L-Carnitine, yağ yakımı, fit olma

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve turqer tarafından 4 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. turqer

turqer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İyi günler herkese.Öncelikle vücudum hakkında bilgi vereyim.

Boy: 180
    Kilo:86,2 (1 hafta önce)
    Omuz: 118
    Göğüs: 100
    Kol:35
    Bel:95
    Bacak:60

Bir hafta önce spor salonuna gitmeye başladım. Amacım zayıflamak. Özellikle göğüs ucunda ve bel çevresindeki yağlardan kurtulmak istiyorum. bölgesel zayıflayamayacağımı biliyorum. Yağların büyük kısmından kurtulursam göğüs ucundakilerinde gideceğini düşünüyorum.

Dün spor salonundaki hocamında kullandığı X-Pro L-carnitine shots aldım. Antrenmanlardan 30 dk önce içerek gideceğim. Yaklaşık 45 dk cardio yapıyorum. Ve özellikle yağ yakmak istediğim bölgelere hafif ağırlık-çok tekrar uyguluyorum.

Kullanacağım carnitine ve cardioda ağırlık vermem alet hakkında bilgi edinmek istiyorum.

Açıkçası koşu bandı bence çok faydasız. Fikirlerinizi almak istiyorum.

2. ImmortaL_

ImmortaL_ Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci/müzisyen
    Öncelikle kötü bir beslenme alışkanlığıyla bu spordan istenilen sonuç almak güç. Ne yerseniz ona benzersiniz diye güzel bir tabir duymuştum çok hoşuma giden. Başta neden kilolu veya yağlı olduğumuzu sorgulayıp daha sonra bir çözüm yoluna gidilmeli. Spor salonlarına yazılıp bir süre sonra hayal kırıklığına uğrayan,istediği sonuca ulaşamayan birçok arkadaşım var,biryerlerde hata yaptıklarını kabullenmek yerine, işten olmuyor ben yapamıyorum deyip sıyrılıyorlar. İşin özü bazı zevklerimizden,zamanımızdan,boğazımızdan fedakarlık yapmamız lazım. Yani diet yapmadan,zayıflayamazsınız ve yağ yakamazsınız. İkinci faktör, uzun süredir bu sporu yapan arkadaşlarım olduğu için şanslıydım ve yağ yakma ve kilo alma süreçlerini bilinçli geçirdim.Diyebilirim ki kendinize uygun bir diyet ve cardio programıyla istediğiniz kadar yağ yakabilirsiniz,insan bünyesi bu kendini çok güzel ayarlayabiliyor yediğimize ve sarfettiğimiz efora göre,sadece biraz daha fedakarlık.. Koşu bandına gelince benm cardio programım sadece koşu bandından ibaretti ama aldığım verim tatmin ediciydi. Yağ yakmak için destek ürünlere gelince de, aslında bir konuda ben açmıştım yağ yakıcılar hakkında bir tartışma platformu oluşturmaya çalıştım hangi yağ yakıcı nedir,ne değildir diye ama başarılı olamadım sanırm :) Şahsi fikrim, cla, l-carnitine türevi yağ yakıcıların tarihinin 1980'lere dayandığını görüyoruz. Bunlar 15-20 sene öncesinin modasıydı,kısa zamanda güzel sonuçlar almak için gözümüzü açıp teknolojinin nimetlerinden yararlanalm :) Tavsiyem thermogenic yağ yakıcı kullanman, ben hot-rox kullanmıştım faydasınıda gördüm iyi bir diyet ve cardio programıyla beraber tabii. Kendi deneyimlerimden bir paylaşımla cevap vermeye çalıştım,umarım işine yarar azda olsa :)

Coyote bunu beğendi.
  3. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle bizler birer insanız ve robot değiliz. Sonuçta bazen çok kilo almamızın sebeplerinden biri nedir biliyormusunuz. Öncelikle biraz kilo alırsınız bunu biraz vermem gerekiyor dersiniz. Evet verirsiniz ancak eski beslenme duzenine döndüğünüzde bir bakarsınız tekrar kilo almıssınız ama eskisinden fazla.

Bu sefer dersiniz biraz daha diyet yapiyim en sonunda yaptıgımız diyetler işe yaramaz ve kas kütlesi iyice zayıflamıstır.

Öncelikle 72 kilo iken asla 73 olmadıgım dönemi hatırlıyorum ve şöyle diyorum. O coca colaları içen ben her istediğimi yiyen ben 2 ekmekten aşağı doymayan ben neden daha fazla kilo almıyordum. Bu soruyu defalarca sordum kendıme.

1 oturuşta 2 litre cola içerdim. Ama sonra ben ne yaptım miğdemde ufak bir yağlanma vardı onu yakacam diye metabolizmamı mahvetmiştim. Bunu kendi ellerimle yaptım.

Sonra birden 10 kilo aldım. Allahım fazla yemiyor artık cola bile içmiyordum ama kilo alıyordum. Bunuda sordum kendi kendime.

Derken 120 cm bel çevresine ulaşmıştım. sonrası malum doktorlar kontroller ilaç falan derken 80 cm bel çevresine geri geldim. Şimdi ne yapıyorum biliyormusunuz.

yiyorum içiyorum zararlı olan yiyecekleride haftada 1 defa yiyor içerim. Bakın iddia ediyorum su an gunde 8 öğün deli gibi yesemde 78 kilogramdan bir gr fazla alamıyorum.

Bunun adı metabolizmadır.

Özellikle bunu yazdım cunku vücudumuzun dengesi ile bilinçsiz bir şekilde oynamamak gerekiyor.

yaptıgım hatalardan cok ders çıkardım. vardıgım sonuç işte buydu.

yol yakınken endokrinolog ve doktora görünün, her diyet bizi kalbimizi yorar. üstelik bilinç yok ise mahvder, daha sonraki dönemde obez yapabilir.

Öncelikle yiyip içip kilo almayan insanlar hayatlarında asla diyet yapmamış insanlardır.

Vücut kimyasını en iyi bilen kişiler bellidir, Endokrinologlardır.

sonuç almak istiyorsak endokrinolog kontrolünden geçmeliyiz.

bilinçsizce diyet yapmak bilim çağı insanına yakışmaz.

saygılar.

4. pilot95

pilot95 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    ''Coyote '' sana sonuna kadar katılıyorum aynı hataları ben de yaptım...

5. ImmortaL_

ImmortaL_ Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci/müzisyen
    Öncelikle iyip içip kilo almayan insanlar, hayatlarında asla diyet yapmamış insanlardır kısmına asla katılmıyorum. Sağlığını ve hayat kalitesini düşürmek istemeyen insanların,bizim diyet diye tabir ettiğimiz beslenmeyi, bir hayat tarzı haline getirmeleri,bu insanların nekdar bilinçli olduğunun ve kilo almaktan sakındığının ispatıdır. İkinci bir husus, bir işe girişecekken elbette gerekli bilgi birikimine sahip olmanın faydası olacağıdır,diyet nedir nasıl yapılır bilmeyen bir insanın,kendi sağlığıyla oynaması olağandır,kişinin kendi elindedir. Diğer değinmek istediğim nokta ise herkesin metabolizmasının farklı olduğdur, benim paylaştığım sadece kendi deneyimlerim,yani kimseye örnek teşgil etmek gibi bir niyetim olmadığı gibi, vücut geliştirme sporundan zayıflamaya kadar birçok insan kısa zamanda benden daha kısa zamanda verim almış, veya uzun zamanlar sonucunda verim alamamış olabilir. Yani herkesin kendi metobalizması hakkında bilgi sahibi ve bilinçli olması yine kendi elinde olan bir mevzudur. Gözü kapalı savunduğum tek fikir ise, bu spordan verim almak, veya kilo vermek için, fedakarlıkta bulunmamız gerektiği. Zaman,emek ve iradenin, spor salonlarında geçen zamandan çok daha kıymetli olduğunu bilen bir insanın başarılı olması süpriz olmayacaktır.

turqer bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş