L'arginine + L'ornithine

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Miracle tarafından 20 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    Bu urunlerı complex olarak GNC satıyor. Ama dozajları cok az 1g cıvarı.

Bunları ayrıyetten toz olarak nerde bulabılırım hangı markalar satar?
    Suana kadar hıc gormedım.

2. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Mega forte öneririm, tek tüpte 6g.

3. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    Mega forte kafamda alcam ztn. Optimum whey de war. Fakat yatarken ayrıyetten bunları almak ıstıorum.

20 likit cok hızlı bıter yatarken de alırsam parasal olarak cokerım :)

4. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar AOL (l-arginin, l-orbithine,l-lysin) ürünlerinin büyüme hormonunu tetikleyini rolü vardır. Bunu hepimiz biliyoruz. Kas gelişimi için önemlidir büyüme hormonu, bunu da biliyoruz.
    Peki bu ürünler ne kadar yararlı ya da zararlıdır?

Forumda yeterince tartışıldığına inanmıyorum.

İlk önce şöyle birkaç bilgi vereyim:

Kendi ülkemizden biraz magazinsel olsa da bir bilimadamının makalesiyle devam edeyim:

"Büyüme hormonunun dışarıdan enjeksiyon yoluyla alınmasını kesinlikle önermiyorum" dedi. "Neden?", "Çünkü hormonun kandaki seviyesi çok önemli. Eğer kandaki büyüme hormonu seviyesi artmışsa beyindeki büyüme hormonu sentezleyen hücreler sentezi durdurur. Dışarıdan büyüme hormonu almak da kandaki seviyeyi yükselir. Siz hayatınız boyunca dışarıdan hormon mu alacaksınız, alamazsınız. Bir kere çok çok pahalı. Ve bıraktığınız anda kandaki seviyesi düşecek ve bezler hormon yapımını bırakmış olacak. Bu da ani yaşlanmaya çökmeye neden olacak!" Ayrıca bazı kişilerde şeker hastalığını ve kanseri tetikleyebiliyor."

Arkadaşlar aldığımız l-arginin ve diğer GH tetikleyici ürünler yukarıdaki alıntıda bahsettiğim gibi bir etki yapmıyor.
    Çünkü bu ürünler sadece GH' yi bastıran bariyerleri açıyor bir manada.

Fakat sonuç olarak o bariyerler açılınca vücudumuzun ihtiyacı olandan fazlası damarlarda gezinmeye başlıyor ve sonuç olarak bizi ilk yazıya götürüyor.

Dışarıdan GH almıyoruz, evet; ama bir maşayla bariyerleri kaldırıp normal düzeyin üstünde bir GH etkisine maruz bırakıyoruz vücudumuzu.

Bu ne kadar sağlıklıdır, açıkçası düşünerek çıkamadım içinden.

Belki bazı arkadaşlar bana kızacaklardır ama, GH alımıyla görülen etkiler kadar şiddetli etkiler olmasa da mutlaka buna benzer etkiler görülecektir.

Bu konuda tecrübeli olmamakla birlikte mantık çerçevesinde yorumlar yürütmeye çalıştım.

Sizden de gerek makaleler gerek yorumlarla konuyu desteklemenizi istiyorum.

Teşekkürler arkadaşlar.:)

Kaynak: http://arsiv.sabah.com.tr/2005/03/25/gny/yaz1326-200-103-20050325-200.html
    http://www.gurelozgur.com/forum/showthread.php?t=364

Not: Eğer 2. verdiğim link reklama giriyorsa (çünkü başka bir forum sitesi) silinebilir.

Son düzenleme: 25 Kasım 2008
    aneximandros bunu beğendi.
  5. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    Bence haklısın. O etkılerı belkı sımdı goremıyecegız gelecekte basımızı yakacak ?
    Buyume hormonunu salgılatıyor dıyorlar arg ve orth için. 10 gmın ustune cıkmayın dıyorlar. Fakat bana 10 g bıle fazla gelıyor. Yatarken 1-2 g bence yeterlı kullanılacaksa.

6. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Miracle ben de bir nokta dışında dediklerine katılıyorum.

Katılmadığım nokta 1-2 gram kısmı.

Çünkü araştırmalarda doz olarak her zaman 5-9 gram arası diyor. Yani alt limit olarak 5 gram vermişler.

Kullanılacaksa bile 1-2 gramın etkili olduğunu sanmıyorum.

7. mg_bat

mg_bat Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bana gore l-arginine cok etkili bir urun fakat yan etkilerinin oldugu bariz. sonucta direk hormonlari etkiliyor. bence cok yukleme yapmadan 1 kutu yeterlidir. 2. kutu bir kac ay sonra baslansa daha iyi olur, belkide daha uzun bir sure sonra cunku herkes farklı metabolizmaya sahip.

8. beycank

beycank Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    bir yanlış var sanırım
    l-arginine cinsel isteyi azalmıyor, iktidarsızlıkta yapmıyor. aksine sperm sayısını arttığı ve cinsel isteği arttığı söyleniyor. organları genişlettiği doğru olabilir. diğerlerini bilemeyeceğim. Bence yeterli abartmadan fazla almadığımız sürece birşey olmayacaktır...

Sayfayı Paylaş