L-carnitine yada Burner kullanmalıyım?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Gaffgarion tarafından 15 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Gaffgarion

Gaffgarion Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar ben şu anda 123 kiloyum. Spor salonuna yazıldım ve diyetisyenede gittim güzel bir diyet listeside oluşturdum. Bu aralarda zaten diyet yapıyorum. Hocam bana burner ya da L carnitine kullanmamı önerdi. Bayadır bilgim var fakat kullanmalıyım bilmiyorum. Açıkcası kiloluyum bana herhangi bir zararı olurmu bilmiyorum? Migrostada orjinal hardline burner ile l carnitine gördüm sizce benim için hangisi yararlı olur? Aşırı yağ var zaten dediğim gibi 123 kiloyum :D sporuda bırakmicam. Haftada 4 veya 5 gün gidiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Bu arada 1 hafta oldu spora başlayalı 4 haftadırda diyetteyim.
    Spor salonunda:
    20 dakika yürüyüş bandı
    10 dakika bisiklet
    5 dakika Eliptik bisiklet
    20 mekik spor bitiminde de 10 15 arası mekik
    Göğüs çalışıyorum 10x3
    Birde yanları eritmek için 3er kiloluk dumblelarla 20x3
    En sonda da 5 dakika yürüyüş bandı bunun 2.5 dakkası koşma 2.5 dakikası yürümeyle geçiyor.

Son düzenleme: 15 Ekim 2012
  2. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Bakın açıkça konuşayım l-karnitinin 'in bilimsel olarak bir yağ yaktığı kesin değil . Ama termojenik yağ yakıcılar 'ın yağ yakımında bir etkisi olduğu konusunda bilimsel açıklamalar ve deneyler mevcut ama şöyle bir durum var sizin bünyeniz şuan gereğinden fazla yağlı , termojenik yağ yakıcılar'ın içinde yoğun oranda kafein var bunun yan etkileri konusunda bir bilginiz ve deneyiminiz olmadığını biliyoruz bu yüzden en güzel şekilde diyetisyen ve spor 2 lisini size uygun görüyorum . Emin olun başaracaksınız yeterki diyeti düzenli uygulayın ve spora gidin .

3. Gaffgarion

Gaffgarion Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Teşekkürler hocam diyetle sporu çok güzel ayarladım zaten diyetisyen tavsiyenizede uydum. Sürekli bu yağ yakıcılara takılıp duruyordum. O zaman şimdilik diyet + sporla devam edeceğim belki başka zamana kullanırım. Herşey için teşekkürler :)

4. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    En doğru kararı verdiniz . Zorlandığınız zamanlarda motivasyon takviyesi ve bilgi alabilirsiniz mesela ben bu gün tatlı krizine girdim 250 gr baklava 1.5 kavanoz incir receli + 100- 150 gr arasi dondurma yedim , bunlarin hepsini 1 seferde tükettim ( Siz böyle olmamak için şekeri meyveden alın yoksa bizim gibi patlama yaşarsınız :D ) . Ama suan yarinki idmanda daha hirsli olacagim diyorum kendime güveniyorum sizde böyle olun bu kadar tatlıyı 1 seferde yemek dışında . Yavaş yavaş ve doğru şekilde zayıflayın isterseniz elinizden hiç bir şey kurtulmaz . Başarılar.

Gaffgarion bunu beğendi.
  5. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    hocam sımdı kılo cok oldugu ıcın vucut zaten hızlı verecektır. l carnıtınedekı mantık ıcınce yag yakması degıl enerjı harcarken harcanan enerjının daha cok depodakı yaglardan alınmasını saglamaktır. termojenıkler ıse ıcerısındekı kafeın ıle nabızı arttırarak yag yakımına katkı koyarlar ben ıkısını bır arada da kullandım ayrı ayrıca kullandım:D bence su anda gerek yok ama ılla alayım psıkolojık etkısı var dersın sımdılık l carnıtıne ıle basla mumkun ıse sıvı olanından al ve spordan 15 dakıka önce ıc now markanınkı guzel ben onu kullanmıstım. bu arada ıctıkten sonra spor yapmassan hıcbır ıse yaramaz haberın olsun :D kardıypodan önce alacaksın ..

Gaffgarion bunu beğendi.
  6. Gaffgarion

Gaffgarion Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    İkinizede teşekkür ederim. Evet sporla kullanılması gerekiyormuş baya araştırmıştımda sadece bu kiloda kullanmalımıyım diye çelişkiye düşüyordum. Fakat kullanmamaya karar verdim. Şekeri zaten kullanmamda banada arada tatlı krizi geliyor artık meyvelerle bastırıyorum. Kesinlikle kilo vermem lazım 22 yaşına geldik :D bu hayat böyle geçmez. İleriki zamanlarda bu burner yada l carnitineyi kullanabilirim belki fakat şimdilik önemli olan bencede diyet + spor. Elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Herşey için teşekkürler :)

shaq bunu beğendi.
  7. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    inşallah en yakın surede saglıklı bır sekılde ıstedıgın sonuca ulasırsın sımdıden basarılar.

Gaffgarion bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş