L-Carnitine Ve CLA'yi Beraber Kullanmak

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Berimbau tarafından 16 Mayıs 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 79 üye.
  1. Berimbau

Berimbau Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba,

L-carnitine ve CLA aynı anda kullanılabilirmi ?,

CLA sabah öğle ve akşam yemeklerinden önce alınması tavsiye ediliyor.

Antremandan önce de Carnitine alırsak bir yan etkisi olurmu merak ediyorum...

Bu iki ürün birlikte nasıl kullanılabilir,

Saygılarımla,

2. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    yan etkisi olmaz benım bildiğim, etkili olması ıcın ıkısını kullanan arkadaşlarım vardı. dedıgın şekilde kullanabilirsin.

3. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    öncelikle dostum CLA.
    SKIP CLA
    1000 mg

Sağlıklı yaşam, fiziksel uygunluk ve sportif performans için vücut yağ oranının ve serum lipit profilinin uygun sınırlar içinde olması gerekir. Günde 2,5-5 g CLA takviyesi vücut yağ miktarını azaltıp kas kütlesini artırarak fiziksel performansını yükseltir, vücut yağlarının yakılarak kilo verilmesine ve vücudun düzgün bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.

CLA esansiyel yağ asidi olarak bilinir. Vücudumuzun kendi kendine yapamadığı için dışarıdan besinlerle alınması gerekir. CLA, vücutta yağ kaynaklı enerjinin kullanımını hızlandırarak vücut kas oranının vücut yağ oranına göre artmasına yardımcı olur. Kas gücünüzün gelişimini destekler: Metabolizmanın hızlanmasını sağlayan kasların güçlenmesi ile daha çok yağ yakar, daha kolay kilo verirsiniz.

İnsanlarda CLA'nın etkileri üzerinde yapılan araştırmalarda CLA takviyesinin vücut yağ oranının ve abdominal obezlerde abdominal çapı azalttığı rapor edilmiştir. Yapılan bir çalışmada CLA'nın lipoprotein lipazı baskıladığı görülmüştür. Lipoprotein lipaz yağ moleküllerini parçalar ve hücreleri bunları kolayca emerek vücut yağı olarak depo ederler. CLA lipoprotein lipazı baskılayarak yağ depolarının oluşumunu engeller. Vücut için gerekli enerjinin cilt altında (özellikle abdominal bölge ) birikmiş yağların yakılarak kullanımını sağlar.

Placebo kontrollü yapılan bir çalışmada günde 3g. CLA alan kişilerde 90 gün sonunda vücut yağ oranında %20 azalma görülmüştür.

Denek hayvanları üzerinde yapılan çalışmalarda CLA takviyesinin yağ oranını düşürücü etkisi ortaya çıkmıştır. Kolestrol ve trigilserit düzeylerini azaltabilir.

CLA, şeker hastaları ve şişmanlarda sıkça rastlanan ensülin direncini azaltmada ve yüksek ensülin düzeylerini dengelemede etkilidir.

Nerede Bulunur : Süt ve süt ürünlerinin içinde bulunan bir madde olarak 1978 yıında saptanmıştır. Kırmızı et yağlarında da CLA bulunmuştur. Özellikle hayvanların doğal otlaklar yerine yapay yemlerle beslenmesindeki artış bu yağ asitinin süt ve et türü hayvansal gıdalarda bulunabilirliğini azaltmış, dışarıdan beslenme desteği olarak alımını gerektirmiştir.

Kullanıldığı Durumlar : Vücut kas/yağ komposizyonunun yeniden yapılandırılması, öncelikle abdominal bölge olmak üzere yağların yakılması, kas gelişiminin desteklenmesinde kullanılır. Kilo verme amaçlı diyetlerde ve vücut yağ oranının azaltılmasında etkilidir.

Yan Etkileri : Bugüne kadar CLA'nın oluşmuş yan etkisi görülmemiştir. İnsan gereksiminin 50 katı üzerinde paralel hayvan testlerinde hiçbir toksik etki saptanmamıştır.

İçeriği : Her kapsül 600 mg CLA (Conugated Linoleic Acid), 400 mg sebze yağı içerir.

Kullanımı : Bir diet ve egzersiz programı ile birlikte kullanımı önerilir. Kullanım süresince hergün ana öğünlere başlamadan hemen önce 2'şer kapsül alınmalıdır.

ve L-CARNİTİNE.Stres altında iken günlük L- Carnitine gereksinimi 1200 mg. a kadar yükselir. Bu durumda vücudumuz L-Carnitine ihtiyacını kaslarımızdaki proteinleri parçalayarak karşılar. Vücudumuz 1 gr. Carnitine üretebilmek için 30 gr. kas kitlesini eritir.

Carnitine'in büyük rolü yağ yakma ve hızlı enerji temin rolüdür. Carnitine, yağ asitlerini hücredeki mitokondriye (yağ yakma odası) taşır. Yağın yakılması hızlı enerji (fuel) verir. (Glikoz ve protein yakımına göre 6 kat hızlı enerji). Carnitine, sporcuların bedensel performans potansiyellerini holistik (bütünsel) olarak yükseltir ve onları kısa bir sürede gerçekten sağlam ve fit hale getirir. (Carnitine, zaten doğal olarak vücutta bulunduğu için, performansı %30'un üzerinde arttırdığı halde doping sayılmamaktadır). Kasların gücünü arttırır. Mevcut kas kitlesini korur, geliştirir ve yeni kas gelişimini sağlar. Maksimum aerobik gücünü ve dayanıklılığını arttırır. Prematüre (erken) yorulmayı önler. Ekstrem performans gösterme durumlarında vücudu incinme ve yırtılmalardan korur. Kas yaralanmalarını azaltır, kas ağrıları, yorgunluk ve bitkinliği azaltır.

Normal beslenme yoluyla vücudumuzun günlük Carnitine alımı ortalama 20-25mg. dır. Yoğun spor yapınca veya stres altında iken günlük L- Carnitine gereksinimi 1200 mg. a kadar yükselir. Bu durumda vücudumuz L-Carnitine ihtiyacını kaslarımızdaki proteinleri parçalayarak (lysine ve methionin amino asitlerini sentezleyerek) karşılar. Vücudumuz 1 gr. Carnitine üretebilmek için 30 gr. kas kitlesini eritir. Bir maraton koşusunda vücut 2 gr. dan fazla L-Carnitine kaybeder. Sporcular ihtiyaçları olan ekstra L-Carnitine'i mutlaka dışardan takviye etmelidir. 70-90 dakikadan sonra performansın birdenbire ve hızla düşmesini engeller. Dayanıklılık egzersizlerinde nihai atak kapasitesini arttırır. Enfeksiyonlardan korur, bu da özellikle uzun vadeli yoğun antreman dönemlerinde önemlidir. L-Carnitine alan antibiyotiklere neredeyse hiç ihtiyaç duymaz.

Carnitine'nin sporcular için en büyük yararı, carnitine'nin vücut hücrelerine oksijen alımını hızlandırma yeteneğidir (%6'ya kadar). Bu da ağır fiziksel aktivite zamanında ihtiyaç duyulan oksijenin daha yüksek oranda mevcudiyetini sağlar.

Fiziksel yorgunluğu giderir. Egzersiz esnasında kaslarda laktik asit birikimi olur ve bu yorgunluğa sebep olur. Egzersiz öncesi Carnitine kullanımı kaslarda laktik asit birikimini azaltarak yorgunluk ve bitkinliğin başlamasını geciktirir. Yorgunluğu minumumlaştırma performansı maksimumlaştırma yönünde büyük bir adımdır. Yorgun sporcuları ayağa kaldırır.

Yoğun antreman ve egzersiz kırmızı kan hücrelerini eksiltir. Sporcular bu yüzden sık sık demir, B12 ve B6 vitaminlerinin eksikliğini çeker. L-Carnitine, kırmızı kan hücrelerinin hayatını uzatarak tüm bunlara engel olur.

Kullanımı : Nutrimax L-Carnitine Drink L-Carnitine'in lezzetli bir şekilde alınmasına olanak sağlar. Her bir porsiyon (1 çay kaşığı 2gr.) 200ml. suda çözünerek susuzluk giderici lezzetli (Limon, Portakal) kalorisiz diyet içeceğiniz olacak hem carnitin hem de metabolizmanın ihtiyacı olan C vitamini sağlar.
    eğer tablet ise idmandan 40 dakika önce 1000mg alman lazım ikisi bir arada kullanılabilir bi zararı olmaz tabi düzenli spor yapacaksan ;)

Savash, gokhantfln, cemddd ve diğer 31 kişi bunu beğendi.
  4. Berimbau

Berimbau Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yardımlarınız için çok çok teşekkür ederim... Çok detaylı ve yararlı bilgiler...

5. Kalkis

Kalkis Guest

CLA nın uzun acılımı nedir ? turkıyede bulunurmu fıyatı nedır bılan varsa yazablırmı ?

6. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    Conjucated Linoleic Acid...Türkiye'de var,eczanelere vs sorun....

alifurkan1 ve Fυякαη Acαя bunu beğendi.
  7. arnoldjr

arnoldjr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    L-CArnitine,diet ve egzersizlere yardimci olarak cok etkili bence...kendim ve kullananlarda yarari göruldu...cla icin ise pek fikrim yok,denemedim..

8. mierdogan

mierdogan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Elektrik/Elektronik
    Yer:
    AnkarA
    beki bunun fiyatı hakkında falan hiç bilginiz varmı türkiye için soruyorum... CLA ONE alacam sanırım.

9. gorgeouskykhan

gorgeouskykhan Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    for about more info, please look my website on you
    Yer:
    the gorgeouskykhan home center
    Hardline CLA ONE 1ooo mg 100 Kapsül 55 ytl iyi yani

evet iyi 1 ayda biter bütçeni fazla yormaz diyorsan düzenli al 1 ay kullan 1 hafta ara ver 2-3 ay sonra gözle görülür etki olur ama aslında arka arkaya en az 4 kutu olacak ki en azından vücudunun %10-15 yağını yaksın aynı zamanda kasını artırsın bu kesin gibi hem de efedrin,kafein yan etkisi olmadan aslında harika bir şey yani bu harika şeyleri şöyle 3-4 çeşit ayda 200-250 ytl versek düzenli ne harika sonuçlar olur aslında inşallah Tanrı bunu benden esirgemez :roll:

10. volvox_frt

volvox_frt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar...
    siteyi 2 haftaya yakın bir süredir takip ediorm gerçekten çok önemli şeyler öğrendim sayenizde bunun için öncelikle teşekkür ederim.
    1,94 boy we 98-102 kilo aralığındayım ULTIMATE L-CARNITINE 1000 mg 30 Kapsül we
    ULTIMATE CLA YAĞ YAKICI 1000 mg 90 Kapsül bu ürünleri bu sayfayı okuduktan sonra beraber kullanmaya karar werdim.siz ne düşünürsünüz uygunmudur bu ürünler ULTIMATE öğrendiğim kadaryla sağlam bi üretici markaymış sizinde bilgilerinize danışmak istedim.

SİZ bu konuyla BİLGİLİ arkadaşlardan bir diğer ricam JİNEKOMASTİ fotoğrafları bölümüne bi yazı yazmıştım bunun hakkında yorum almak we en azından görüntü olarak bu hastalığın warolup olamadığı hakkında yorumunuzu merak ediorm.beni aydınlatırsanız sewinirim.

iyi çalışmalar...

Son düzenleme: 27 Ocak 2008
  11. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    kiz arkadasimin benden habersiz cla alip buzdolabinda yatmaya terketmesi sonucu ikisini beraber kullandim bir donem, hatta cla in etkisini denemek icin gunde 3 ogun almistim. herhangi bir sorun yan etki olmadi. yararini gorup gormedigim de muamma cunku diyet ve kardiyo had safhadaydi o donemde...

12. volvox_frt

volvox_frt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cannabis öncelikle yorumların için teşekkürler...
    peki sence bnm belli bir kilo sorunum war we jinekomasti sorunum war :( öncelikle belli bir kilo werip kas oranını arttırdıktan sonra bu ameliyatı olma düşüncesindeyim bunun daa yararlı we daa düzgün görüntü olabileceği kanısındayım sence bu dşncem ne kadar doğru?

saygılar...

13. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    burasi yag yakicilarin basligi konu dagilmasin, sordugun sorunun cevabini bir ay kadar once yazmistim ilgili baslikta, ararsan gorursun.

Dr.Science bunu beğendi.
  14. hotlife79

hotlife79 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    turzm inşaat
    Yer:
    Normalde ankara ama şimdi rusya
    cla nın fiyatını yazabilirmisiniz bu arada buraya

15. elbereth

elbereth Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    carnitine de cla da antreman öncesi alınmalıymış. fazla yükleme yapmak zararlı olmaz mı?

16. fatihsultan

fatihsultan Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    dr. Eren Eroğlu

birçok arkadaşın faydası diye bahsettiği seylerin tam tersi etkileri yan etki olarak yazmışlar...
    şimdi biz neye inanalım...??

17. fatihsultan

fatihsultan Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    bakınız birde bu var destekler nitelikte..
    bu durumda CLA kullanan insanların yorumlarını almak gerekir...ben daha doğru dürüst ne bilgi gördüm ne alakalı bir yorum..yazılanlar ilaç reklamlarında yazan şeyler.. tepki göstereceklerede şimdiden söyleyeyim. okumaktan gözlerim ağrıdı ama yok bişey yok...

ama her nasılsa "ara forumda herşey var" diyen arkadaşların aksine .....soru sorulmuş ama cevap olarak "forumda hepsi var" diye cevaplanmış onlarca topic var.. neyi nerde arayacagını bilse zaten konu açıp sormaz değil mi insanlar..birde zaten artık arasanda bulamıyorsun ki ... CLA aradım 193 sayfa cıktı...adam "cla kullansam mı demiş" al sana aramada bir topic...193 sayfa çıktı nasıl bulup okuyacaksın nasıl yararlanacaksın... ha tutup gırgırına yazan tiplerde var.. sil topiğini böyle amacı olan adamın...ama gerçekten heves etmiş en azından sağlığı için birşeyler yapmaya çalışan insanlara da bir miktar yardım edilmeli bence...

Nabalkas, Berkerion, xxxcgty ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  18. asicocuk

asicocuk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    acillll YARDIM

ben geçen sene bugün tama 100 k,loydum sonra azim ettim diyet yaparak kendi tekniklerimle 9 ayda 23 kilo verdim ancak vücut yağ oranım çok fazla göbek bölgem fazla incelmedi eksildi ama çok değil bende besin takviysi olarak bu suplementleri aldım şimdi napmam lazım

arkadaşlar benim vücut ölçülerim şöyle ;

boy: 183
    kilo : 77
    omuz: 130
    bel : 97 ( bu çok fazla kiloya göre)
    kol : 33
    baldır :52
    GÖĞÜS :104
    ALT bacak : 38

hergün 3 saat antrenman yapıyorum 1 saat koşu 15 dk bisiklet 1000 mekik 500 şınav 1:30 saat ağırlık çalışıyorum ancak şimdi okuduğum formlarla birlikte biraz bilinçlendim antrenman saatini 1:30 saate indirecem günlük, yada sabah ve akşam çaılışacam birde birgün ağırlık bir gün kardiyo çalışcam sonra pazar günleri off dinlenme.

ben vücut yağ oranımı ölçtürmedim burda böyle bir imkanım yok ben L carnitine ve cla yı birlikte kullamak istiyorum etkisi artarmıı acaba yağ yakmada. birde bcaa aldım onuda kas yapımı için kullanıyorum sizden acil tavsiye bekliyorum şimdiden herkese teşşekürler

Son düzenleyen: Moderatör: 17 Temmuz 2009
  19. kenan_23

kenan_23 Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    arkadaşlar cla ve l-carnitini anladığım kadarıyla beraber kullanabiliriz ancak zaman olarak nasıl bir periyod izlemeliyiz yani antr öncesi sonrası veya çalışmadığımız günler nasıl olacak hangi sıralamada ne kadar doz alacağız .
    yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

20. dagger

dagger Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet dun aksam bende butun cesaretımı toplayıp hardline nın sıvı karnıtını ıle CLA sından aldım..üzerlerinde karnitin için aç karnına sabah ve aksam bır kapak 1000mg almam önerilmiş.CLA DA yemeklerle beraber gunde 3 servıs yazıyor..boy 183 kıllo 92 acaba bu dozlar benim kilomdaki birisi için normalmi acaba.. ?

Sayfayı Paylaş