l carnitine+spor

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve canera1907 tarafından 14 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. canera1907

canera1907 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese merhaba,foruma az önce nette dolaşırken rastladım ve aradığım cevapları bulabileceğimi düşündüğümden ilgimi çekti ve üye oldum.

1989 doğumluyum 171 boyunda ve 78 kiloyum.yaklaşık 7 senedir kırmızı et yemiyorum ve 10 seneye yakındır katı yağ kullanmıyorum.
    1.5 sene önceye kadar 62-65 kg arasında gidip geliyordum sonra bir anda okul bitince,öss falan derken bir anda kilo aldım.yaklaşık 2 aydır spora gidiyorum,spor öncesi 15 dk bisiklet 15 dk ayakta koşar gibi binilen alet(tam adını bilmiyorum) ve spor bittikten sonra 10 dk koşu bandı şeklinde cardio yapıyorum.yani toplamda 1.5 saat civarı çalışıyorum ama kilo verme açısından hiçbir faydası olmadı.65 kg civarında inmek istiyorum ve geçen hafta spor hocam l carnitine sıvıyı önerdi bugün netten siparış verdim yarın elimde olucak ve kullanmaya başlayacağım.sormak istediğim çok fazla etkisini görürmüyüm,nasıl kullanmalıyım(spordan 15 dk önce içilioyor diye duydum),diyet konusunda önerebileceğiniz şeyler var mı?bu arada hayvansal şeyleri hiç yemiyor sayılırım yumurta süt yoğurt vb.yağsız yoğurt önerdiler ona alternetif başka bir besin varmı?ayrıca 1 günde neler yediğimide yazıyorum
    sabah:sıkma portakal suyu,1 fincan çay 2 şeker+limon sulu,1 kase sade cornflex,eski kaşar peyniri,1dilim kızarmış kepek ekmeği
    öğlen:genelde çorba ve sebze(haşlama bütün sebzeler şeklinde) yanında mısır,avakado vs gibi şeyler
    akşam:gene çorba içiyorum genelde bu arada içtiğim çorbalarda yağ olmuyor hiç,kızarmış tavuk göğüs etvi vs. şeklinde besleniyorum
    bu arada gün içinde 3 fincana yakın çay içiyorum bazende gün içinde 1 kase cornflex yiyorum,ayrıca böbrekler içinde 3 litreye yakın su içiyorum
    baya bi uzun anlattım biliyorum ama kısaca istediğim kiloya inmem için bana extradan neler önerebilirsiniz
    şimdiden çok teşekkürer

caner.

2. Fly

Fly Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    15 dk bisiklet, 15 dk koşar gibi dediğin şey galiba "eliptical".

Ben 40 gün önce 81 kiloydum weider l-carnitine liquid aldım 1500mg. Hafta içi 3 gün 45 dk eliptical, 15-20 dk orta tempo yürüyüş, sonra mide hareketleri vs. toplam 8 kilo verdim 73 kiloyum şu an ve l-carnitine in yarısı duruyor. :) L-carnitine eğer diyet ile beraberinde kullanırsan çok faydasını görürsün ama diyet yapmadan kullanıldığında bir işe yaramaz. Spora gitmeden 15 dakika önce 1 tane içmen gerek.

3. Angelossi

Angelossi Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    diyetini gözden geçirmeni öneririm.

4. canera1907

canera1907 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim bilgiler için ayrıca birşey sormak istiyorum bu l carnitineyi netten satın aldımda orijinalliğinden emin olmak için soruyorum böyle limonlu bir tadı var dimi ayrıca orijinal olmayanları yoktur herlhalde

5. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Nasıl bir beslenme programı uyguladınız? Tamamı ile yağ yaktıgınızdan emınmısınız? Cunku 8 kg yağın yakılabilmesi oldukça zor bir eylem.

Son düzenleyen: Moderatör: 15 Mart 2009
  6. fakeone

fakeone Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bugün bir kitap aldım reklam olmasın diye adını vermiyorum ama amerikalı bir doktor yazmış. yarısını okudum kitabın. tavsiye olarak şunları aktarayım : 1) Günde 6X200mg L-Carnitine öneriyor 2) Ph oranı yüksek (7 den büyük ideal 9.5) su tüketimi öneriyor. Her 15 kilo için 1 litre. Yani 75 kiloysanız günde 5 litre su. Spor yaparken de saat başına 2 litre su (su dolaylı olarak zayıflamaya yardımcı oluyor. vücüdun ph oranını artıtmakla ilgili) 3) En iyi kilo verme egsersizi olarak Trambolin öneriyor (bazı hareketler de vermiş). Bunun yanında hafif koşu ve bisiklette vermiş ama hafif olmak kaydıyla ! Açıkçası oldukça abartılı ve tatsız bir beslenme programı ve "kaliteli" su tüketimi ile ilgili bir kitap ama çok da bilgilendirici. Ana hedef asitleri içecek ve yiyecekleri bırakıp alkalik besin (mantar ve patates harici tüm sebzeler,balık zencefil,greyfurt,limon,hindistan cevizi, kırmızı biber) ve içecekler (kaliteli su-piyasada bulunan cinslerden değil ama yüksek ph lı suya karbonat atarak kaliteli su elde edilebiliniyor: 1 litre suya 2 çay kaşığı kullanmak ve yeşillik içecekleri - bitki çayları değil biraz ticari bişeyler)

7. fakeone

fakeone Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bu arada kırmızı et, beyaz et, süt ve yumurta, beyaz un ve şeker, kahve, alkol hatta bi çok meyve oldukça asitli. bunları mümkün olduğunca az tüketmek asit oranını azaltıyor ve yağ ların asit tutması için depolanmasını önlüyor

8. canera1907

canera1907 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar konuyu açalı tam olarak bir ay olmuş şuanki durumu mu yazmak istedim l-carnitine ve diyete başaldığımda yukarıda da belirttiğim gibi 78 kiloydum hatta 78küsür 78.5 78.6 falandım şuan 75e geldim hafta da 3 gün body+cardio ya gidiyorum diet olarakta sadece arada yediğim gereksiz şeyleri ,şekeri ve kızartmayı kestim günde de 3.5 4 lt su içtim.şimdi sormak istediğim öss dolayısıyla 2 ay spora ara vereceğim kilo alımı yaşarmıyım ve kas kaybı yaşarmıyım
    teşekkürler

9. ozKnN

ozKnN Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Eğer koşu yapılacaksa 45 dk 1 öncesi alıp en az 1 saat koşu yaptınmı çok yararı oluyor

Sayfayı Paylaş