L-CARNITINE NEDIR?

Konusu 'Anabolik Androjenik Steroidler' forumundadır ve Coleman tarafından 24 Kasım 2004 başlatılmıştır.

1. Coleman

Coleman Üye

Beğenileri:
    249
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ticaret
    Yer:
    istanbul
    Bu amino asit yag yakici etkisinden dolayi oldukça popülerdir. Arastirmalar L-Carnitine’in yag metabolizmasinda ve Triglyceride gibi kan yaginin azaltilmasinda oldukça etkili oldugunu göstermistir. Ayrica L-Carnitine yag asitlerini, enerji olarak kullanilacaklari mitokondriye tasimakla sorumludurlar, yani vücutta ne kadar L-Carnitine varsa o kadar yag asiti yanma hücresi olan mitokondriye tasinir. Bu da daha fazla yag yakimi demektir. Bu yag daha sonra vücut fonksiyonlari ve özellikle kaslarin sikilastirilmasi için gerekli olan ATP ye çevrilir. Bazi arastirmalar, L-Carnitine’in vücutta yorgunluk etkisini azaltarak daha uzun egzersiz yapilabilmesini saglamakta oldugunu ileri sürmektedirler. L-Carnitine ayrica kardiyovasküler hastaliklari önler. karaciger ve böbrek hastaliklarina karsi etkilidir.

Kimler L-Carnitine’e ihtiyaç duyar;
    1. Zayiflamak isteyenler
    2. Sporcular
    3. Eksik protein alanlar
    4. Vejeteryanlar
    5. Yanik ve sakatlik tedavisi görenler

L-CARNITINE’IN KULLANIMI
    1000 Mg,500Mg tablet seklinde piyasada cesitleri cok fazladir.Burada herhangi bir marka veremiyorum,reklama girer cunku.Ama emin ol en kolay bulabilecegin solusyondur.Ayrica piyasada likit (konsantre) 355ml'lik ambalajlarda satiliyordu.L-Carnitin'i Egzersizden önce veya gün içersinde 1 tablet alabilirsin.Ama benim tavsiyem egzersizden yarim saat evvel alinmasi.Yinede kullanim konusunda doktoruna danismanda yarar var.Ayrica L-Carnitin kullanimi ile birlikte kilo almayi dusunuyorsan cok saglam bir beslenme ve egzersiz programina ihtiyacin olacak derim.Buda sana cok saglam bir profosyonel'in destegini gerektiriyor.
    Eger yine kilo alamiyorsan o zaman kesinlikle Bir Hormon ve Metobolizma Hastaliklari uzmanina bas vurmani oneririm.GErci benim zamanimda boyle bir profosor vardi ama,Body Building konusunda o zamanlar Hormon uzmanlarinin bu konuyu Body ile bagdastirabildiklerini goremedim.Hatta hastalarini bana gelip soruyorlardi,bu kisiye ne tavsiye edersin diye.Tabiiki bu konu 15 sene evveldi.Simdi insallah Body Builder'lar konusunu cozebilmislerdir.
    Kilo alabilmen icin,gunluk diyetine ek olarak;Firin koftesi,ton baligi,salam,yumurta,haslanmis patates,findik ezmesi ve peynir yiyebilirsin.Ogunler arasinda findik,fistik yemeni tavsiye ederim,bu sayede protein yag ve kalori almis olursunuz.Calistigin gunlerde ekstra protein icecegi al.Mayonez,yag ve salata tatlandiricilarini sandviclerinde,salata ve sebzelerinde kullanmani oneririm..

Protein tozlari:Vucuda fazladan protein saglarlar.Aralarinda en zararsizlari diyebiliriz.Ancak fazla aliminda vucutta yaglanma olur.Akla bol sut icip et yendigi taktirde protein tozlarina ne gerek var sorusu gelir.Bu daha cok istahi olmayanlar icin diyebiliriz.Ornegin gunde 150gr protein almak icin 3 yumurta,1 sise sut,yaklasik yarim kilo et yemeniz gerekir ama bukadar ogunu tuketebilecegini zannetmiyorum.istahi olmiyanlar bu tozlardan kullanabilir..
    Sonucta ben bir doktor degilim,burada bilgi ve deneyimlerimi sizlerle paylasmak icin burdayim.lutfen en ufak bir aksaklikta doktoruna danismani oneririm.
    Saglikli bir yasam diliyorum.Selamlar.

2. Guest

Guest Guest

L.Carnitinin yag yakma konusunda etkisi cok düsüktür. Köln universitesi arastirmasinda yag yakma konusunda erkekler üzerinde yapilan L.carnitin deneyiminde 20 erkek üzerinden 15'i 2kiloyu 2 ayda ve 3 erkek 3 ayda 2 kilo ve iki erkekde 3,5kilo 2 ayda L.carnitin ile yakmistir.

su an avrupa ve amerikada L.carnitini kesinlikle yalniz tavsiye etmiyorlar ve genelde baska maddelerle FATBURNER adi altinda kombine ederek dogal yag yakma araci seklinde satiyorlar. L.-carnitin sonucu ortaya 1998 den beri ortaya cikmisti ve simdilerde sadece bayanlar kilo almamak ve formda kalmak icin kullaniliyor ve tavsiye ediliyor.

Sayfayı Paylaş