l-arginine nasıl kullanılır?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve servet19 tarafından 20 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. servet19

servet19 Yeni Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    hardline pro gainer almısdım yanında l-arginine verdiler internedde arastırdım sindirimi kolaylıstırmak için alınıyomus damarları acıyomus damarı acdığını duyuncu biraz korkuttu acıkcası ve yan etki olarak da kan basıncını düsürüyormus bunu düzgün bir sekilde nasıl kullanabilirim kullanan birisi varsa lütfen ilk kullandığından daki anları anlatsın

2. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    genel olarak yatmadan önce 5 gr civarı kullanılır

3. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    servet19 bunu beğendi.
  4. servet19

servet19 Yeni Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    verdiğin baslık ingilizce okuyamadım benim argininler kapsüllü gram olarak alma sansım yok

5. brhmcr

brhmcr Guest

Arginine uygun zamanı bence idman öncesi, ancak GH tetikleme gibi bir arzu varsa yatmadan önce AOL şeklinde alınması daha uygun olacaktır. İdman öncesi alınan arginine pump etkisine destek olacaktır.

6. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    oral olmayan argininie nasıl oluyor ? hakikaten bilmediğim için soruyorum
    ZMA ve arginine ikilisini yatmadan önce öneren eski sporcuların yorumlarını okumuştum onlara tavsiyesine dayanarak gece kullanmasını önerdim
    yoksa evet hem idman öncesi hemde yatmadan önce olarak 2 kullanım zamanıda olabilir ama arkadaşın yaşı itibariyle pekte pre-workout etkisini görmeyebilir diye düşündüm malum zaten düz duvara tırmanıyodur :)

senin verdiğin linklere henüz bakamadım orada ne öneriliyor günlük gram olarak?

7. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Oral arginine'den kastim, direkt olarak capsule ya da powder seklinde vucuda alinan arginine'ydi. Yoksa anal ya da vajinal (penil?) yolla bir arginine alimi yok bildigim kadariyla. :p Bu anlamda ozel olarak belirtmem anlamsiz olmus, haklisin. Yolladigim linklerde direkt olarak oral arginine seklinde belirtilince onun etkisiyle yazmisim herhalde. Afedersin diyeyim.

Yolladigim linkler, sonuc olarak antrenmandan once arginine alirsaniz, GH salgilama seviyeniz duser gibi bir anatemaya sahip, sayfalarca bu tartisilmis. Nihayetinde arginine pre workout urunlerin tamaminda da bulunuyor. Bu da enteresan bir detay. O yuzden net bir fikre sahip degilim ben. Bazilari off gun ya da post workout seklinde alinmasini tavsiye etmis mesela. Dolayisiyla arginine konusunda farkli gorus cokca mevcut.

7 gr'dan soz ediliyor bu arada linkte.

wampirao ve moothy bunu beğendi.
  8. servet19

servet19 Yeni Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar ben bu ürünü olabildiğince güvenli bir sekilde nasıl alabilirim?

9. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    yok yahu niye özür diliyorsun :) glutamine içinde forumda oral glutamine diye yazanlar var hep merak etmişimdir oral olmayan nasıl oluyor diye :)
    antreman dan önce alırsak GH seviyemiz niye düşsün anlamadım zaten idman sırasında GH seviyemiz yükselmiyorki düşsün,herşey gece olup bitiyor bildiğim kadarıyla ayrıca dediğin gibi çok pre ürünlerinde Aakg mevcut zaten
    ben yaşım itibariyle hem spordan önce hemde yatmadan önce kullanmayı uygun buluyor malum yaş ilerleyince böyle ufak tefek destekler iyi oluyor,misal carnitine de 30 yaşından sonra baya azalıyormuş vücutta

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:04 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:02 ----------

zaten güvenli bir ürün,yediğimiz cevizde bile var arginine

khephnes ve servet19 bunu beğendi.
  10. servet19

servet19 Yeni Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    gainerden öncemi sonramı önerirsiniz? ilk deneyimim
    benim l-ariginine kapsüllü

Son düzenleme: 20 Ekim 2012
  11. brhmcr

brhmcr Guest

Oral lafının bilimsel literatürde kullanılma sebebi doğal metabolizma içindeki yapısınından ve fonksiyonundan ayrılma amaçlıdır .Yani ama dışardan alındıgı zaman demektir :)

12. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    boş mideye almalısın
    idmandan yada yatmadan 30 dakika önce

servet19 ve (silinen üye bunu beğendi.
  13. servet19

servet19 Yeni Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    yatmadan önce argininimi kullanma kararı almısdım aklıma geldi bi son kullanma tarihine bakayım dedim son kullanma tarihi yok bunun üretim tarihi var ama son kullanma tarihini bulamadım nasıl anlayabilirim gecip gecmediğini yoksa son kullanma tarihi yokmu argininlerin???

14. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    var tabi olmaz mı

aslında üretim tarihi yazmaz genelde kutularda:)

servet19 bunu beğendi.
  15. servet19

servet19 Yeni Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    üretim tarihi önemli değilde abi son kulanma tarihi yazmıyor süphelendiğim bir kac sayı var onları yazım belki onlardır biliyosanız bakın mfg 07.06.12 exp 06.14 kutunun altında tkb2nin 15.01.2007-g34-3981-g-00004 no2lu izni ile üretilmisdir baska bisey yok :S

16. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    tamam işte

exp dediği son kullanma tarihi,2 senesi var yani daha :)

servet19 bunu beğendi.
  17. servet19

servet19 Yeni Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    exp ilk defa duydum :D bisey daha öğrendik tesekürler :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:50 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:43 ----------

ilk argininimi 5 dakka önce aldım biraz kafa ağrısı var suan bakalım nasıl olcak

Sayfayı Paylaş