L-Carnitine'nin karaciğere etkisi var mı? Piyasanın en iyi ürünü hangisidir?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve biyoweb tarafından 1 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. biyoweb

biyoweb Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar bir haftadır bu formda l-carnitine alıp almamak konusunda araştırma yapıyorum. Ama araştırıdıkca hem alacağım ürün konusunda hem de aşağıda bahsettiğim karaciğer konusunda kafam karıştı.

Oncelikle belirteyim ki ben hipertiroidi hastası olduğumdan, tiroid hormonumu kontrol altına alan bir ilaç kullanmaktayım. Bu nedenle metabolizmam yavaşlıyor ve kilo vermem diğer insanlara göre zorlaşıyor. Zaten bu nedenle Şubattan beri düzenli spor yapmama ve kas geliştirmeme rağmen kilo vermek yerine kilo aldım. Bu nedenle biraz dışarıdan yağ yakım desteği almak istiyorum.
    Bu ilacın ikinci olumsuzluğu da vücuttan atılımı karaciğer üzerinden oluyor ve bazı durumlarda karaciğer enzimlerini yükseltebiliyor (ama bende karaciğer enzimleri gayet normal ve sık sık kontrol ettiriyorum.)

Sorularıma gelecek olursa;
    1) L-carnitinin vücuttan atılımı konusunda bir bilgisi olan var mı veya kullananlar bu konuda bir bilgiye kutusunda yer alan bilgilerden veya varsa prospektüsünden bakabilirler mi? Öğrenmek istediğim karaciğere olumsuz bir etki olabileceğinden bahsedilmiş mi? Eğer böyle bir durum varsa ilacımla birlikte kullanmam sakıncalı olabilir. Ki zaten ben l-carnitine başlamadan önce endokrinologuma da danışacağım.

2) Forumda araştırdıkca kafam karıştı. Sizce aşağıdaki ürünlerden hangisi benim icin daha uygun olur. Ben alırsam ligid formda olanlardan almayı düşünüyorum. Şu iki ürün arasında kaldım. Zaten pek fiyat farkı yok bu nedenle hangisi icin daha iyi derseniz onu alabilirim. Piyasada en iyi isim yamış ürünü almak istiyorum sağlık açısından;

http://www.***************/weider-l-carnitine-liquid-1800-mg-limonlu-20-ampul.html

Multipower L - Carnitine Liquid Forte 1800 Mg 20 Ampul | Supplementler.com

Teşekkürler,

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 09:08 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 09:04 ----------

Yukarıdaki linkerlden birini ekleyemedim sanırım. Çalışmadığı için almayı düşündüğüm ürünü buraya yazıyorum;

WEIDER L-Carnitine Liquid 1800 mg (limonlu) (20 ampul)

2. pasha1050

pasha1050 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İstanbul
    selamlar bildiklerm ve kullanımım dahilinde paylaşayım analizlerimi
    1- hastalıgın için geçmiş olsun
    2- kalp rahatsızlıgı dışında L-carnitinin vucuda zarar yaptıgını bilmiyorum
    3- karacigerden atıyor olabilir ama zararı bulunmamıştır aşırı doz alındıgında dahi idrarla vucuttan uzaklaşır
    4- weider en iyisidir 2. olaraksa multipower bana göre paran yoksa yahut çok fiyat farkı varsa multipower de alabilirsin paran boşa gitmez...
    5- sakın ama sakın doktoruna başvurmadan kullanma iyi çalışmalar

Sayfayı Paylaş