L-Carnitine Ve Yan Etkileri

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve LuciferioN tarafından 13 Ocak 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. LuciferioN

LuciferioN Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar arkadaşlar,ben 18 yaşındayım.3 sene aralıklarla bodybuilding yaptım fakat bu sağlam bir beslenmeyle düzenli bir şekilde olmadı.Ama geçen sene öss yüzünden bırakmak zorunda kaldım body yi,kilomda bir artış olmadı ama kondisyonum haliyle çok düştü ve yağ oranım arttı... Şuan üniversitede düzenli olarak body yapacak vaktim ve imkanım var ve bu işi düzenli olarak yapmak istiyorum.. Fakat öncelikle sıkı bir kardiyo programıyla yağlarımdan kurtulmak ve ondan sonra sıkı bir beslenmeyle vücüt yapmak istiyorum...

Öncelikle forumda neredeyse bütün l carnitine başlıklarına baktım dünden beri okumadığım başlık kalmadı fakat sorularıma cevap bulamadım.O yüzden yeni bir başlık açmak istiyorum...

1)Yağlarımdan kurtulana kadar kardiyo yapmak istiyorum l carnitine nin bana bir faydası olur mu? Destek olarak...

2)Bu ürünün herhangi bir yan etkisini gören ,duyan var mıdır? Kullanımı için yaş sınırı var mıdır..?

Özellikle bu iki sorunun cevabını çok merak ediyorum.Arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim... Ayrıca ben istanbulda oturuyorum,bu konularda yardımcı olabilecek deneyimli arkadaşlar var mı? Uzun bir süre boşu boşuna kürek çekmek istemiyorum,bilgili bir arkadaşın antreman hakkında tavsiyelerine de ihtiyacım var... Üniversitenin salonunda pek ilgilenilmiyor bu konularda..Buraya gelmeden de aydında olduğum için orada da pek bir yardımı dokunmadı salondakilerin bana.. Uzun uzun tartışabileceğim yardımcı olabilecek bir salon veyahutta antrenör varsa gerçekten benim için çok iyi olacak...

Konu umarım amacından sapmamıştır L-Carnitine ile ilgiliydi ama nereye geldi;)

Herkese İyi Çalışmalar

2. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    L-karnitinin gordugum tek yan etkisi istahi kesmesiydi,
    ki bu da cok iyi bir sey. artik limon aromali oldugundan midir nedir bilemiyorum

3. LuciferioN

LuciferioN Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    İştah kesmesi dediğin gibi iyi bir şey.. Ama insan yapay olduğu için tabi bir miktar şüpheleniyor,vücutta birikim yapar mı falan diye.. Kaş yaparken göz çıkarmayalım... :)

4. LuciferioN

LuciferioN Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yağ yakımı konusunda Universal'ın Animal serisi de baya iddialı gözüküyor.. Siz ne dersiniz?

5. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
  6. LuciferioN

LuciferioN Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar araştırmalarım sonucunda bu ürünler arasında kararsız kaldım..

-->Ultimate Nutrition L-Carnitine 500mg 60tb
    -->Weider L-Carnitine 500mg 60tb
    -->Weider L-Carnitine Liquid 1500 mg 20 ampul
    -->Ultimate Nutirition CLA 1000mg 90 tb

Bunlardan kendime en yakın olarak weider liquid i görüyorum.Çünkü kullanımı ve emilimi kolay sıvı olduğundan.Ama malum öğrenci olduğumuzdan 20 ytl ucuza tableti de alabilirim.CLA yı da en az carnitine kadar tavsiye edenler ve sonuçlarından memnun kalanlar var.Ama karnitin aralarında en yaygın kullanılan ürün... Eğer antremandan yeterli bir şekilde önce alırsam 1 saat kadar (kullanımında da yazdığı gibi) sıvı gibi etkili olur mu kapsül karnitin de? Bunu merak ediyorum çok,eğer bir dezavantajı yoksa sıvıya göre tablet olarak almak istiyorum...

7. starter

starter Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    karnitin tercihi

günlerdir bende bunu araştırıyorumduh sanırım ikimizde aynı sonuca ulaştık weider likit karnitin,likit tercih edilmesinin nedeni emiliminin daha kolay ve yoğun olmasıymış.evet fiyatı biraz pahalı:(alternatif olarak Universal Nutrition Carnitech Likid veya ultimate düşünüyorum keşke biri çıksa ve deseki bunların içinden şunu almalısın ;) ne kadar mutlu oluruz :p birde bunu en ucuz burda bulabilirsiniz desehyper_o zaman daha güzel olur.bunların sahtesi falanda oluyormu acaba?yarın fiyatını sormadığım son bir yer daha kaldı birde oraya bakayım.eğer güzel bir rakam olursa sanada haber veririm.eger sen fiyat araştırması yaptuysan beni bilgilendir lütfen.

8. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    Sıvı olan daha avantajlıdır her zaman kana çabuk karışması açısından ancak fiyatı sorun yaratıyorsa tablet olanıda kullanılabilir. Eczanelerde en son Carnitine diye satılıyordu 10 x 1mg tablet olarak. 15-16 lira civarındaydı. Diğer tabletlerle aynı etkiyi vereceğine eminim ama belki pahalı gelebilir diğer dediğiniz ürünlerin fiyatlarını bilmediğimden yorum yapamıyorum.

9. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    yukarda Despo arama yapın diye uyarmış ve birsürü link vermiş sorunuzu buralarda sorun diye..
    lütfen uyarılara riayet edin..kuralları okuyun..

saydam bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş