lateral yapamıyorum. ne yapmalıyım?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve yeniyimbeya tarafından 20 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. yeniyimbeya

yeniyimbeya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ben bdb ye yeni başladım. 3 hafta oldu. bir köy yerinde öğretmenim. burada vucut geliştirme salonu yok. hatta ilçede de yok. burda flexor hocamın evde dambell ile çalışma yöntemlerini okudum ve uyguluyorum. yaşım 24 ve boyum 174 kilom 78. göbekliyim. bu göbeği eritmek istiyorum. aynı zamanda da vucudumu şekile sokmak.
    elimde
    2 x 1 kg , 2 x 2 kg , 2 x 3 kg , 2 x 5 kg ağırlıklar ve 2 adette bar var.
    bu aletlerle 3 + 3 + 1 toplam 7 şer kg iki dambell ile çalışıyorum. bütün haraketleri yapabiliyorum. ama latarel yapacağım zaman bardan ağırlıkları söküp sadece 3 kg leri elime alıyorum ve barsız iki elimde 3 er kg lerle yapmaya çalışıyorum. gene olmuyor. 2. veya 3. tekrarda ağırlıklar elimden düşüyor. kaldıramıyorum. ne yapmalıyım?

birde bu flexor hocamın evde dambell ile çalışma programı dediği program yeterli mi? 3 x 12 şeklinde çalışıyorum. çalıştığım ağırlık 7 + 7 kilo şekinde. yani iki dambell herbiri 7 kg. bu programın haricinde başka bi şeyler yapmam gerekiyormu. o programa göre çalışıyorum ama sırt çalışmalarında barfiks çekmem gerekiyor onu hiç yapamıyorum. 1 adet bile barfiks çekemiyorum. evde dambell ile barfiks çekmeden sırtımı çalıştırma yöntemi yok mu?

birde ben zayıflamak için yemeği kestim. nerede ise hiç bir şey yemiyorum. ama programa devam ediyorum. bu benim kaslarımı overtraine düşürür mü? yani ne yapmalıyım. maksadım zayıflamak ve aynı zamanda vücudumu şekle sookmak.

2. bron

bron Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    barla nasıl lateral yapılıyor tam anlamadım? Şöyle bir sistem uygula lateral için. Önce 2 kiloluk dambıllarla 10 tekrar yap sonra 3 kiloluklarla 8 tekrar, 5 kilolukla yapabildigin kadar 1-2 tekrar olsa bile yap
    Sayılar o kadar önemli 10 değil 9 olur falan çıkaramazsın sorun değil
    Ama ayarlanabilir dambıllar alsan çok iyi olur. 5 kiloluktan sonra 6-7 kilolarla da denemen lazım gittikçe güçlenmen için

Ayrıca hiçbir hareketi sabit bir ağırlıkla çalışma. Onun için daha ağır dumbellar al ya da ayarlanabilirlerden. Güç denemeleri yapman lazım 7-8-9-10.... kiloları gittikçe artırmalısın

Barfiks çekemiyorsan bir yardımcın olsun bacaklarından tutup yardım etsin. Barfiks en etkili harekettir asla vazgecme

Yemekte tatlıyı kes, abur cubur yeme. Protein ve antreman öncesi karbonhidrat ağırlıklı beslen

kolay gelsin

3. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Senin işin o köy yerinde çok zor daha önce salonda başlamış olsaydın biraz vg ile ilgili bilgin olurdu tabiki bu siteyle birlikte. Şimdi göbekliyim demişsin spor alt yapısıda yok evet barfiks çekmek imkansız gibi. Tek yapabileceğim altına bir tabure alıp ondan mümkün olduğunca az destekle kendini yukarı çekmek başka bir çözüm bulamıyorum . Şimdi çok açıklayıcı olmamışsın lateral raises herhalde değil mi 2 tane bar dediğinde dumbell kısa bar di mi ? Eğer öyleyse 1 kilo boş dumbell yanlarına 1 kg likleri tak küçümseme başlangıçta olabilir zamanla kilo artacaktır. Ayrıca ağırlıklar sana çok kısa bir süre yeterli olacaktır bunuda göz önüne al. Eğer eğimli bir sehpa sipariş verebilme şansın varsa oda sana pek çok hareket için kolaylık sağlayacaktır. Gögüs çalışma imkanı verir. Ayrıca yemeği kesmişsin bu çözüm değil yemeği kesmek çözüm değil mesela protein miktarını arttırıp karbonhidratı azalman lazım . Beyaz ekmek değilde yulaf ezmesi gibi esmer pirinç gibi kompleks karbonhidrat tüketmelisin günde en az 5 öğün ve azar azar olmalı ağırlık çalışmaları ve kardiyo birlikte gitmeli . Köy de en iyi yapacağın kardiyo koşu ve ip atlamaktır. İp atlamayı es geçme emin ol sana çok faydası olur kardiyoda . Evet işin zor biliyorum ama sen azmedip çalışmak yağlarından kurtulup hacim kazanmak istedikten sonra kimse seni tutamaz .

4. GallienoFerri

GallienoFerri Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Öncelikle, bir spor salonunda çalışmayıp sadece evde çalışmanız size uzun vadede çok olumlu şekilde dönmeyecek. 7 kg'lık ağırlıklar sizi belli bir seviyeye getirecektir.
    3 kg ile omuz açış yapamıyor olmanız mümkün değil. Ayrıca, ağırlıklar elinizden nasıl düşüyor onu da tam olarak kafamda canlandıramadım. Diyelim dediğiniz gibi 3 kg ağır geliyor, o zaman 1-2 kg ile deneyin. Yapacak başka bir şey yok.
    Flexor Hocanın dumbbell programına gelince, bu program adı üstünde evde çalışma programı. Yani, amaç var olan sınırlı imkanlarla maksimum kas gelişimini sağlamak. Program, asla salonda çalışılan programların yerini tutmaz ve doğrusunu söylemek gerekirse ben evde vücut geliştirilebileceğini pek sanmıyorum. Tabi, elinizde Z bar, yeterli ağırlık ve sehpa gibi ekstra malzemeniz varsa, durum başka.
    Barfiks çekmek için en son çare olarak bir parka gidip orda çalışmanızı ve kendinizi zorlamanızı öneririm, birisi yardımcı olabilir. Tabi 3 yaşındaki çocukların bu eleman ne yapmaya çalışıyor türünden bakışlarına mahsur kalabilirsiniz.
    Zayıflamak için yemeği kestim ifadesi de çağ dışı bir anlam içeriyor. Bu konuda hiçbir araştırma yapmadığınız açıkça ortada. Yakında kas kaybına uğradığınızda ne demek istediğimi anlayacaksınız. En iyisi ufak çapta bir araştırma ile bu durumun önüne geçin.
    Overtraining'in anlamı konusunda da ciddi sıkıntılarınız var. Tavsiyem yine araştırma yapmanızdır.
    Bu şekilde devam ederseniz zayıflayacaksınız, emin olun. Ama sağlık açısından ciddi problemlerle karşılaşabilirsiniz.

mahir07 bunu beğendi.
  5. yeniyimbeya

yeniyimbeya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ne yapabilirim ki hiç ama hiç body ile ilgilenen yok. vucut geliştirme adına bi yer yok.

ben ekmeği kestim. normal düzende yemek yiyorum. haftada da 2 gün flexorün dambell ile çalışma programını uyguluyorum.

latarel ve latarel raises haraketlerinde inanılmaz zorlanıyrum. 1 er kiloları taktığım zaman bile çok zorlanıyorum. nedendir? ne yapmalıyım??

6. Jevric

Jevric Yeni Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
  7. Siyah59

Siyah59 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    yeniyimbeya,bu forumu çok iyi oku ve takip et. ben 1.5 yıldır bu sporu yapıyorum ve bildiğim herşeyi bu forumdan öğrendim yani tek hocam bu forumdur benim.aradığın bütün cevapları bu forumda bulabilirsin,kolay gelsin.

8. GallienoFerri

GallienoFerri Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Hareketi nasıl uyguladığınızı bilmiyorum, ancak şunu açık bir şekilde ifade edebilirim ki hiç kimse 1 kg ağırlıkla herhangi bir hareketi uygularken problemle karşılaşmaz. Hatta omzunuz sakat olsa yine de 1 kg'lık bir ağırlığın sizi zorlaması mümkün değil. Bunu bir eleştiri olarak algılamayın, zira tek söylemek istediğim lateral raise hareketinin uygulanışına tekrar bakmanızın fayda sağlayacağıdır.

Sayfayı Paylaş