Lütfen Yardım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ayberktartar tarafından 19 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ayberktartar

ayberktartar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Istanbul
    Değerli abilerim, varsa da ablalarım. Yaşım 13, boyum 171 kilom ise 65. Basketbol ile ilgileniyorum. Sizden cevabını almak istediğim sorular var, yakınımda bu işle ilgilenen büyüklerim yok, size danışmak istedim. Üşenmeyip, cevap atarsanız ne mutlu bana..

1)Tabiri caizse dedem bile benim kadar zıplar, daha fazla zıplamak için neler yapmalıyım ?

2)Basketbolda hız çok lazım. Hızlıyım fakat kardiom yetersiz. Evde yapabileceğim kardiyo hareketleri var mıdır ?

3)Diyeceksiniz bu yaşta kas mı yapacaksın ? Fakat vücudumun sarkmamasını, dinamik durmasını istiyorum. Bunun için birşeyler önerirseniz çok sevinirim.

İyi akşamlar, şimdiden teşekkürler.

2. Axe

Axe Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Basketbol oynayınca illaki birazda olsa sarkma olacak bunu dert etme sen bu yaşta ;) ama zıplama konusunda parmak uçlarında iki yağında aynanda ileri yürür gibi zıplayarak ilerlemeye çalışmalısın bunu 5 dk yap ve 1 dk kadar dinlen tekrar yap günde 10 dknı alır :)

3. mars35

mars35 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Basketbol oynayınca sarkma mı olacak ? ilk defa duyuyorum herhangi bir sporun sarkma yapabileceğini :)

Ayberktartar sorularının cevabına gelirsek,evde koşu bandın varsa veya bisikletin evde yapabilirsin onun dışında dışarıda yürüyüş,koşu seni bekler.

Vücudun sarkmaz dinamik olursun merak etme daha yaşın 13 bu yaşta ne sarkması :)

Son olarak neredeyse aynı hususlarda konu açıyorsun bu açtığın 3. konu başlığı,biraz sakin ol cevabı olanlar bir şekilde yazarlar zaten

Sayfayı Paylaş