Kunduracı Göğsü Body ile düzelir mi ?

Konusu 'Diğerleri' forumundadır ve tolga98x tarafından 23 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. tolga98x

tolga98x Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba abilerim,ablalarım,hocalarım.Ben 16 yasındayım ve erkegım. 1.82 boyum var ve kilom 56 civarında.Kollarım ve bacaklarım bir kız bacagı ve kolu kadar ince cogu kızın kolları ve bacakları benden daha kalın hekeza vucudumda o kadar zayıf ve dogustan gelen Allah'ın takdiri bir kunduracı gogsum var yaklasık 2-3 cm içeri dogru çökük yani iki gogsumun arası içeri dogru çökük ameliyat ile tedavisi var fakat ben ameliyat olmak istemiyorum kışın okul var yazın çalışıyorum derken hiç zaman yok gercekten ve riskli bir donem bu ameliyat.ben arastırdım biraz kilo alırsam ve gogus calısırsam o kunduracı gogsunun kapanıp hatta daha guzel bir goruntu alacagı yazıyor.Acaba body'e giderek kilo alabilir miyim ve bu illet kunduracı gogsunden kurtulabılırmıyim şimdiden hepinize cok tesekkurler.İyi aksamlar saygılar.

2. -Parliamo-

-Parliamo- Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Ataşehir/İstanbul
    Merhaba,
    Kaç yaşına kadar bu ameliyat olunacaksa olunmalı peki?
    Body geçiçi bir çözüm benim düşüncem, yarın öbür gün bir problem olur sporu bırakırsan eski haline geri dönersin. Kas yapısı o boşluğu mutlaka doldurur fakat kaslar vücudumuzda bir emanettir. 2 sene verdiğin emeğin karşılığını 1 ay spor yapmadığında boşa gittiğini görünce çok üzülürsün, bu iş disiplin işidir, beslenmeye yönelik bir iştir.
    Benim sana tavsiyem ameliyatını ol korkma. Ertesi güne öyle bir sıkıntın kalmayacak bundan daha güzel bir şey olabilir mi?

Not: Arkadaşlarımız böyle bir konu açmış bakmanı tavsiye ederim,
    Kunduracı göğsü tedavisinde Ameliyatsız yöntem!..... | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

tolga98x bunu beğendi.
  3. tolga98x

tolga98x Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cok sağolun.Ameliyat olma yası tam olarak benım yasım yani en verimli oldugu zaman tabii ki 45-50 yas aralarındada denenmiş fakat onlarda ameliyattan sonra biraz çökmeler olmuş.Benim bir arkadasım daha vardı aynı sorun o ameliyat oldu ameliyatta bar takıyolar vucuduna 2 sene sonra cıkarıyolar arkadasımın agrısı 1 sene sonra bıtmıstı o yuzden ama size tesekkur edrim gene bir bilgi sahibi oldum sagolun.

4. excalibur_01

excalibur_01 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    düzelmiyor kardeşim aynısı bendede var ama bi etkisi olmadı onun için vakum aletleri var kunduracı gögüsü vakum fln yaz biraz araştır bu aleti istersen ameliyatsız halledilebiliyormuş bende suan araştırma safhasındayım sipariş edip kullanmayı düşünüyorm ama ilk fırsatta çünkü çok kötü bi görünümü var

5. breaked bone

breaked bone Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    kardeş 1 ay önce önce ankara sanatoryum hastanesinde nuss ameliyatı oldum fakat hiç memnun olmadım eğer hareketli biriyseniz ameliyatı tavsiye etmem ben biraz hareketli olduğum için koydukları bar kaydı aşırı ağrı çektim ve 5-6 gün düzenli nefes alamadım sonra ameliyatla barı tekrar aldılar ve bar kaydığında sağ göğüs kaslarımı yırttı hala acısını çekiyorum

6. oyunsevervatandas

oyunsevervatandas Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ogrenim Gorevlisi
    Yer:
    Istanbul
    Hocam body duzeltebilir ama beter de edebilir. Kisiden kisiye degisir diye dusunuyorum bu durum. Eger ameliyatla duzeltiliyorsa, ameliyat olduktan sonra baslamanizi oneririm vg ye

7. IJLEVENT1

IJLEVENT1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    kardeşim bende bu sıkıntıdan dolayı spora başladım ama söylemeliyim ki bu işi hakkıyla yaparsan hem saglıklı bi hayatın hemde iyi bi vücudun olur gögüsün orta kası gerçektende çok zor doldurulan bişidir karar senin ama denemekten hiçbir zarar gelmez

8. Bodyturkey

Bodyturkey Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Organizatör
    Yer:
    İstanbul/Kadıköy
    Göğüs kasının ortası dolsa bile sen vücut çalışmaya başladığında yapıcağın antreman ile yıllarca yaparsan yaşında küçük iç organlarındada büyüme olucaktır daha birde sporla desteklediğinde kalp dahada büyür yanlış anlama kalp büyümesi hastalığı gibi değil normal olarak büyür bu iyi birşeydir aslında. Kemiklerinde gelişir tabi yaşın itibariyle ama şöylede bir durum var kemik ve kas oranı orantısız olursa ciddi sağlık sorunları çıkarabilir iç organlar büyümüş ve göğüs kafesinin onlara baskı yaptığını düşündüğün zaman ciddi bir sorundur bu onun için ameliyatını ol iyileş sonrada sporunu yapıp geliştirirsin vücudunu birde düzenli beslen kilo almaya çalış çok güzel kilo alma diyetleri var forumda bulabilirsin şimdiden geçmiş olsun Allah yardımcın olsun kardeşim

9. American Psycho

American Psycho Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    1.80-62 kgydim ben.Benim göğsün ortasıda hafif batık gibi içe doğru.Son 2,5 ay içinde 9 kg aldım ve şuanda 70.5 falanım.Ben hiç sorun etmedim.Spor ve iyi beslenmeyle kg alınca dahi baya bi kendine geldi vücudum.Göğüs kısmında da gelişme var.Bazılarında gerçekten baya batık olabiliyor.Bende bi ara 1-2 dk. bakmıştım foto.larına.İnsan şükrediyor :D Tövbeeee.Takılcak şey değil emin ol

10. darkwol

darkwol Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Kunduracı gögsü deformasyonu bendede var. Ben ameliyatınıda oldum... Pectus Excavatum diye geçer ve benim olduğum ameliyatta gögüs kafesinin altına bir bar takılıyor. 3 SENE o bar ile yaşamak zorunda bırakılıyorsun. Kısaca şöyle tarif edeyim. Her nefes aldığında sana kendini hatırlatan bir metal parçası gögüs kafesinin altında duruyor. Kemiklere aşırı baskı uyguladığı için sanırım ilk aylar dehşet acılar çekiyorsun. Hatta şu örneği vereyim... Geceleri uyuyamıyordum acıdan, film izleyerek veya müzik dinleyerek kafamı dagıtıyor öyle uyuyordum. Zaten sabah uyandığım zaman terden yatak sırıl sıklam oluyordu. İlk 1-2 ay bu şekilde geçiyor. Zaten kendi başına yataktan kalkamıyorsun bile ilk 2 hafta... Ameliyat konusunda diyeceğim tek şey hayatında yaptığın en büyük hatalardan birisi olur. Ha acıya bağışıklık kazanmak istiyorsan deneyebilirsin. Kesinlikle ameliyat olmanı tavsiye etmiyorum.

Ameliyattan çıktığım sene 43 kiloydum. ilk iki sene elbette spor yapamadım. Ancak üçüncü senede acıya alıştığım için ağrı kesicileri filan kesmiştim ve ufak ufak body yapmaya başladım. Gögüs kafesini etkilemeyecek şekilde az ağırlıklarla çalışıyordum. İlk başladığım sene kusana kadar yemek yememe rağmen sadece 3 kilo alabildim. Daha sonra tekrar ameliyat oldum ve bar çıkarıldı. Şuan barsız 2. senem ve 65 kiloyum. Bu sene 80 kiloyu hedefliyorum...

Ayrıca ameliyatın çukura pek bir etkisi olmadı. Bar kaydı vs. gibi bahaneler uydurdular, estetik dikiş bile atmadılar deformasyon üstüne deformasyon yarattılar resmen. Şuan body sayesinde toparlıyorum. Gögüs kasların hacim kazandığı zaman sıkıştırma hareketleriyle kasları orta bölgede yoğunlaştırırsan öyle pek bir belirginliği yok. Kanatlarını eğer düzgün çalıştırır ve şişirirsen ciddi anlamda hoş görüntüde ortaya çıkıyor.

Pectus Excavaltum'un sağlık açısından bir kötü yanıda yok. Tamamen estetik kaygılı. Açıkcası bana saçma sapan şeyler uydurup biraz gözümü korkutmuşlardı. Aileminde baskısı vardı tabi sanırım doktorlar ondan yüz buldular. Daha sonra detaylı şekilde araştırma yaptım. İskelet yapısında bozukluklara yol açabiliyor, kalbini yerinden oynatır vs. gibi saçma sapan bir sürü şey uydurdular ki tamamen hikaye. Şuanki aklım olsa hepsini mahkemeye verir tazminat isterdim... Body building yapmaya başlayınca her türlü kilo alırsın takma kafaya.

Taarruz bunu beğendi.
  11. American Psycho

American Psycho Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Vay anasını. Ben asla takıntı yapmadım o kısmı. Şuanda 2 tane takıntı yaptığım yer var. Onlardan teki senin yaşadığın gibi bi tecrübe yaşatabilir. Diğeriyse son zamanlarda Wolverine'e dönmüş olmam. Onuda iyi bir yer ve kişi bulup lazer epilasyonla ortadan kaldırmaya çalışcam. Ark.larda hep dalga geçer. Kızlar meyve suyu döküp ordan içer vs. diye hahahahaha :D Hiçte takmadım. Bende katıldım. Keşke diğer 2 şeyide beynim sorun yapmamış olsaydı :/ Hadi tekini geçtim, kıla tahammülüm yok. Çünkü böyle doğmadım. Taaaa 16 yaşına kadar miss gibi yaşa. 4 yıl daha geçsin, 20 yaşına gelince Wolverine ol. Beyin görsel güzellik anlamında reddediyor bi kere. Ben spor yaparak 4 ayda 62'den 72 olmuştum. Ama bazı adamlara dikkat ediyorum. Henry Cavill, Armie Hammer vs. Kilo, boy ile orantılı olunca normal duruyor yine (Armie). Henry Cavill yaratık olmuş. Onda da biraz var gibi ama takılcak seviyede değil. Geçmiş olsun gerçekten. Milletin çok yanlışa düştüğü bir kısım, iyice araştırmadan bi işi yapmaya kalkışma. Ben asla ve asla odun bi doktora emanet etmem kendimi, çok kaypak kendini bilmiş ama konuşması dahi adam gibi olmayanada. Baya seçiciyim son zamanlarda. Hata yapma olasılığı en aza indirgeniyor genelde

12. darkwol

darkwol Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Ameliyata zaten odun bir doktor girmiyor. Ankara'nın en ünlü en bilindik hastanesinde ameliyat oldum. Ameliyatıma profesörde girmişti doç. doktorda. Açıkçası bundan sonra ameliyat konusundaki görüşüm ölmeyeceksen gerek yoktur.
    Kilo alma konusuna gelince kilo alırsan bir şey değişmez kas kütlesini arttırıp kasları orta bölgede toplamak lazım. Kiloyu yağ olarak alırsan çok az kapanır ama kas olarak alırsan etkisi baya olur. Bu deformasyon zaten ergenlik döneminde ortaya çıkmaya başlıyor. Eğer ameliyat olacaksan kesinlikle iyi araştır tekrar söylüyorum ben tecrübelerimi yazdım. Birisi vakum filan demiş ben ilk defa duyuyorum onu. Bir dene vakum işini ameliyat olmaktan çok daha iyidir.

13. Wednesday

Wednesday Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Up. Buralarda olan varsa hala sormak istediğim sorular var yardımcı olabilecek birileri varmı?

14. ömerkılıç

ömerkılıç Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Fitness eğitmeni
    Yer:
    İzmir
    Kilo aldırıcı tavsiye ederim.

15. hülaguhan44

hülaguhan44 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    bende de spor ayakkacısı göğüsü var kundura göğüsü olanlar şanslı demek ki kundura ayakkabının altındanki topuk gibi çıkıntı var ama benim göğüsüm sporcu ayakkabısı göğüsü yani taban tavan dümdüz tahta gibi ister spor ayakkabısı göğüsü deyin isterseniz suntacı marangozcu tahta göğüs deyin hiç farketmez sonuç da gömelek bile giyemez bir göğüs için neler tavsiye edersiniz acaba artık göğüs yapmak istiyorum

Sayfayı Paylaş