L carnitin ve CLA

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve Psyche tarafından 11 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Psyche

Psyche Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Arkadaşlar L carnitin ve CLA kullanmayı düşünüyorum basenlerim kollarım ve sırtım aldı başını gidiyor spora başladım haftada 3 kez ve 1er saat step aorebic ve platess yapıyorum ..L-carnitinin çiğneme tabletleri varmış hem fiatı uygunmuş hemde miligıramıklarla aynı etkiyi gösteriyormuş.. Antremandan 30-45 dakika önce alınması öneriliyor tabiki diet ve su eşliğinde bunlar tamam fakat piyasada o kadar çok marka ve fiyat aralığı var ki kafam karıştı..Hangi marka iyi ve fiatı uygundur , bu tarz bazı yardımcılar vucudun belli bölgelerıne etkili ediyormuş hangi ilaç hangi bölgeye hitap ediyor , ne kadar süre içersinde etkisini gösterir , L-carnitin ve CLA yerıne önerebilceğiniz başka yardımcılar ya da bilginiz varsa paylaşırsanız sevınırım :)
    Şimdiden teşekkür ederim..

Son düzenleme: 11 Şubat 2011
  2. BBAnkara

BBAnkara Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Ankara
    Size Creatin öneririm..Amacınız güz arttırımına bağlı olarak form tutmak ise söylemiş olduğunuz ürünlerden bende daha etkili..
    "Optimum Micronized Creatin Powder".. Forum içerisinde araştırma yaparsanız görüşleri bulabilirsiniz..
    Sağlıcakla kalın..

Psyche bunu beğendi.
  3. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    CLA aptominel (karın) bölgeside etkili bir suplementtir. Muscletech Hydroxycut etkili bir termojenik yağ yakıcıdır.

4. Psyche

Psyche Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta

ultimate l-carnitine 500 önerdiler ne düşünüyosun fakat biraz pahalı.. ben çiğneme tableti kullanmayı düşünüyorum etkisi aynı olurmu..:confused:

5. Emrahbozoglu

Emrahbozoglu Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bence CLA kullanmalısın. Yurt dışında kaldığımda GNC den Thermo CLA diye bişey bılmuştum. Tr de kız arkadaşım da kullandı ve çok iyi sonuç aldık. Çok etkili bi ilaç. Ama tr de yok. İştahı kesiyo ve yağ moleküllerini parçalayarak kanda serbest hareketini sağlıo. Egzersiz yaparken de enerji ihtiyacını bu yağ molekülllerinden kullanıyo.

http://******/product/index.jsp?productId=2473222

Linkten içeriğine bak.

200 mg L-carnitin
    180 mg Cafein
    100 mg Yeşil çay özü
    1500 mg CLA

sabah 2 akşam 2 kapsül yemekten 30 dk önce alıyosun. Ben burda bulsam definasyonumu bunla yapıcam.

6. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    L-Carnitine markası olarak solgarı önerebilirim çiğneme tableti olarak.

Vücudun farklı bölgelerine etki eden diye birşey yoktur.Sadece yağ yakım katsayıları farklı olduğu için o şekilde söylenir.

"CLA (Conjugated Linoleic Acid); Aspir Çiçeği Yağından (Carthamus tinctorius) elde edilen bir doğal yağ asitidir. CLA vücudumuz tarafından üretilmeyen dışarıdan alınması gereken esansiyel (temel) yağ asitlerinden biri olan linoleik asidin (Omega-6) konjüge izomeridir. Diyet yapan kişiler için önemli bir beslenme desteğidir. CLA herhangi bir diyet veya egzersiz proğramıyla beraber veya sonrasında kullanılabilir. Bu durumda yoyo (jo-jo) etkisinin giderilmesine yardımcı olur.CLA, genç yaşlarda vücudumuzun başarıyla gerçekleştirdiği yağ yakım metabolizmasının, orta ve ileri yaşlarda da yeniden etkinlik kazanmasına önemli bir yardımcıdır."

Farklı bölgelere etkinin tek nedeni , vücutta depo edilen yağların karın ve bel bölgesinde öncelikle depolanmasıdır.1 aylık spor döneminde karın bölgesinden 500gr yağ gidiyorsa kollardan 50-100gr arası gitmektedir.Bunu yanlış anlayanlar bazı ilaçların bölgesel etki yaptığını söylüyorlar.

Son olarak eğer L-Carnitine kullanıcaksanız kesinlikle ürünün orjinal olmasına ve tam ölçüsünde kullanmaya özen gösterin.

7. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Aptominal bölgede etkili olduğunu ben sölemiyorum üreten firma sölüyo..

"CLA ONE KİLO VERDİRİR Mİ?
    CLA ONE, özellikle abdominal (bel,karın) bölge olmak üzere yağ depolarını azaltmada yardımcı olur."

diyor ..

8. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    O zaman sözüm firmaya size değil :) Kusura bakmayın, daha önce belitmiş olsaydınız yorumum farklı olurdu.

9. BBAnkara

BBAnkara Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Ankara
    Çiğneme tabletini kullanmadım kullanan tanıdığımda yok.Ancak likit olarak içen bayan bir arkadaşım var.O da sadece anrtenmandan 1 saat kadar önce içiyor.Amacı tamamen extra performans ile abdominal bölgeyi kısa zamanda şekle sokmak..Burada sanmıyorum kimse çiğneme tabletini önermez..Kullanacaksan likit olanını kullan derim..Madem creatini düşünmüyorsun karar ve tercih senin tabiki..
    Sağlıcakla..

10. Psyche

Psyche Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    anladım.. fakat günde 4 tane fazla bi miktar değilmi daha fazla mglık alıp 2 taneye hatta günde 1 taneye düşürmek mümkünmü bide bunu aldığımızda l carnitin almama gerek yok mu içerisinde var zaten.. bide gnc önermediler bana weder ultimate ve universal önerdiler.. siz ne düşünüyosunuz

11. Emrahbozoglu

Emrahbozoglu Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Yemekten önce almak önemli. Ben sabah 1 öğlen 1 akşam da 2 alıodum yemekten 30 dk önce. Etkisini görmeye başladığın zaman günde 2 alabilirsin. sabah akşam olmak üzere. Ama dozaj 4 adet almak fazla bişey değil. L-carnitine gerek yok bunu kullanırsan çünkü zaten içinde var. Valla burada bulursan bana da haber ver.

GNC bodyciler arasında sevilmez ürünlerinin bi kısmı bize cevap vermio ve belki aşırı popüler ondan. Ama kilo verme söz konusu ise hele ki bayanlar için GNC biçilmiş kaftan. Mesela sen bana Whey sorsan sana GNC demem bile. Bir de bu sölenen haplar kas kütlesini belirginleştirmek vucuttan su atmak için definasyon için kullanılıyo. Hydrocut, Animal Cut vs gibi. Sana CLA çok uygun.

Kolay gelsin.

Sayfayı Paylaş