Kural Güncellemeleri!

Konusu 'Forum Hakkında' forumundadır ve diez tarafından 3 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
 1. diez
  Offline

  diez ADMIN Yönetici Admin

  Katılım:
  18 Ocak 2006
  Mesajlar:
  12.614
  Beğenileri:
  14.600
  Ödül Puanları:
  123
  Cinsiyet:
  Bay
  Yer:
  Çorum
  forum kurallarından güncellenen ya da yeni eklenenlerden özellikle önemli olanları burada sizlerle paylaşacağız..

  yeni eklenenler


  1.5. İmzanıza; ebat olarak çok yer kaplayacağı ve yüklemede gecikmelere yol açacağından youtube videosu ekleyemezsiniz.İhlali halinde imzadaki uygunsuz kısım silinir ve üye uyarılır.İmza silindiğinde yönetim tarafından imzaya sabit uyarı yada hatırlatma kalıpları eklenebilir.

  1.6. İmzanıza gif ve benzeri animasyon/hareket içeren resimler ekleyemezsiniz.İhlali halinde imzadaki uygunsuz kısım silinir ve üye uyarılır.İmza silindiğinde yönetim tarafından imzaya sabit uyarı yada hatırlatma kalıpları eklenebilir.

  güncellenenler :

  9.2. Irkçı, politik, dini baskı içeren ve cinsel tercihleri içeren konular açmak, mesajlar yazmak yasaktır. (Avatar, imza ve kullanıcı adları da bu kurala tabidir. Siyasi parti /oluşum, dini ya da ırkçı amblem ve logolar-resimler kullanmak yasaktır. Kural ihlalinde ilgili materyal üyeye bilgi verilmeden silinecektir.)

  * sadece kırmızı ile yazılan kısım eklenmiştir..


  özellikle imza ile ilgili olan maddeler bugünden itibaren uygulamaya konulacaktır.İmzasında youtube videosu taşıyan, gif taşıyan üyelerimiz en kısa zamanda imzalarını kurallarar uygun hale getirmeliler aksi halde yönetim tarafından silinecek ve 1 uyarı verilecektir.ayrıca imzası silinen üyenin imzasına yönetim tarafından sabit bir uyarı kalıbı eklenecektir.
   
  boksbody, mr_dblue, sthammer ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
 2. diez
  Offline

  diez ADMIN Yönetici Admin

  Katılım:
  18 Ocak 2006
  Mesajlar:
  12.614
  Beğenileri:
  14.600
  Ödül Puanları:
  123
  Cinsiyet:
  Bay
  Yer:
  Çorum
  özellikle son 1 kaç ay içinde 1-2 kaynağa ait makalelerin sürekli olarak kopyala yapıştır yöntemi ile foruma taşınması üzerine ilgili kural maddesi aşağıdaki şekilde güncellenmiştir..
  Tüm üyelerimizin özellikle yerli kaynaklardan makale kopyalarken seçici olmalarını ve bftr.yi bu tip sitelerin kopyaları haline getirmemelerini rica ediyoruz..

  * sadece turuncu bölüm yeni eklenmiştir.

  13- Kaynak Gösterin :
  13.1 İntihal (aşırmacılık) yapmak yasaktır. Başka kaynaklardan aldığınız yazıları foruma eklerken lütfen kaynak gösterin. Eğer kaynak bir web sitesi ise link vermeden sadece "abc.com" şeklinde alan adını ve makalenin kaynağındaki ismini yazınız.
  Telif Hakları Kanunu kapsamında herhangi bir Türkçe basılı yayının tamamını ya da bir kısmını izinsiz olarak forumda yayınlamak yasaktır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek ve üye uyarı alacaktır.

  13.2. Çevirilerde kaynak gösterirken telif hakları kapsamında orjinal kaynağın adı ve url'si kadar çeviriyi yapan kişinin adı ve çevirinin yer aldığı orjinal sitesinin de url'si eklenmek zorundadır.
  Bununla birlikte , Türkçe Vücut Geliştirme forum/sitelerinden kaynak gösterilse dahi makale paylaşımı yasaktır.

  13.2.1 Kaynak kurallara uygun belirtildiği takdirde paylaşım yapılmasında sorun olmamakla birlikte farklı site ya da yerli dergilerdeki makalelerin tamamını foruma taşınması da sıcak baktığımızı bir durum değildir.Yaklaşımımız her önüne gelen makalenin seçici olmadan kopyala yaptıştır yapılarak forumda yayınlanmasından ziyade seçici olunarak ihtiyaca yönelik makaleleri derlemektir.Bu konuda birden fazla makale de harmanlanabilir..Yönetim bir kaç kaynağın sürekli kopyalanıp forumda paylaşılması hususunu tespit ettiğinde başlıkları, üyeyi uyarmaksızın kilitleme hakkına sahiptir.

  13.3. İzinsiz yayınlanması ve dağıtımı yasal olarak engellenmiş içeriklerin (mp3,video,crackli yazılımlar,crack dosyaları) forumda yayınlanması yasaktır.

  13.4 Her üyenin kendi hayatında uyguladığı beslenme ve antrenman şekli kendisine özeldir..bilimsel olarak altlık verilmeyen, kaynakla beslenmeyen hiçbir konu genel tavsiye olarak verilmemeli ve alınmamalıdır.
   
  boksbody, mehmetanil, mr_dblue ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
 3. diez
  Offline

  diez ADMIN Yönetici Admin

  Katılım:
  18 Ocak 2006
  Mesajlar:
  12.614
  Beğenileri:
  14.600
  Ödül Puanları:
  123
  Cinsiyet:
  Bay
  Yer:
  Çorum
  ---------hitap kuralları güncellenmiştir.---------------


  9.4. Kişilere kullanıcı adları ile hitap ediniz

  Kural; sokak ağzı-argo (usta,birader,kanka vb.) yada sözlük jargonu (panpa,hacım,vb) gibi durumlarda geçerli olup, aynı zamanda karşısındaki üyeye rahatsızlık verdiğinde yada tacizkar-kışkırtıcı durum oluşturduğunda uygulanacaktır. Günlük kullanımda geçen yada karşısındakine saygı amaçlı söylenmiş üstad,kardeşim hocam gibi art niyet taşımayan yada forumun seviyesini düşürmeyen kullanımlara izin verilecektir.
  Forum yönetiminin üyelerin kullandıkları farklı hitap şekillerine müdahale hakkı saklıdır.Ayrıca yukarda bahsedilen saygı amaçlı hitap şekillerinin mesaj içinde alay etme,yargılama, ötekileştirme ya da herhangi bir şekilde art niyetli kullanılmaya çalışılması durumunda da yönetimin müdahale hakkı saklıdır.

  Kural ihlali durumunda üye uyarı alır ve tekrarı halinde süreli uzaklaştırılır.
   
  SCHWARZXXL, münzevi, rockybalboa7 ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
 4. wrestler
  Offline

  wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

  Katılım:
  4 Şubat 2007
  Mesajlar:
  3.226
  Beğenileri:
  3.319
  Ödül Puanları:
  123
  Cinsiyet:
  Bay
  Yer:
  TOKAT
  Yeni eklenen kural;

  17.2- BodyForumTR.com' a üye olsun ya da olmasın, her türlü birebir/online kişisel antrenör (personel trainer) tanıtımı (mesaj atma, konu başlığı açma, üye kullanıcı adı, imzası ve profilinde web sitesi, facebook, instagram vb. hesap adresi paylaşma yoluyla) yapmak yasaktır.

  Güncellenen kural;

  19- Kar amacı gütmese dahi kişisel web sitelerinin, facebook, instagram vb sosyal paylaşım sitelerinin forum içinde paylaşılması, imzada, profilde vb bulunması ve ayrıca özel mesaj yoluyla tanıtımının yapılması yasaktır.
   
  diez, shaq, Created By Loss ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
 5. wrestler
  Offline

  wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

  Katılım:
  4 Şubat 2007
  Mesajlar:
  3.226
  Beğenileri:
  3.319
  Ödül Puanları:
  123
  Cinsiyet:
  Bay
  Yer:
  TOKAT
  Yeni eklenen ve güncellenen kurallar;

  23-Bodyforumtr.com steroid (ilaç) kullanımına karşıdır!

  'Doping ve hormonlar Bölümü' özel kurallara tabidir. Yönetim bu bölümde inisiyatif kullanma, yapılan paylaşımlara sebep belirtmeden her türlü müdahalede (silme, düzeltme vb.) bulunma hakkını saklı tutar.

  23.1- Forumda steroid konuları 'Doping ve Hormonlar Bölümü' dışında konuşulmayacaktır.

  23.2- Steroid bölümünde ise steroidlere teşvik edici mesajlar yazmak, steroidleri abartılı övmek, yan etkileri yok gibi göstermek ve bunlardan bahsetmemek kesinlikle yasaktır.

  23.3- 'Doping ve Hormonlar Bölümü'ne girmek için üye yaşı en az 18 olmalıdır. Üyelik bilgilerinde beyan edilen yaş, kimlikteki bilgiyle aynı olmalıdır. Aksi takdirde maddi ve manevi tüm sorumluluk üyeye aittir. Bu bölümde paylaşım yapan ve yaşı 18’den küçük olan ya da yaşı 18’den küçük olduğu halde kullanıcı bilgilerinde yaşını yanlış beyan ettiği belirlenen üyelere BFTR disiplin yönetmeliğine göre uygulama yapılır.

  23.4- 'Doping ve Hormonlar Bölümü' ve konuları hakkında yeterli bilgisi olmadığı düşünülen üyelerin bu bölümde açtığı başlıklar ve yazdığı mesajlar yönetici tarafından değerlendirilir. Yönetici başlıktaki/mesajdaki içeriğin, araştırma yapılmadan açılmış ve başlık açmak/mesaj yazmak için yetersiz olduğuna kanaat getirirse başlığı kilitleme ve mesajı silme yetkisine sahiptir.

  23.5- İlaç (steoid ve kür içi ilaçlar) temin etmek, temin talebinde bulunmak, temin kanallarından bahsetmek ya da ima etmek yasaktır. Bu tarz mesajların değerlendirilmesi bütünüyle yöneticinin inisiyatifindedir. Kural ihlali durumunda üye cezalandırılır ve mesajı silinir.
   
  diez ve Eti bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş