LÜTFEN YARDIM.Kilom fazla değil amaa; öyle bir göbeğim var ki!

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve suzi tarafından 24 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. suzi

suzi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Görev nedeni ile 1,5 yıldır küçük bir yerde yaşıyorum.Burada mutluluğu abur cuburda ve yemekte buldum.Ve bir yılda 6 kilo aldım.:(
    Yüzüme, gerdanıma, kollarıma bakan "kilon gayet iyi" diyor ama ben iş yerinde kabanımı üzerimden hiç çıkartmıyorum çünkü; bel/basen bölgeme bakınca sanki 6 kilo değilde 12 kilo almış gibiyim.Kalçam ve baldırlarım genişledi pantolunlarıma zor sığıyorum.
    Ama asıl sorun o da değil.Göbeğim öyyyle bir büyüdü ki; aynada yandan bakınca göğüslerimden önde gidiyor, hamile bir kadına benzedim :((( Şimdi bu sebepten daha çok mutsuzum, psikolojim berbat.Burada spor salonu...vb yok.
    Tavsiyeye çok ihtiyacım var.Ne yapacağımı bilmiyorum :((( Ne olur acil yardım :'(

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:42 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:12 ----------

Forumda dolaşıp duruyorum, "ne yapmam gerekiyor diye" ama; okudukça kafam daha çok karıştı.
    Ocak ayında devlet haztanesinde bir diyetisyene gitmiştim.Sadece kilomu, boyumu ölçtü ve elime 1600 kalorilik bir liste utuşturup gönderdi.Başka hiçbirşey sormadı :S

Boyum:1,58
    Kilom: 57 (idi Ocak ayında)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:52 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:42 ----------

Lise yıllarımda ergenlik dolayısıyla kiloluydum ama şimdiki gibi orantısız değildi kilom.2001 yılında bütün fazla kilolarımı diyet ve spor ile 5 ayda verdim. 46/48 kilo civarında iken bile hafif ayva göbeğim oldu.Hayatım boyunca dümdüz bir karnım olamadı malesef :( O yıllardan beri hiç bu kadar kilo almamıştım.Şimdi yaşım 30.
    Kendimle ilgili yeterince bilgi verebilmişimdir umarım.

2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Sizin için Karatay diyetini önerebilirim.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/ya-lanman-za-veda-edin-t47630.html

Şu linkte genel olarak anlatılmış. Ben iki kitabını da aldım okudum sizinde bakmanızı öneririm ama ciddi anlamda yemenizi baştan düzenlemeniz gerekecek.

Ben birazcık kendime göre değiştirdim 2 haftadır uyguluyorum. İlk başta zorlansamda bünye alıştı. Kısa zamanda ciddi kilo verdim. Tabi spor ve yağ yakıcınında etkisi vardır.

Küçük yerde olduğunuzu ve spor salonu olmadığını söylemişsiniz. Bu sizin için avantaj olabilir. Ev iş aranız ne kadar bilmiyorum ama çokta uzak değilse yürüyerek gidip gelebilirsiniz. Eğer aşağı yukarı 10-15dk ise öğlenleri yürüyerek evinizde öğle yemeğinizi yiyip geri dönebilirsiniz. Evinize dumbell alarak forumdaki hareketleri yapabilirsiniz.

Bir çok yerde okumuzsunuzdur forumda beslenme, dinlenme ve spor yağ yakımında etkilidir.

Birde benden ufak öneri sporu ve beslenmeyi ayarladıktan sonra ölçülerinizi alarak bir yere not alın ilerleme kaydettikçe bu sizi motive edecektir yeterki sabırlı olup başarmaya çalışın.

3. hotaru

hotaru Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba Suzi sizin de kiloyu alma tipiniz benim gibi kollar bacaklar normal fakat göbek ve basenler ben artı gıdıktan da almaktayım:)bende kilom 50lerdeyken dahil ayva göbekliydim bu genetik sanırım o kiloya gelince bol bol mekik çekmek gerekiyor sanıyorum.Şuanda 53 kiloyum 1 senedir sürekli yürüyüş yapıyorum artık basenden değil tek göbekten kilo alıyorum artı gıdı XD

Sayfayı Paylaş