L - Carnitine kullandım görüşlerim ve sırada CLA

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve xmrg008 tarafından 21 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. xmrg008

xmrg008 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar 1,5 ay önce hard-line marka L - Carnitine aldım(kapsül halinde).
    Evde yaptığım antremandan önce 1000-2000 mg kullandım. Antremanı evde yaptım diye basit zannetmeyin.

Antreman:

20-30 dk ip atlama seri bir şekilde. Nabız 140+ rahat oluyor. Baya bir ter atıyorum.
    8 kg lik dumbell ve lateks yay ile 1 saat vg yapıyordum.

ilk 2 haftada diyetime de tam uyduğumda yaklaşık olarak 1-1,5 kilo verdim.

Sonrasında diyete tam uymayınca sporu aynı yapmama rağmen hiç kilo veremedim.

Özetle L - Carnitine alacak olanlar beni iyi dinlesin:

- Bi kere bu haptan çok şey beklemeyin sıkı diyet ve adam akıllı spor yapmadığınız sürece kilo VEREMEZSİNİZ.
    -Zaten sıkı diyet ve adam akıllı spor yaparsanız bu hapa ihtiyaç kalmaz.
    -Sadece diyetle sporsuz L - Carnitine HİÇBİR İŞE YARAMAZ!!!
    -"ARTIK KİLO VEREMİYORUM, KİLO VERMEM DURDU" diyenler sakın almasın. Kilo vermen durduysa ya beslenmen de ya da sporunda bi eksiğin vardır. Bu eksikleri gidermedikçe günde 50 kapsül L - Carnitine de içsen yağ yakamazsın.

Parayı çöpe atmaktan başka bir şey değil. İnternette millet yazmış L - Carnitine ile ayda 8 kilo verdim diye ama işin içinde affedersiniz ama hayvan gibi cardio ve diyet var.

Ben pek bir faydasını görmedim arkadaş. Enerji veriyor diyorlar kullanırken hiç farkına varmadım ekstra bir şey yapmadı. Son 14 kapsül kaldıydı onuda çöpe salladım.

Şimdi ise CLA yı deneyecem siparişini verdim. 3 güne gelir 1 ay kullandıktan sonra yorum yaparım.

CLA yı kullanırken sıkı bir spor yapmayacam. Sadece şınav ve mekik. Cardio yok.
    Normal bir beslenme uygulayacağım.

Eğer gerçekten işe yarıyor ise yukarıdakileri yapmama rağmen hiç kilo veremezken veririm.

Son düzenleme: 21 Aralık 2012
  2. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Hiç bir ürün durduğunuz yerde yağ yakmanıza yardımcı olmaz. Hele CLA'dan öyle bir şeyler boşuna beklemeyin.

3. xmrg008

xmrg008 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    kullandınız mi cla ?

4. SiskoBatu

SiskoBatu Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Vallahi bilimsel makalelere hiç bakmadım fakat. Bundan 3 sene önce sıvı olarak kullanmıştım. Hocam/komşum önermişti. Faydası oldu fakat haftada 3 gün sabah 8-10 spor yapıyordum. Yani adı üstünde destek. İçipte doğru düzgün antrenman yapmazsan hiç bir işe yaramaz.

Başka bir hocam bu senin nabzını ve performansını arttırır demişti. Yani koşu bandında 10 da koşuyorsan 10 dk , bununla birlikte 11-12 de rahat koşarsın demişti. Gerçekten de öyle oldu. 1 hafta kullanmadan spor yaptım, çok yorulmuyordum fakat enerjimin bittiğini hissediyordum ( daha ilk hafta olmasının da payı var bunda ) Daha sonra kullanmaya başladım ve enerjimin daha geç bittiğini hissedebiliyorum.

Herşeyi geçtim bu psikolojik bir destek olarakta kullanılabilir. Yani sen bilmeden sana kapsüller içinde meyvasuyu verseler ve bu yağ yakıcı deseler. Emin ol motivasyonun artar.

5. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    evet kullandım. Dediğim gibi çok bir şey beklemeyin. Hele diyeti ve sporu bıraksanız tekrar kilo almaya başlarsınız.
    Bu ürünün tek iyi yanı insülin direncinizi yenmenizde yardımcı olmasıdır bunun içinde diyet ve spor şart
    Çok doğru söylüyorsunuz yağ yakıcıların en iyi yanı psikolojik destek vermesi

SiskoBatu bunu beğendi.
  6. BeBeT0

BeBeT0 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    psikolojik destekden başka bir işe yaramıyor bence l-carnitin i ayrı bir BCAA şeklinde düşünmek gerekli

bence CLA daha iyi bu konuda yada termojenikler

belirttiğiniz gibi destek zararıda olmadıgı için kullanılmasında bir sakınca yok :)

7. xmrg008

xmrg008 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    CLA almaktaki maksadım salonu bırakacak olmam. 2 haftadır salona gidiyordum önümüzdeki haftada gidip bir ay ara verecem malum finaller var. Işte bu bir ayda CLA desteği ile bir şeyler yapmaya calisacam protein ağırlıklı beslenip evde ip atlama ile cardio yapacam. Geçen ay l carnitie ile bunları yapmama rağmen kilo veremedim.

8. xmrg008

xmrg008 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    bugün harline cla one elime geçti. Öğle yemeği ile birlikte 1 kapsül aldım. Sonuçları buraya yazacam.

9. xmrg008

xmrg008 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    yemeklerle beraber cla aldıktan 20-25 dakika sonra idrarim geliyor. İdrar rengi ise çok çok az sarı hatta su gibi olduğu oluyor.

10. 2uzeri7

2uzeri7 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    ist
    Bu hafta 2 kez kullandım l carnitin 3000 mg ama hiç faydasını göremedim. konuyu takipteyim.

11. xmrg008

xmrg008 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    dozajı değiştirdim sabah 1 öğle 2 akşam 2 şekilde kullanmaya bugün itibariyle devam ediyorum. şuan 4. gün olduğu için gözle görülür pek bir şey yok. cla yı kullanmanın iyi yanı yemekten hemen önce 2 bardak suyla alıyorum bir nevi az yememi sağlıyor :) .

Bugün akşam yemekten hemen önce 250 ml suyla protein tozu ve 500 ml suyla cla içtim. Toplamda 750 ml su. Yemekte börek vardı 125 gr yedim. Mide iyice tıka basa doldu %80 ni su. Kesin 2-3 kere idrara çıkarım dedim ama yemekten 5 saat sonra bir kere çıktım idrara :) . Bir de yemekten 2 saat sonra çay içtim 2 bardak :) ... CLA ya başladığım gün 8 saat içinde 5-6 kere idrara çıkmıştım.

Arkadaşlar CLA yı cardio yapmadan diyet yaparak kullanıyorum. sportif aktivite olarakta akşam yemeğinden önce şınav mekik çekiyorum değişik şekillerde ve sayılarda 25-30dk. Ardına 17 gr protein tozu içiyorum. Onunda ardına CLA ve yemek.

Son düzenleme: 28 Aralık 2012
  12. cangok

cangok Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Bende cla işe yaramıştı. Kasım ayında ağır bir grip geçirmiştim. 3 buçuk hafta değil spor yapmak adım atacak halim yoktu. Yemeklerle beraber aldığım cla bende yağ yakımında etkili olmuştu. Ama hastayken de protein ağırklı beslenip diete devam etmiştim.

13. teamst

teamst Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    -"ARTIK KİLO VEREMİYORUM, KİLO VERMEM DURDU" diyenler sakın almasın. Kilo vermen durduysa ya beslenmen de ya da sporunda bi eksiğin vardır. Bu eksikleri gidermedikçe günde 50 kapsül L - Carnitine de içsen yağ yakamazsın.

Buna katılmıyor, kilo verimi de platayo giriyor belli noktalarda, hiç bir şeyi değiştirmeyince 3-4 haftada vücut teslim oluyor.

14. HuLl0

HuLl0 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Şanlıurfa
    Nutriway Cla 500 ürününü düzenli olarak kullanan biri olarak sana şimdiden test sonuçlarını yazayım.Kişiden kişiye farklılık gösterebilir bu yazdıklarım ama genel olarak böyle bir etki bırakır.
    Cla sende varolan yağı yakmıyor.Cla attıktan sonra yediğin yemeğin yağ oranını ayarlıyor.Yani yediğin yemeğin sende yağ yapmasını engelliyor.Tabi pizza kebap takılırsan,Cla değil ne olursa olsun yağ yapımını engelleyemez.
    Cla garip bir şekilde bana idmanlarda enerji veriyordu.Cla'sız yaptığım idmandaki enerjim Cla aldıktan sonra yaptığım idmana nazaran daha azdı.Böyle bir etkisinide gördüm.Sebebini bilemiyorum.
    Cla'nın bugüne kadar bir yan etkisini görmedim.Zaten yağ yakıcılar arasında en zararsızı budur.İdrarımda bayağı sarı.
    Son olarak Cla'yı diyetsiz kullanırsanız.Hiçbir işe yaramaz.Düzenli bir programa çok yardımı oluyor.

15. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Termojenik yağ yakıcıları dene ; Hydroxycut , Lipo 6

16. EmRLanD

EmRLanD Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar öncelikle ben 19 yaşındayım. 5 yıldır spor yapıyorum 3 yıldır profesyonel olarak yapıyorum ama benım her daim kilo sorunum oldu ailemde genetik olarak bır troid problemi var neyse sonuc olarak 187 cm boyunda 102 kıloyum yazın basında 120 kıloydum 18 kılo bu gune kadar kendı cabamla ve yuzerek basketbol oynarak bısıkler surerek verdım. ama okadar zorlu bır dıyet atlattım kı anlatamam.Gelmek istediğim yer su : bundan 2 sene once kılo yuzunden L-carnıtın kullandım sıvı olarak ampullerde aldım her ampul 1500 mg dı ve ben gunde 2 ampul alırdım spordan 30 dk once , yararını gordum mu ? Yani beni zayıflattı dersem cehennemlık olurum sadece biraz ama gercekten biraz denecek boyutta ısınma olayı vucudun ısınmasını saglıyordu. başka bir etkisini görmedim kı su an açılsa L-Carnitine ölüm klübüne uye olurum o derece sevmiyorum o urunlerı cunku biz turk milleti cabuk kanan bir toplumuz ve adamlar bızı kandırmaktan baska bırsey yapmıyor . CLA nın ne yan etkısı var ne başka birşey diye aldım ,DYNAMITZE marka 1000mg cla aldımkullanıyorum faydasını gordum mu ? evet gördüm kılo vermek ıcın gercekten ugrasıyorum ve cla en cok sikayetcı oldugum konuda bana yardımcı oldu ; bölgesel zayıflama yoktur tabıı kı ama yağların sık depolandıgı bolgeler vardır mesela göbek mesela gogus benım göğüs ve bacaklarım bu sıkayetcı oldugum yerler belim 36 beden bacaklarım 40 beden pantolona olur benım , terziye gitmekten bıktım . ve ben 1 ay olacak neredeyse spor ve cla ve dıyet 3lüsünü beraber urutuyorum suan 38 beden pantolonların bacakları tam oluyor. 40 lar buyuk gelmeye basladı yanı bölgesel parcalanmaya yardımcı alın kullanın derim ama hardline onermem icinde CLA YAĞI ve CLA diye 2 madde ayrı ayrı belıtılmış DYNAMITZE tavsıyem kullandım kullanıyorum guzel urun fayda gorursunuz ama ne olur L-CARNITINE demeyın :(

MaqXien ve HuLl0 bunu beğendi.
  17. EmRLanD

EmRLanD Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Heyo millet ben geldim :) 94 kiloyum. L-carnitin kullananlara savaş açıyorum. spor ve düzenli beslenme dışında yapmanız gereken tek sey guzel uyumak iyi yiyin iyi uyuyun iyi spor yapın bakın ne oluyo :D çok değişik çok güzel bi sonuç cıkıyo ortaya

Sayfayı Paylaş