L-carnitine ve ALCAR

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve ScorpionKiev tarafından 10 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ScorpionKiev

ScorpionKiev Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar selamlar,

Foruma yeniyim. Ismim Ozgur, Kiev'den yaziyorum.

85 kg olarak basladigim zayiflama doneminin 3.ayini doldurdum (boy 1.67). Toplam 11.1 kg verdim. Bu 3 ay icinde haftada 3 gun weightlifting ve 2 gun cardio veya 1 gun cardio+1 gun HIIT yaptim. Beslenmemde ise tum aldigim kalorileri sayarak 40-40-20 (protein-karbonhidrat-yag) oranini tutturmaya calistim. Bu donem icinde gunluk kalori alimim maintenance degerinden 600-700 kcal eksik oldu bu ama tabiki haftada veya 10 gunde bir cheat gunlerim oldu. Bu donemde karin olcum 105 cmlerden 90 cm ye dustu.

Yag oranimi olcme sansim yok ama tahminimce, vucut yapimi da goz onune alarak, ideal kiloma 4 kg kaldi ki bu yaklasik 40 gunluk daha zayiflama yonunde besin alma demektir.

Sizlere sorum su: Cardio oncesi alinan L-carnitine'nin yag asitlerinin tasinmasina olan etkisi tartisilmakla beraber, etkisi placebo da olsa, bazi kisiler tarafindan memnuniyetle kullanilan bir supplement. Ben bugune kadar hic kullanmadim ama yakinda kullanma niyetindeyim. Yaptigim arastirmalarda L-carnitine'nin zayiflama disinda birock yarari olduguna dair bircok arastirmaya rastladim. Bu supplementla ilgili yazilanlardan anladigim bazi basliklar ise L-carnitine'nin ALCAR, PLCAR,vs gibi birkac sekilde satildigi, bunlarin icinde en iyisinin ALCAR oldugu, ALCAR'in ALA adli bir supplementla alindiginda daha cok fayda sagladigi, hatta ALAsi alindginda hicbir fayda saglamadigi, vs, vs..

Bu konuda bilgisi olan arkadaslara sormak isterim. Hangisini tavsiye edersiniz? Farklari nelerdir? ALCAR (acetyl L-carnitine) alacaksam gercekten ALA almalimiyim? ALA nedir?

2. soldiereye

soldiereye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Kardes foruma hosgeldin suan kadar yağ yakıcı kullanmayıp bu zamana gelmen gayet iyi ben l carnetine kullandım acıkcası pek bir yarar goremedim bence ondan daha etkili lipo 6 , hdroxycut veya animal cut tarzında bir yağ yakıcı kullan ben animal cut kullanıyorum gayet memnunum etkili kullanım için 2 tane veya normal kullanımı antremandan 1 sa once atarsan daha iyi olur. senin dediğin bu markayı hiç bilmiyorum kardesim

3. ScorpionKiev

ScorpionKiev Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hosbulduk xxxxxx..

L-carnitine veya ALCAR (acetyl L-carnitine) kullaniminin bircok kiside bir ise yaramadigini duydum ve okudum ama ise yarayanlarda cok oldugu icin bir denemek istiyorum. Etkisi psikolojik de olsa etki etkidir. Zaten karnim iyice sekilendi :)

ALA konusunda ise sunu soylemek istiyorum. Bu bir marka degil ve bir supplementin adi ama bir turlu ne oldugunu anlayamadim. L-carnitine veya ALCAR (acetyl L-carnitine) ile beraber kullanilmasinin iyi sonuclar verecegine dair bir kac ibare buldum yabanci kaynakli forumlarda. Ornek olarak su ibareler var:

"though l-carnitine is usually written off as being useless for bodybuilding and fitness purposes, this study makes me think that it could be usefull preworkout when taken with ala and creatine."

veya

"if you wanna try to keep fat off, maybe you could try r-alpha lipoic acid pills too. take one w/ a high carb meal and the carbs are more likely to go to muscle glycogen instead of fat

ala is better taken on an empty stomach. it's been shown not to do much when taken WITH food.

supplement with vitamin c as well with that cartinine, check the thread/study in my sig for more"

Iste yukarida yazilanlardan anlasildigi gibi l-carnitine veya AlCARi ALA kisaltmali bir asitli baska bir hapla beraber alinmali diyenler var. Nitekim benzeri birseyi benim buradaki hoca da soyledi. Kendisi bu sekilde bu supplementin kesinlikle ise yaradigini soyluyor.

NEyse, bakalim..Deneyecegiz...

4. ScorpionKiev

ScorpionKiev Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ALA'nin ne oldugunu ogrendim.
    ALA = Alpha Lipoic Acid

Sayfayı Paylaş