Kulaktan dolma bilgilerden sıkıldım. Artık kendim araştırmaya karar verdim.

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve alkadras tarafından 15 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. alkadras

alkadras Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Selamlar.
    Ben 29 yaşında tüm gününü bir bilgisayar ekranı karşısında stres içerisinde geçiren birisiyim.
    İlk başlarda fitnessdan çok mental olarak rahatlama ve kilo almama adına spor yapmaya başladım. 1 seneye yakın sahilde uzun koşular yaptım. Müthiş keyif aldığım bu etkinlik beni 62 kiloya kadar düşürdü. (boy 1.70) İskelet yapımdan mıdır nedir bilinmez hiç iyi görünmüyordum. O kiloda bile göbeğim var gibi görünüyordu. Üstü geliştirmeden iyi bir görüntümün olmayacağına karar verdim. daha önce 2-3 ay merdiven altı diye tabir edilen salonlarda ölçüm program hak getire bir şekilde vakit geçirdim. son 1 senedir ise dışarıdan gayet kalburustu görünen bir spor salonunda büyük bir disiplinle spor yapıyorum.Ölçümlerim yapıldı programım çıkarıldı. Bilirsiniz spor salonlarında hocalardan tutun da bu işin müdavimi yaşlı abilerimize kadar herkes farklı bir şey söyler, hareketleri farklı gösterir.

Ağırlıkları arttırmayı mı denemedim. az ağırlıkla tekrarları mı çoğaltmadım. şu karnım düzelsin diye az yemekten tutun hacim kazanmam lazım diye karbonhidrata mı dayanmadım?

Ciddi bir gelişim kaydedemediğimi görünce son 4 -5 aydır protein desteğine başvurdum. Kısmen gelişmeme yardımcı oldu. Kas kütlem arttı. 68 kilo oldum. Ancak hala haftada 5 gün spor yapan biri için hiç iyi görünmüyorum.

Velhasıl lafı fazla uzatmayayım. Kendi vucudunu benim kendimi tanıdığımdan daha iyi tanıyan arkadaşlarımın benim 6 ayda yapamdığımı 3 ayda yaptığını görünce önce kendi bedenimi tanımam gerektiği gerçeğini iliklerime kadar hissettim. Ortada dönen bilgi kirliğini de düşününce artık makale okumanın ve bu işin hakkını vermek gerektiğini düşünüyorum. İşe bu foruma üye olmakla başladım.

Kararlıyım arkadaşlar. İyi atletik ve güçlü bir vucut için ne gerekiyorsa yapacağım : )
    Şimdiden tavsiyelerinizi almaya başlayabilirim.
    Görüşmek üzere

birazdahaiyiyim bunu beğendi.
  2. birazdahaiyiyim

birazdahaiyiyim Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Asla pes etme.Antremanlarin hakkini vererek yap.Unutma agirliktan daha onemli olan hareketi dogru olarak yapmaktir.8 tekrar (son iki tekrarda yanmayi hissetiren) cikaramadigin agirligin altina girme.Beslenme bu isin %70 oldugundan buna cok dikkat et.Göğüs ve bacak gibi buyuk kas gruplari arasinda 2 gun diger kas gruplari arasi 1 gün mutlaka dinlen.Bu sporu kısa süre önce başlamama rağmen hem hocalarımdan, hem buradaki tecrübeli sporculardan bunları öğrendim.

Son olarak hareketin negatif ve pozitifini iyice dikkat et.Hareketten çalmadan yavaşça yedire yedire yap.

Eminim azimle istediğin yerlere geliceksin.İyi sporlar.

3. alkadras

alkadras Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Teşekkürler.
    Hareketi doğru yapma konusunda gerçekten çok doğru söylüyorsun. şöyle bir çelişkiye düşüyorum. "Ağırlığı arttırmazsan büyüyemezsin" diye bir söylem var. Ben de son sette kendimi çok zorluyorum ve 5-6 tekrar ancak yapabiliyorum. Ağırlık arttıkça hareketi yapmak için başka bölgelerimden destek aldığımı fark ediyorum ve hareketin orjinalini bozuyorum.
    Bu farkındalığı geliştirmem lazım. Hareketi en düzgün haliyle en yüksek ağırlıkta yapmaya dikkat edeceğim.

tekrar teşekkürler.

4. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    gereginden fazla calisiyorsun. Yeni baslayan birisi icin 5 gün fazla. Gel buna 3 güne düsürelim. Full vücüt veya Push PUll Legs takilabilirsin

5. alkadras

alkadras Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle teşekkürler. Çalıştığım binada spor salonu. Her gün öğleyin 1 saat gidiyorum ve her defasında sadece 1 kas grubuna çalışacak vaktim oluyor. Daha önceden dediğin gibi akşamları haftada 3 kere gidip 2 şer kas grubunu çalıştırıyordum.
    Terminolojinin çok yabancıyım. Full vücüt veya Push PUll Legs çalışmak ne demek? : )

exsisman bunu beğendi.
  6. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
  7. KMG

KMG Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    üslubun o kadar hoşuma gitti ki , hakediyorsun bence.beslenmeni düzgün tut olacaktır. :)

8. alkadras

alkadras Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Teşekkürler arkadaşlar.
    Denildiği gibi beslenmeye azami dikkat etmeye çalışıyorum. Şekeri sildim. Yağı az ürünlere yönelmeye çalışıyorum öğünlerde.
    Karın antremanlarına da ağırlık vermeye başladım. Sonuçlar hakkında bilgi vereceğim.

9. F35

F35 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    Sevgili arkadaşım başlamak başarının hedefin yarısıdır, ben 1 yılda vücudumu tanıdım, 2 yıldır bu sporu yapıyorum dolu dolu şimdi beslenmem ve antremanlarım dolu dolu geçiyor, önceleri hep bir yağ yakma bir kas kazanma uğraşları sonucunda 1 yılım boş geçti ve deneyim kazandım kendimi vüdumu tanıyorum ve neye nasıl tepki vereceğini biliyorum.. bu sporda öncellikle insan kendi bedenini tanımalı ve ona göre proğram ve beslenme diyeti hazırlamalı .. dolu dolu sağlılı sporlar dilerim .. :)

10. alkadras

alkadras Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar karın bölgesinde biraz yağlanma olduğundan bahsetmiştim.
    Bildiğiniz üzere aldığımız gıda maddelerinin üzerinde protein yağ şeker oranları var.
    Bir üründeki yağ oranı yüzde kaçın üstündeyse tercih etmemek lazım. Böyle bir bilgi var mı?

11. alkadras

alkadras Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13

Sayfayı Paylaş