l carnitn ne kadar etkili?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve berrak betül akdemir tarafından 30 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

1. berrak betül akdemir

berrak betül akdemir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    sakarya
    l carnitin ne kadar etkili ? diet ve antremanla kaç kilo extra yağ yakılablir ? sadece 20 günlük l carnitin kullanmı bi etki sağlarmı ? ( bu kadar :D )

2. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    arama yaparsanız, bu konuya daha evvel verilmiş cevaplar bulacaksınız...

3. StRoNgMaN

StRoNgMaN Yeni Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    evet arama yapmalısınız..
    fakat 20 günde pek bisey olacagını sanmıyorum...

en az 1-1.5 ay devam etmelisiniz ki biseye yarasın...

l-carnitinenin yanı sıra cardio yapılırsa ve beslenmeye dikkat edilirse güzel sonuclar veriyor emin olun..
    ben kendimden biliyorum..
    1.5--2 aya yakın kullandım
    beslenmeme dikkat ettim.
    idmandan sonrada 30 dakika cardio ant. yaptım..güzel sonuclar elde ettim..

kolay gelsin...

4. wolveron2

wolveron2 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar ithalat/kurumsal satış
    Yer:
    İSTANBUL/mecidiyeköy
    Aslında arama yap diyenin daFFy olmasını bekliyordum.Hep onu görüyorum çünkü :D

5. manolyasmell

manolyasmell Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    1 haftadan önce etkisini göreceksin eminim.sana yararı yaptığın egzersize bağlı tabii.çok ağır egzersize dozuda yükseltmelisin.hem yağdan kısarsan değil 20 gün daha 1 hafta olmadan yararını göreceksin

6. lacoste

lacoste Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ben yağ yakımım hızlansın diye Weider L-Carnitine Liquid 1500 mg aldım. içinde 20 Ampul var... Her ampulun üzerinde 3 günde kullanılacak diyor ama hocalarım günde 1 ampul kullanabilirsin diyor... Ne kadar katkısı olduguna gelince ben nerdeyse 11 ampul kullandım ama öyle aman aman bir etkisini göremedim... Hele 1 haftada felan hiç etki bekleme... Zayıflama işinin temeli kafada başlıyor önce kilo verecegine gercekten inanman lazım daha sonrada sıkı bir dietle beraber egzersizlerinide yaparsan kilo vermemen için hiçbir sebep yok bence. Ama unutmaki bu işler sabır işi...

diet ve antremanlara basladıktan sonra 2 şey farkettim;

1. si eger 20/25 kilo fazlan varsa ilk baslarda 5-10 kilo verebiliyorsun ve moral süper oluyor(çevremden edindigim ders)

2.si eger fazlan benim gibi 6-7 kiloysa ve bu fazlaları atıp vücudada biraz şekil vermeye öalısıyorsan, işin birazdaha zorlasıyor, çevrende 10 kilo verdim diyen birini gordugunde hemen tartıya kosuyorsun ve 2 kilo vermişsin:( (hayal kırıklıgı, moral bozuklugu vs. vs.)

işin iyi tarafı onlar hala sana (bana:) gıpta ile bakıyorlar....
    Ne olursa olsun kendinle barısık ol ve sorunların üzerine üzerine git...

7. manolyasmell

manolyasmell Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    yaptığın sporun yoğunluğuna göre karnitin almalısın.ben 500 alıyordum baktım çok iyi ozamn neden 1000 almayayaım dedim ama kapasitemden fazla aldığım fazladan 500mg işe yaramadı.yani benim yaptığım spora ve diyete 500mg yetiyormuşda artıyormuş.sende kendine göre dene yani.bir bayan olarak etkisini daha iyi görürsün diyorum çünkü bayanlarda vücüttan birtürlü atılamayan depolanmış(selüloit,basen vb..) yağları yakmada çok başarılı

8. lacoste

lacoste Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Bu konu beni gerçektenten çok ugraştırıyor(dozaj seçimi)

her kafadan bir ses çıkıyor... ben şuanda 1500mg'ın 3 te 2 sini antremandan önce 3 te 1 nide antreman sonrası kullanıyorum. bildigim kadarıyla fazla kullanmanın bir yan etkisi yok (sadece birazdaha pahalı o kadar:)

9. manolyasmell

manolyasmell Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    locoste

bilmiyorum kim ne diyor ama ben deneyerek keşfetmeyitercih ediyorum acelem yok zaten amacım hayat boyu fit olmak okadar ama dediğim gibi yani ben 500mg dan nekadar yarar gördüysem 1000mg dende okadar gördüm para kaybı sadece hiç bir vücüt aynı deilki, herkezin bir yöntemi olmalı.birde gece yatarken l-arginine_l-ornithine alıyorum bol C be B6 alıyorum carnitinin etkisi baya katlıyor ve az bir çalışmayla çok hızlı sonuç aldım.günde 4 tablet diyor ama 1 tablet benim için yeterli kas yapmaya çalışmadığım için, tavsiyem olur eğer carnitin kullanıyorsanız

10. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    Hardlıne Karnıtın aldım.. Kullanalı 6 gun oldu 2 kılo werdım baya ıyı ne yersen ye yag yapmıo... Ev antremanıyle bıle etkısını gosterıo..Mıde kaslarımı secmeye basladım saolsun :D

11. kurenator

kurenator Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    ist
    L-carnitin kullanımı bir doz bile alsanız etkisini gösterir ama bu etki vücutta enerji patlaması şeklinde olabilir ve ant çok daha kolay ve zevkli geçer ama yağ yakımı anlamında bu kadar kısa sürede istenilen sonuç alınamayabilir.Daha geniş zamana yaymakta fayda var..

12. lacoste

lacoste Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Re: locoste

l-arginine_l-ornithine bunlar nedir? bilgi verebilirmisin?

13. manolyasmell

manolyasmell Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bu iki amino asit büyüme hormonunu tetikliyor.ikisi bir arada daha iyi sonuç verdiğinden ayrı ayrı anginine yada orthinine kullanmamalı bence.büyüme hormonu hençlik hormonu diyebiliriz aslında.biz uyurken bizi yeniliyor bu iki amino asit bu potansiyeli arttırıyor.gece dinlenme sürecinde yağlar hızla yakılıp kas inşa ediliyor.yani spor öncesi carnitin yağ yakımını hızlandırıyor,ang-ort de inşasını hızlandııryor.ama ben cilt tırnak ve iç organlarında yenilenme hızını arttırdığını düşünüyorum.bu ang-ort nin bir özelliğine spor yaptın yoruldun her yerin ağrıyor die bişi olmuyor.laktik asit birikimini azaltıyor,kramplara ve kas ağrılara son veriyor.ayrıca anginine toksinleri ve ATP sendezindeki amonyağı vücüt dışına atar.ben gnc kullanıyorum bir ara kampanya vardı 2 alana 1 bedavaydı :) ama şimdi bitti kampanya. ultimatein var anginine-orthinine-lysine ama dozajlarını bilmiyorum. lysine doğal yollardan vücüdumuzda sentezleyeceğimiz karnitini yapan 2 maddeden 1 dir.yanlız bunları kullanırken odanız çok karanlık olmalı pek aydınlıkta yatmamaya çalışın.C vit al bol bol bence doğal yoldan iki portakal,yada bikaç kivi. ama ben derimki;eğer çok kas yapmaya çalışmıyorsanız istediğiniz forma girdikten sonra yavaş yavaş carnitin daha sonrada gena uzun vadede yvaş yavaş bu amino asitleri kesin.çünkü biliyorsunuz mitakondri DNA sı kendini eşlemez bu nedenle biz yaşlandıkça iş göremez hale gelir.yaşlıların yavaş hareketlerinin önemli bir nedeni budur.ama aşırı yüklenme bence mitokondrinin kapasitesini aşıyor ve insan ömründen yiyor.bu benim düşüncem diyebilirim.daha okadar araştırmadım ama uzun süre kullanmak bence bu sonuçları doğuruyor.bunları tam öğrenmeden yüksek dozda kullanmamaya dikkat ediyorum.gerçi bu deneylerde farelerin ömrü çok daha uzamış ama.bilmiyorum ben çok güvenmiyorum.sizde güvenmeyin bence işiniz bittiğinde yavaşca kesin

14. kurenator

kurenator Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    ist
  15. okko

okko Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    miracle su l carnitine den bende alıcam dostum en sonunda öve öve bitiremedin

Sayfayı Paylaş