Lateral Raises

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve taskin90 tarafından 15 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. taskin90

taskin90 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar sorum şu lateral raise yaparken vucudun egımı nasıl olmalı yanı ıkı ayagımız yanyana göğüs kısmımız one dogru bıraz egımlımı olmalı yoksa dımdık durup ayakları acıp mı yapmallıyız ? ayrıca dırseklerde hafıfte olsa bı kıvrım olmalı degılmı ? şimdiden teşekkürler

2. Emiroa

Emiroa Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Erdek
    Dimdik durursan başka kas gruplarından gelen destek aza inmiş olur ve en çalıştırmak istediklerin ağırlık verirsin...
    Ayrıca ayakları açarsan dengeni kolay sağlarsın...Ben ayaklar kapalı çalışıyorum bu sayede dengede durmaya çalışırken de merkez bölgeyi hafif çalıştırmış oluyorum..

Dirsek kırık olmasına gelince hareketn ilk ssetlerinde sıkıntı yk ancak 3. set son tekrarlara doğr dirsekler otomatik olarak kırılmaya başlıyor zaten :)

Ben lateral raiseleri dumbell ile değil ağırlık plakaları ile yapıyorum.. Plakaları düz tutmaya uğraşmak ta ilaveten bilek kaslarını çalıştırıyor..

3. taskin90

taskin90 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    cevap için teşekkürlerde bı hareketi yaparken dıger kas gruplarımda calıssın mantıgı ne kadar dgru :S ?

4. PeRTH

PeRTH Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Ben lateral i dirsek kırarak yapıyorum . Hoca bana öyle gösterdi . Çünkü dirsekleri kırmadan yaptığımda omuzumda ağrı hisstemiyordum sadece kollarım ağrıyordu ama kırıp yapınca omuzlarımın geliştiğini hissettim . Yani kıvrım olmalı ;)

5. Freax

Freax Yeni Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Lüleburgaz-Silivri
    dik dur mümkün olduğunca belden destek alma,kolları çok hafif kırabilirsin ama çok hafif.hızlı kaldır yavaşça indir max etkiyi görmek için

6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    dirsek hafıf kırılır cunku agırlıgı eklemelrden alıp kaslara yonlendırmıs oluyorsun dırsegı kıtlersen eklemelre bıner guc kas calısmaz yanı bacak ıcınde ve dıger her sey ıcınde aynı sey söz konusu hafıf kırık olmalı

Sayfayı Paylaş