Kum Torbasıyla Çalışma Bilgisi Olan var mı?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve SiR_Arawn tarafından 1 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Beyler Kum Torbası ile yapılan çalışmalar ile bilginiz varmı?Lütfen salak saçma yorumlar gelmesin Kum Torbasına yumruk atılır vbz...Ben bir mücadele sporu salonuna yazılıcamda salonun açılmasını bekliyorum 2-3 haftaya açıcaklar salonu ve o süreçte evime Kum Torbası yaptım eldiven alıcam kum torbasında çalışabilmek için ama nasıl çalışılır pek fikrim yok bilgisi olan yardımcı olabilir mi??? benim isteğim hız , başlıycağım mücadele sporununda felsefesi hız yani hızlı olmanın yollarıda lazım yardım lütfeeen

2. -pacman-

-pacman- Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    2-3 hafta bekleyip, bilgileri direk hocandan alsan daha faydalı olur. Teknik bilmiyosan kum torbasına atıcağın yanlış bi yumrukla kendini sakatlayabilirsin. Hangi spora başlayacaksın?

3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Jeet Kune Do

4. -pacman-

-pacman- Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Güzel seçim. Antremanları aksatmadan katılıp ciddi çalışırsan, zamanla hem hız hem de güç artışı olucaktır.
    Yalnız Türkiye'de bunu gerçekten öğreten kişi sayılı.

http://www.mucadelesporlari.com/thread-2207.html
    Kimden eğitim alacağını bilmiyorum ama linki incelemeni tavsiye ederim.

5. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Sevgili -pacman- son 1 aydır JKD yi araştırıyorum.İzmir'de tek bir salon var JKD eğitimi için ona yazılıcam Türkiye için JKD çapında herkes JKD eğitimi vericek insanlar yok demiş ama Sijo Yüksel Yılmaz'ın bütün öğrencileri bu konuda iyiler söyliyim benim hocam Sijo Yüksel Yılmaz'ın öğrenciliğinden eğitmenliğe geçmiş olmasada iyi biri ve işini biliyor öğretecek mertebede , ben evimde kum torbası varda ne gibi hızlılık için bişiyler yapabilir miyim? diye düşünmüştümde.salona gidince vuruş tekniklerini öğrendiğimde evde ekstra antremanlar hergün yapıcam...JKD hakkınad bilgili biri var ise burdan bilgi verirse bizi aydınlatırsa sevinirim bu arada attığın linki şimdi okuyorum ayrıca daha bugün o siteye üye olmuştum bende araştırıyordum :D iyi oldu o linki atman direk yorum attım konu sonuna baya bir konuşmalar geçmiş...

6. -pacman-

-pacman- Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    :)
    Sir_Arawn, orda Seckin_JKD nickiyle yazan üye de çok bilgili bi hoca ve jkd eğitimini hangi hocalardan aldığını kanıtlayabiliyor. Ordaki konuları baya bi süre izleyici olarak takip ettim, açıkçası Yüksel Yılmaz'ın jkd bildiğine inanmıyorum. Ama bunu derken Yüksel Yılmaz ın öğrettikleri işe yaramaz şeyler demiyorum. Öğrettikleri jkd değil, kendi geliştirdiği sistem sadece.

7. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Yüksel Yılmaz hoca var iken bilgisi yanlış olan insanları seçmek ayıbımız olur...Yüksel Yılmaz hoca işini 25 senedir yapan bir kişi ve Jeet Kune Do'nun bu ülkeye gelmesinde katkısı olan bir kişi lütfen Seçkin bilmemne hocanın onunla karşılaştırılabilceğini bilen burda mevzu etme! ayrıca onların yaptığı çirkeflikler , kötülemeler , yalanlamalarla ne yapmayı düşünüyor , o Seçkin hoca neden kendini işine bakmıyor? Yüksel Yılmaz hocanın JKD konusunda başarılarına karşı tavır alabilmek için yaptığı iş konusunda kötülemeler yapıyor?

8. -pacman-

-pacman- Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Hazır Mücadele Sporları'na üye olmuşken, neden direk bu soruları ona sor muyosun? Hatta şimdi gördüm. JKD Turkey/Yüksel Yılmaz konusundaki mesajına cevap da yazılmış.

9. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Sormuyorum çünkü onlarla ilgili yeterli kadar bilgi aldım yaptıkları şey doğru olsa idi Seçkin_JKD nin yazılarını okurdum şuan.Ama Yüksel Yılmaz hoca gibi bir insanı kötüleyen kişinin olduğu forumun JKD bölümüne girmeme kararı aldım...

10. levent8181

levent8181 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    torba çalışması hızlanmak için değildir modellemelerde yaptığım teknıklerı kombıne yumrukları güçlendirmek içindir teknık çalışmalarda oturttuğun teknıklerı daha sert hale getırmek için çalışılır teknık olarak zayıf olan sporcuların çalışmasının hiçbi anlamı yoktur kendını yormadan öte gitmez

SiR_Arawn bunu beğendi.
  11. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    anlıyorum , bizim salon açılıcak bu 2 hafta içerisinde ozaman salonun açılmasını bekliyim teknikleri bilmeden vurmamın anlamı bencede olmuycak teknikleri bilince vuruş hızımı artırmak için antreman , pratik yapmamda kum torbası yararlı olucak anlıyorum bide kum torbasında çalışmak için cardio gibi yağ yakar diyorlar doğru mu? acaba

12. yigit64

yigit64 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara.
    bende kickboksla uğraşıyorum ve sana bilgilerimi söyliyim
    1- bandaj al ve elini güzelce sar parmaklarınla bileklerine dikkat et
    2-kum torbasıyla çalışmadan önce ısın ve vücudu aç sakatlıklar olur
    3-Kum torbasına Allah ne verdiyse dalma teknik vur yavaş olsanda burda önemli olan teknigi geliştirmek ve seri hale gelmek kum torbasına bütün gücünle dengesiz girersen bilek agrıların eksik olmaz bir kere o hatayı yptm 3 aydır bileklerim acıo ve en ufak bir şeyde tekrar başlıyor bide guardını yukarda tutmaya çalış . alışkanlık olsun :)

SiR_Arawn bunu beğendi.
  13. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    anladım :) bandaj alayım ben , teknik öğrenmeden vurmayım.öğrenince hem o tekniği hızlandırmak için hemde daha çok geliştirmek için o şekil çalışmalıyım anlıyorum saol.Isınmaktan kastın? :D yani çok bilgim yokta

14. _emre_

_emre_ Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    ısınmaktan kastı 3x2dk ip atla, en az 3x10 yumruklarının üzerinde şınav çek ki yumruk üzerinde şınav çekmek bilekleri hem ısıtmaya hem de güçlendirmeye yardımcı olur, 3x3dk gölge boksu yap (bununla ilgili ayrıntılı videoları youtube'da bulabilirsin) gölge boksu da kısaca hiçbir şeye vurmadan karşında sanki rakibin varmış gibi havaya çalışmaktır. bunları yaptıktan sonra yeterince ısınmış olacağını düşünüyorum (en azından ben ısınıyorum) sonra 10x3dk veya 8x3dk aralarda 30sn vererek kum torbasına teknik olarak çalışabilirsin. kum torbasına çalışırken kum torbası her ne kadar salınım yapsa da sabittir ama sen sabit olma ayakların devamlı hareketli olsun. yardımcı olabildiysem ne mutlu bana:)

SiR_Arawn bunu beğendi.
  15. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    saolun bunları çalışmadan önce yapıcam , gölge boksunuda merak ettim araştırıcam , ayrıca bide bilekleri 5 kglik dumbelllerle bilek hareketi yaparak açıyorum...

16. yigit64

yigit64 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara.
    birde nefesine çok dikkat et burundan al agızdan S harfi şeklinde çıkar . hareketli ol . nefes çok önemlidir gölge boksu yaparken bir aynanın karşısında yapsan daha iyi olur. nefesini kontrol et yoksa 5-10 yumruk atar yorulursun:)

SiR_Arawn bunu beğendi.
  17. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    evet biliyorum nefesi burunla alıp ağızla veriyoruz ve aldığımız nefesi hiç bir zaman tamamen vermiyoruz yani vücudu oksijensiz bırakmak yok verimi düşürüyor ayrıca fazlada nefes almak yok yanlız anlıyamadım S derken :D yapmaya çalışıyomda zor gibi ama deniycem

18. yigit64

yigit64 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara.
    S die çıkarma:D S de sıı :D die yada ıs :D çünkü maçta adamla karşı karşıyasın dişlerinin arasından çıkarıosn agzın açık olrsa:D adam bi patlatır ne nefes verebilirsin birde hafif bir baş dönmesi :)

Sayfayı Paylaş