L carnitine kullanımı

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve okan tarafından 14 Mayıs 2006 başlatılmıştır.

1. okan

okan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selamlar 1 gün arayla salona gidiyorum programım:
    bench press
    incline press
    decline press
    aletli Behind The Neck Press
    dumbell curls
    Triceps Pushdowns

bu hareketleri 4 set halinde ve kilo arttırarak yapıyorum

Ör/ bench press
    15X20kg 12X25kg 10X30kg 8X35kg

ve karın hareketleri yapıyorum.
    boy: 1.80
    kilo:70

yağ oranım normalin üstünde GNC L-Carnitine kullanıyorum
    yaklaşık 3 aydır düzenli çalışıyorum ama programımı bu hale yeni getirdim daha önce bütün bölgeleri çalışıyordum.daha yeni bu duruma getirdim kaslarım yeni yeni şekillenmeye başladı ama ben bunu biraz daha hızlandırmak istiyorum tabi karın kaslarımı da bir an önce şekle girmesini istiyorum

bunların yanında cardio yapam gerekir mi gerekirse çalıştığım günlerde mi yapmam grekir ve programımdan önce mi sonra mı? yaptığım hareketler ve sırası doğrumu?

2. Atlas

Atlas Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Programın bundan ibaretse hemen değiştir derim. Hatta bu program bile değil acayip birşey... Bu sitedeki örnek programlara devam etsen çok daha iyi edersin. Kilon boy-10 ken yağlarını düşünme. Kas kütleni arttırmaya bak, l-carnitine'e şu aşamada boşuna para verme. Kas kütlen arttıkça zaten daha az yağlı gözükeceksin. Karın kaslarım şekle girsin diyorsun, plaj için baklava istiyorum diyorsan bu yağ oranı ile alakalı, istediğin kadar mekik çek yağ oranın %10 civarı değilse gözükmez karın kasları. Şu kas kütlesiyle kendini %10a çekmeye çalışırsan çok sıska gözükürsün. Bir an önce demişsin, bu işler bir an önce olacak işler değil. Bu yaz'ı düşünüyorsan kütleli az yağlı bir vücut için bence unut ve gelişmene bak. Amacın oysa ancak bir dahaki yaza olur.

Ve bu programı derhal değiştir. (Evet 2. söyleyişim :) )

Eğer detaylı bilgi istiyorsan fotoğraf koy, boy yaş kilo istatistiklerini sırala sana yardımcı olurlar program konusunda.
    Beslenme ile ilgili herşey forumda mevcut.

3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    okan öncelikle foruma hoşgeldin..emin ol ki bilgi dağarcığın forumu takip eder ve eski msjlarıda okursan oldukça gelişecektir..
    atlas'a katılmamak elde değil...bu programı kim ve neye göre yaptı..her antremanda mı bu sistemi takip ediyorsun..yani ne parçalı nede komple bir sistem..komple is bacak, sırt nerde..parçalı ise diğer günler ne yapıyorsun..

göğüs adına hep 3 press girilmiş..kelebek, yada yatarak açış olabilir.
    omuzda da zor bir press hareketi varki bukadar pressten sonra nasıl triceps çalışıyorsun..oldukça zor olmalı..

forumu incele ve hareketlerden önce sistemini belirle bence..

1.80 boyda 70 kg bırak yağlıyı zayıf bana göre..yağ yakma işini ertele ve tekrarları 15lerden 10lara indir..
    hacim kazanmak için daha ağırla 10x8x6x4 girebilirsin..cardio haftada 1 uzun olmamak kaydıyla yapılabilir..kilonu ve aşırı cardioyu kafana takarsan kasta kaybedebilirsin..
    l-carnitine aklına bile gelmemeli henüz..araştırmaya devam..başarılar..

4. okan

okan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu programı sadece 1 aylık diye düşündüm sonra 3 e bölünmüş başka bi program uyguluucam
    l carnitine i de kaslarımın daha belirginleşmesi için kullanıyorum kaslarımın olduğunu hissediyorum ama sanki üzerinde
    bir yağ tabakası birikmiş gibi geliyor

5. ARWENPOWER

ARWENPOWER Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Fitness ve Aerobic antrenör
    Yer:
    avrupa
    Sadece L.carnitin kullanarak yag erimiyor. Erkekler L.carnitinle cok zor yag eritiyorlar. 1500-2000mg arasinda aliyorlar ama yinede iyi sonuc vermiyor. Bana kalirsa supplemente herseyi baglamamali. Daha cok beslenmeyi düzeltmeli ve 15-20 tekrarlarla body yada fitness yapmali. Cardio olarak bisiklet sürmek de iyi gelecek.

Sayfayı Paylaş