Lütfen yardım 13 yasındayım ve cok gucsuzum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve hakan23f tarafından 12 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. hakan23f

hakan23f Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet 13 yasındayım boyum 1.55 kilom 42 cok kısayım ve zayıfım gelısmek ıstıyorum.Foruma bakındım baya benim fiziksel ozelliklerim icin ne yapmam gerek haftalık yazarsanız bıde ne yemelıyım pek yeme alıskanlıgımda yoktur lutfen yardımcı olun :(

2. deathlygrave

deathlygrave Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Basketbol oynayabilirsin boy uzamasına etkili olabilir hergün 1-2 bardak yağsız sütte içebilirsin fakat kilo almaya bak ama belki boyun uzayınca kiloda alırsın.

3. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Öncelikle bir doktora git.Boy kilo oranın yaşına uygun mu?Uygun değilse bunun sebebi ne?Vucudunda bir sıkıntın var mı?

Öte yandan beslenmek senin yaşında çok önemli.Boydan yana sıkıntın varsa süt ve yoğurtu öğünlerinden eksik etmeyeceksin.Şu tv de reklamları olan büyüme küpü denen o boy uzattığı kemikleri geliştirdiği söylenen yoğurtlardan yiyebilirsin.Vucudun sporu kaldıramayacak durumdayse önce biraz beslenerek güçlen sonra basketbol gibi boy uzamasına destek olan sporlara başlayabilirsin. Vucut geliştirmek için her zaman zamanın olacaktır.

Ama öncelikle ailendeki boy kilo ortalamasına bak.Annene babana sor, senin yaşındayken senin ölçülerinde akraban varmıydı.Daha sonra anne ve babandan destek alarak bir aksaklık olup olmadığını anlamak için doktora git.Ve beslenmene çok dikkat et.Grekirse bir diyetisyenden yardım al.Sonra spora başlayabilirsin.Forumda beslenme tavsiyesi yasak olduğu ve daha 13 yaşında olduğun için sana şunu ye bunu ye demem yanlış olur.Forum genelinde suplementlerin isimlerini duyup sakın suplement kullanımına girişme zararı olabilir senin yaşında.Önce doktor.

4. hakan23f

hakan23f Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Boyum uygunmus fakat kilom 51 civarlarında olmasi gerekiyormus süt icmiyordum ama yoğurt yerım süte baslıyıcam hiç haplara baslamak ıstemıyorum biraz bole deniyeyim ve genede dambıllarla sitedekine gore daha az şekilde yapmaya calısıcam hepinize teşekkürler

5. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Herşeye bilinçli başlamak en güzel başlangıç, sonuç için en güzel yoldur.Mutlaka sana beslenmen için önerilerde de bulunmuşlardır.Mutlaka tavsiyelere uy.

Sayfayı Paylaş