Lütfen bana yardımcı olun.

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve snbhr tarafından 27 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. snbhr

snbhr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    33 yaşında 1.68 boyunda 78 kilo bir bayanım. yağlarım göbek ve basen çevresinde toplanmakta. hayatım boyunca zayıf olduğum zamanlarda dahi basenlerim hep vücuduma göre büyüktü ama artık neredeyse 4 aylık hamile gibi bir göbeğe sahibim. hayatımda hep ciddi kilo alıp vermeler yaşadım. artık buna bir son verip ideal kiloma kavuşup bunu sabitlemeyi umuyorum. diyetisyenlere defalarca gittim verdikleri hep aynı 6 öğün 3 köfte kadar et 8 kaşık sebze diyeti. body ile ilgilenen bir yakınıma danıştım o da 150 gr bulgur ve 350 gr tavuk eti içeren ve bunu bir günde tüketmemi öneren başka bir diyet önerdi. dukan denemeye çalıştım sadece yarım gün dayanabildim. Aile hekimine kan değerlerimi ölçmesini rica ettim. Her şeyime baktı ve hepsi normal çıktı. Herhangi bir ilaç kullanmıyorum. Ancak annem oldukça şişman bir bayan ve genlerimi ondan aldığım için gelecekte ona benzemekten çok korkuyorum. Hiç bir zaman bir Cindy Crawford olamayacağımın bilincindeyim. Ancak 60-63 kilo arası olduğum dönemlerde hem kendim vücudumdan hoşnuttum hem de çevremdekilerden çok iltifat alıyordum.

Spor konusunda gelince, en yakınımda olan belediyenin spor merkezine haftada 2 gün fitnesse yazıldım. fiyatı oldukça cazipti. ve internetten 1 tane eliptik bisiklet siparişi verdim. ve ayrıca internetten birkaç pilates ve taibo antreman cdleri indirdim yaklaşık 1 er saatlik.

Forumlarda L-Carninite ve CLA konularını inceledim onları da kullanmaya başlamayı düşünüyorum yarından itibaren.

Açıkcası hem maddi yetersizliklerim - çalışmıyorum- hem de evimdeki boş alan yetersizliği yüzünden başka bir alet alımı yapamam evime.

1 yıl önce işimi kaybettim evde oturmaya başladım. sınav hazırlığı falan derken 20 kilo aldım bir yılda.

Bu kilo olayından artık oldukça gına geldi. Erkek arkadaşımdan bununla ilgili bir sebepten ayrıldık ve artık ailem bile obezsin demeye başladı. Dışarıda tanıştığım insanlar hamilemisin ya da yeni mi doğum yaptın diye soruyorlar. En üzüldüğüm diyetlerde sürekli irademe yenik düşmem ve spor konusunda da tam olarak ne yapacağımı nerden başlayacağımı neye ağırlık vereceğimi bilemem. Lütfen bana yardımcı olun. Artık bu durum beni çok bunalıma sokuyor

2. seytantuyu

seytantuyu Özel Üye

Beğenileri:
    1.152
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Konu forum kurallarına aykırıdır
    - Başlığınız acil,yardım gibi terimleri kullandığınız için kilitlenmiş olabilir. forumda her üye eşit hakka sahiptir ve kimsenin öncelik hakkı yoktur.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş