanırım lazer 18 yaş üstü ama yinede lazere sağlıksız diyenler var bunun hakkında bir bilgisi olan varsa sevinirim, gözlük lense gelirsek gözlükten gerçekten sıkıldım, tipimi bozduğunu düşünüyorum lense kullanmak istiyorum fakat onuda yok ensene vurmasınlar muhabbeti, gözde kuruluk yapıyor muhabbetleri var kullanan yada bilgisi olan varsa bu lazer lens hakkında çok makbule geçer.

2. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    kimsenin konu hakkında bilgisi yok sanırım.

3. JuN1oR-BuilD3r

JuN1oR-BuilD3r Üye

Beğenileri:
    287
    Ödül Puanları:
    73
    Gözlerinin Kaç Numara Olduğunu Miyopunun AStigmatının Kaç NUmara Olduğunu Söylersen Daha Makbule geçer :) Fakat ben sana bu Konuda bildiklerimi anlatayım. Öncelikle Lens Mi Lazer mi dersen Şuan İçin Lens... Neden Şuan İçin Lens ? Çünkü Çok Çeşitli ve Kullanan sayısı fazla. O Yüzden Hakkında Bilgi edinmek daha Kolay. Ayrıca Gözünde 1 Problem yaratırsa Lens Bırakması Gözlüğe Geri Dönüş yapması v.s Nispeten Kolay. Lazerin Ne yazık ki herhangi bir problem yaşanırsa geri dönüşü Olmamakla Birlikte Şuan Gözünü Lazer İle Çirdiripte 50-60 Yaşlarına gelen insan olmadığı için doktorlar ilerde katarakt ve benzeri hasta başka 1 göz problemi yaşarsa tedavisi nasıl geçer kolay mı olur zor mu olur konusunda hiç bir şey söyleyememektedirler. Ayrıca lazer in garantisi Yoktur. Örneğin gözün 3 numara İken (yasal Olarak lazer tedavisi 18 yaş üstü 2.5 numarava ve üzeri rahatsızlıklarda uygulanıyor diye biliyorum) Lazer tedavisi ile bu gözü diyelim ki 0.25 e düşürdüler. Daha Sonra Bu gözün ilerlemesi durabilir veya arta bilir bunun hiç bir garantisi yok. Göz ilerlemeye devam ederseeskiden 3 numara olan gözün 4 - 5 numaraya kadar çıkabilir ve tekrardan tedavi edilme şansı düşebilir. 22 yaşına kadar vücud geliştiğinden 22 yaşına kadar sabret. Çünkü bu süreç içinde gözünün kendiliğinden düzelme olasılığı azda olsa bulunmakta. Yok İllaki gözlükten kurtulucam ben diyorsan 1 doktora gidip göz ünün çapını v.s ölçtürerek lens kullanmaya uygun olup olmadığını öğrenebilirsin. Gözlerin Küçükse Lens işi de tehlikeye girebilir :)

4. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    sol 1.5 sağ 1 dereceydi 5 ay önce şuan biraz bulanıklık oluyor gözde o yüzden gözlük camı değiştirmek için gidecektim önce bilgi alayım dedim. belki 1.75 e 1.25 lere çıkmıştır yani 2 nin üzerinde değil o kesin, neyse lens kullanırım hatta banyodaşurda burda uyurken kullanılan bile oluyormuş ama korkuyorum ya birşey olursa diye, herkes yok çok dikkat edeceksin en ufak şeyde düşer diyorlar ondan korkuyorum,yoksa düşünmem bile.

5. JuN1oR-BuilD3r

JuN1oR-BuilD3r Üye

Beğenileri:
    287
    Ödül Puanları:
    73
    Yok Yok Merak etme hiç Lens in Düşmesi o kadarda Kolay birşey değil :) Kayabilir lens gözünden Okadar. kayarsa zaten hissedersin batma yapar :)

6. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    @1 laser +21 yaş diye biliyorum

7. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    lazer yapacağım diye sormadım sadece zararlı mı merak ettim, gerçi teknoloji gelişiyor belki 5-10 yıla daha da gelişir belki o bilinmez ama şu an tek problem lens.

Sayfayı Paylaş