Kum torbasımı Boks torbasımı ?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Canner tarafından 29 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Canner

Canner Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Kum torbası yada boks torbası alıcam gerekli sitelerden araştırdım.
    Birde size danışaym dedim
    İçi dolu kum torbası 15 kilo civarında
    Boks torbası ise 35 kilo civarında sizce hangisini alayım lütfen bişeyler yazın..kafa_

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:01 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:40 ----------

kum torbası 20 - 23 kilo pardon

2. Equity

Equity Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Tam olarak ne için istediğini sora bilirmiyim ? yani güçlü yumruklar falan mı ?

3. Canner

Canner Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Son düzenleme: 30 Temmuz 2011
  4. _emre_

_emre_ Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    eğer tavanına veya asacağın yer neresiyse oraya güveniyorsan 35 kglik almanı tavsiye ederim. çünkü diğerinde çalışırken yumruklardan dolayı yanal ivmelenme fazla olabilir bu da hareketli kum torbasına yumruk attığında bileğinde zedelenmelere yol açabilir (hareketli derken salınım yaprığı sırada yumruğun ters gelebilir) 35liğin de şöle bir dezavantajı var, eğer evde tek başına çalışacaksan kum torbasının arkasına geçip tutacak biri olmadığı için gaza geldiğin zaman salınımı yine olacak ve bu sefer daha ağır olduğu için tavanla olan bağlantısı zamanla zayıflayacak. benim tavanımda 35lik vardı 4 ay dayanabildi :)

Canner bunu beğendi.
  5. Canner

Canner Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Teşekkür ederim thums: Yani eğer 20 23 kilo olan kum torbasından alırsam 2-3 ay sonra hafif gelmezmi ? Sitelerde araştırdıklarım bilgilere göre ağır kum torbaları alın diyolar 20 - 23 kiloluk kum torbası işime yarar mı ? 4 - 5 ay sonunda çerez olmaz mı sence?

6. Equity

Equity Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Bak kardeşim Benim arkadaşım boks cudur ona sordum ben bana dediği kum torbası ile bilinçsiz çalışırsın yaptığın tek şey eline zarar vermek olur dedi !

Canner bunu beğendi.
  7. _emre_

_emre_ Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    tabi ki kesinlikle önce bunun eğitimini alıp teknik çalışman gerekiyor.
    sonuçta kum torbasına çok geze gelmediğin müddetçe abanmadan tekniğini geliştirmek ve kondisyon için çalışmalısın. ayrıca el bandajını kesinlikle kullanmalı bileklerini iyice sarmalısın. tabi bunun üzerine boks eldiveni kullanman gerekir. ama yine de dediğim gibi teknik eğitim almadan yaparsan bileğini bile çatlatabilirsin. ayrıca ısınmadan sakın kum torbası ile antrenman yapma. son olarak eğer eğitim görmüşsen ve evine kum torbası alacaksan daha önce de dediğim gibi 35lik olanı almanı tavsiye ederim.

Canner bunu beğendi.
  8. Canner

Canner Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    teknik eğitim derken boksör arkadaşım var 6 ay yaptı.O bana göstericek tam olarak işe yarar değil mi ? el bandajı derken ? eldiven alıcam 25 m lik felan onun yanında varmıdır el bandajı ?

9. Equity

Equity Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Tabi eğitimini almış birinden öğrenmen gayet iyidir ama sadece onunlada kalma int den de araştır mesela ben sana bir iki link veriyim galiba direk link vermekte yasak googleye
    ''boks bandajı nasıl sarılır'' yaz orda videoları çıkıyo zaten
    ben boks eldiveni hiç kullanmadım benim arkadaşımda turnuva hazırlıklarında eldiven yerine bandaj kullanıyodu nedenini veya dahamı fazla işe yarar bi fikrim yok tabi :)

10. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    Yumruk atmayı bilmiyorsan kum torbasında istediğin olmadığı gibi sakatlnma hatta bileğinin kırılması bile söz konusu bilgin olsun.

Steve bunu beğendi.
  11. angel9

angel9 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    kick boksçu arkadaşlarım var onların maçlara hazırlanrken dambıllarla yumruk attıklarını biliorum.

Sayfayı Paylaş