kung fu mu boksmu ?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve cemgül tarafından 21 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. cemgül

cemgül Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    arkadaşlar benim kuzen 20 yaşında kung fumu daha iyi sordum boksmu kung fu dedi kung fu adamı iyice bitirir diyo boksa sadece saldırı savunma yok hangisi daha iyi anlamadım yardımlarınızı bekliyorum Chin:_spsmiley

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Boksda gardını alıp yumruklara karşı kendini savunmuyor musun?Blok hareketleri tam olarak var mı? bilmiyorum boksun ama bacak konusunda etkisiz oldukları kesin , kung fu geleneksel bir sanat boşver onu , kendini korumak için birşey arıyorsan kungfuymuş boksmuş uğraşma krav maga tarzı special bir sanat öneririm veya spor alt yapısı arıyorsan kickboks öneririm

3. cemgül

cemgül Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    tşkr ederim

4. satrab

satrab Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    kesinlikle kung fu çünkü box bir spor ancak kung fu bir savunmamı savaş sanatımı öyle birşey :D yani boxta yumruk var ama kung fu da sakatlamaya öldürmeye yönelik hareketlerde var

SiskoBatu bunu beğendi.
  5. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bilinçsiz bir yorum yapmışsın bence sakatlanmaya - öldürmeye yönelik hareketler neymiş açıkla bilmediğin şeye bilmeden yorum yapıyorsun tekniklerin neresi ölümsüz , o boksör bir yumrukları ile emin ol bir kişiyi öldürebilir.

6. satrab

satrab Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    boğaza yapılan hamleler var oradan biliyorum karatede de var idi. boxta sadece yumruk

7. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Kung Fu'nun ben fazla etkili olmadığı kanaatindeyim fakat Kung Fu sporu kötüdürde demiyorum.Dışarıda yaşadığın bir kavgayı düşünürsek eğer burada seni avantajlı durumda tutacak olan Boks'tur evet boksörlerin bacakları zayıftır der çoğu ama bir sokak kavgasında karşıda bulunan rakibin tekmeleri çok mu iyi olacak sanki ? Boksun daha iyi olacağını düsünüyorum tabi bu benim görüsüm herkesin görüsüne saygi duyarim.

8. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Seni çok kandırıyorlar hep üzülüyorum böyle konularda kime kime o geleneksel sanatın boğaza vurup öldürüceğini söylediyse special olarak bile kung fuyu veya karateyi uygulamayın hele karate yumrukları görseniz yere doğru bakan yumruk atılıyor bişey demiyorum bu mantık yanlış doğru özümsenen ayaktan güç alınıp belden hafif kıvrım ile omuzdan atılan düz yumruk varken o söylediğin vuruş arasında dünyavar....

9. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sık sık meşgul olurum. yazar-çizerim
    Yer:
    Ankara, Afyon, Viyana ve diğer yerler...
    kuzeninle bir daha bu konuları konuşma
    :)
    elbette BOKS.

ha WUSHU SANDA çalışırsan, o da gayet iyidir.
    Başka hiç bir şeye bakma, Kung Fu aleminden!

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:10 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:07 ----------

al o yumruğu
    boğaza vur
    bak...
    bu da gayet ölümcül...

bi boksör bul
    boksöre git,
    anasına küfret
    bak...
    bu da gayet ölümcül...
    (şiir neyin gibi oldu demi?)

ozan119 ve M.Liberation bunu beğendi.
  10. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    sokak dövüşü istiyorsan mma yapman lazım ama bence boks 1 numara

11. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    boksörlerin bacaklarının zayıf olduğu yok. boksun temeli bacaklardır diye bir söz var. güçlü yumruklar için bacaklarında iyi olması gerekiyor ve en önemli rolü oynuyor.. ayrıca bokstaki duruş en etkili yumruğu çıkarmak için ve en kısa zamanda en fazla yumruk kombinasyonu yapabileceğiniz duruştur. yani birşeylerde en iyisi olmak için başka şeylerden fedakarlık yapmakk gerekiyor. ve bacaklar tekme atmak için kullanılmıyor bacaklarda dahil vucudun bütünü tek amaca hizmet etmek için kullanılıyor. yani boksörün bacakları çok zayıftır diyemeyiz.

ve sadece tekme ile dövüşülmüyor yumruk mesafesine girdiginizde boksörün diğer bütün sporlara oranla avantajı daha fazladır... yumruksa en iyisi bellidir yeni birşeyler icat etmeye gerek yok. diğer sporları yapan arkadaşlar var saygı duyuyorum ama yumruksa bizde yumruk atıyoruz ayrıca bacaklarımızıda kullanıyoruz diyen arkadaşlar oluyor...
    kickboks yapan arkadaşlarla bir gün boks kurallarına göre dövüşmüştük fark burada ortaya çıkmıştı. yani bütün olarak baktığımızda iyi bir spor ama bizde boksör kadar iyi yumruk atıyoruz diyorsan boks kurallarına göre dövüştüğünde boksörden aşağı kalmayacaksın o zaman o söylediğini kabul ederim.. ben sporları birbirinden üstün tutmayı sevmem bütün olarak ele alırım ama eğer iddia edilen birşey varsa bunada değinmeden geçemem.

ve soruyu soran arkadaş boksta sadece saldırı var savunma yok demiş bence sizler bir işe başlayacaksanız böyle 0 bilgiyle başlamayın gidin yerinde antrenmanları izleyin biraz okuyun ne yapmak istediğinize kendiniz karar verin. sporu daha dışarıdan bir izleyici kadar bilmiyorsunuz boksta guardlar eskivler yok değil mi?? ayrıca boksta atılan yumruklarda bir savunmadır. çok basit bir örnek vericem sol direk attıgınızda rakipten sağ kroşe almazsınız ayrıca yumruklarlada kendinizi koruyabilirsiniz. yani 0 bilgiyle birinin sizi yönlendirmesinden ziyade biraz bilgi sahibi olup karar vermenizde kendi düşüncelerinizin daha etkili olması gerekir...

Son düzenleme: 22 Aralık 2012
  12. satrab

satrab Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    karatede yere doğru yumruk yokki :D o tekme bloğu :D

13. ReDo28

ReDo28 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    kim demiş boksorlerin bacakları sağlam değil diye ben kick boks yapıyorum 2.raunt bacaklar gitmeye baslıyor boksorlerin bacak antremanı daha sağlam

14. Byoquzhann

Byoquzhann Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Tekirdağ
    j.claude.er arkaşımın dedikleri doğru.. bir boksörün bacakları kesinlikle zayıf değildir. bacakları zayıftır dediği tabir tekme tarzı saldırı savunma oyunlarıdır. boksda tekme olmadığı için. Ben bir kickboxcuyum ve bir biliyorum ki sağlam bir boksör kim olursa olsun bir yumrukda indirebilir siz ne kadar kas yaparsanız yapın bir yumruk sadece .. o yüzden kung fu yu falan bırakın..

15. satrab

satrab Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşım öyle diyorsun ama kung fu yapmamışsın sanırım.yaptıysan birşey diyrmrm.bende karete yapıyodum diyordum onun yumruğu daha sert ama kung fu da zincir yumruğu görünce sertliğin değil hızın önemli olduğunu farkettim

16. Byoquzhann

Byoquzhann Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Tekirdağ
    Biliyorum arkadaşım ama gardsız vuruş evet çok çok hızlı ama bence biraz saçma yani adam kapansa kapansa bi kontrayla cenene kroşeyi vursa ? =)

17. MotosikletDelis

MotosikletDelis Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    En iyi savunma saldırıdır mantığıyla box :).Ama illa kung fu dersen bence ülkemizde yeterince kung fu ya önem verilmiyor karate de olabilir.Bu arada judo yapıyorum eğlenceli bir spor araştır derim :)

18. MScylla

MScylla Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0

İki spor arasında karşılaştırma yapmayacağım ama emin olun boksta da hız her şeyden daha önemli. Sanırım siz de hiç boksörden peş peşe yumruklar yememişsiniz. Ağır sikletleri bile hızlı olan bir spor boks. Kaldı ki daha düşük sikletlerin maçlarına bakarsanız hızı gayet açık görürsünüz. Ayrıca size şunu sormak isterim: Siz hiç boks yaptınız mı?

Sözlerinize katılıyorum tek bir farkla: Boks en iyi savunma saldırıdır mantığında değildir. Öyle olsa hiç kimse gard almaz, sadece saldırırdı.

Son düzenleme: 23 Aralık 2012
  19. Byoquzhann

Byoquzhann Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Tekirdağ
    Ben KickBox'cuyum arkadaşım. Ayrıyetten diğer dövüş sporlarınıda biliyorum yapmasamda biliyorum.. kung-fu ile box karşılaştırmak yanlış bence.. ve biz hala dövüş sporlarını birbirleriyle karşılaştırıyoruz..

20. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    hangi sporun hocası daha ilgili daha bilgili ise ona gitmek lazım.

Sayfayı Paylaş