Kredi Kartı Kullananlara Duyurulur...

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve elrunks tarafından 27 Eylül 2006 başlatılmıştır.

1. elrunks

elrunks Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    Kredi kartı olan herkes bu mektubu okusun
    25 Eylül 2006 10:33

Tabii Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün okursa daha iyi olur. Çünkü bankalar ile en iyi savaşan Aygün... Bankalara yeni bir savaş açacağına eminim.
    Bankaların kredi kartlarından nasıl haksız kazanç elde ettiklerini, Türk milletini nasıl sömürdüklerini görün. Kusura bakmayın Pınar Aytuğ�un genç sevgilisinden daha önemli. Hele Almanyalı güzel Şebnem'den... Milyonlarca insanımız hâlâ kredi kartı batağında çırpınıyor. Sadece Bankalar Birliği'nin istedikleri yapıldığı için kart sahipleri daha da kötü duruma düştü.
    "Kredi kartları hepimizin hayatının bir parçası haline geldi. Kredi kartlarının yüksek faiz uygulamalarıyla yapılan savaşlar hâlâ devam ederken aslında birçoğumuzun dikkat bile etmediği ve yasal zannettiğimiz asıl vurgun KART AİDATI veya ÜYELİK ÜCRETİ adı altında bankaların bizden aldığı ücretlerle devam etmekte.
    Geçen ay World Card ekstremde ÜYELİK ÜCRETİ adı altında benden 25 YTL ödeme yapmam istendiğini gördüm. Müşteri temsilcisiyle yaptığım görüşmede bunun ne için alındığını sordum cevap o kadar komik ve mesnetsizdi ki. Bu ödeme kart ücreti değil sadece o kartı kullandığım için yıllık ödemem gereken bir paraymış.
    Yani ben o kartı kullanarak o bankaya zaten para kazandırırken banka kazandırdığım parayı yeterli görmeyip benden yıllık 25 YTL daha para alıyormuş anlayacağınız. Üşenmedim bankaya bir mail yazdım benden kendi kredi kartlarını kullanmamdan dolayı bir ceza olarak aldıkları parayı iptal etmezlerse kartımı iptal edeceğimi söyledim ve bir sonraki ay ekstremde bu ücreti iptal ettiklerini gördüm. Daha bitmedi duruuuun...
    Bu ay da Bonus Kart ekstremde KART AİDATI adı altında 25 YTL ödeme geldi. Tabi ben aynı hızla müşteri temsilcisiyle görüştüm arkadan mail yazdım.
    Şikâyet hattından beni arayan görevli Bonus Kart kullanıcılarının yıllık 7.500YTL (o kadar sinirlendim ki rakamı tam hatırlamıyorum 5.500 YTL. de olabilir) altında harcama yapanlarından bu paranın alındığını ifade etti. Ben kartı alırken imzaladığım sözleşmede böyle bir taahhütte bulunmadığımı bunun yasal bir dayanağının olmadığını ve haksız kazanç sağladıklarını ifade ettim. Görevli bu parayı iptal edemeyeceklerini söyleyince de kartımı iptal ettireceğimi söyledim ve iptal işlemimi yaptırdım. İptal gerekçesi olarak da özellikle KART AİDATINI kabul etmediğimi belirttim. Ayrıca bu konuyu çevremde ulaşabildiğim tüm kart sahiplerine anlatacağımı herkesi uyaracağımı hatta Tüketiciyi Koruma Derneği'ne de şikâyette bulunacağımı ifade ettim. Ve bilin bakalım ne oldu?????
    Bu sabah erkenden Garanti Bankası Genel Müdürlüğü'nden arayan bir yetkili bana bu konuda esneklik tanıyacaklarını bu ücreti iptal ettiklerini ve bir sonraki ekstremde iptal işlemini göreceğimi söyledi ve kartımı aktif hale getirdi.
    Evet arkadaşlar ne yazık ki bu memlekette hakkımızı aramadığımız sürece soyulmaya devam edileceğiz. Düşünsenize sadece Bonus Kart'ın 9 milyon müşterisi varmış: Hadi bunun 1 milyonu yılda 7.500 YTL üzerinde harcama yapıyor olsun 8 milyon kart sahibinden bu ücret alınsın 200.000.000.YTL yapıyor.
    Korkunç bir rakam. Lütfen kendinizi soydurmayın.
    Bankaların kredi kartı sahiplerinden aldığı bu ücretlerin hiçbir yasal dayanağı yok. Aksi takdirde biraz sesimi çıkardığımda bu ücreti iptal etmezlerdi. Sadece sözünü ettiğim bankalar için değil tüm bankalar için geçerli bu. Sahip olduğunuz kartlar için bu ödeme talebi yapıldığında mutlaka itiraz edin. Ama yok benim çok param var bana dokunmaz diyorsanız siz bilirsiniz.
    O zaman hiç olmazsa ulaştırabildiğiniz kadar çok kişiye mektubumu ulaştırın ki belki onların arasında soyulmak istemeyenler vardır. Sağlıklı ve Mutlu Günler." Ülker ERÇİN
    aykut ışıklar

2. gorgeouskykhan

gorgeouskykhan Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    for about more info, please look my website on you
    Yer:
    the gorgeouskykhan home center
    mrb...

*iyi iş başarmışsın, tebrikler... bizimle de paylaştığın için + rep... :)
    saygılar... ;)

3. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    Re: mrb...

bu yazı haftalardır alezyada yayınlanıyor.dogrulugunu onaylamak için bankanın bendende bu parayı istemesını beklıycem.

4. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    hakkımızı aramalıyız yazıyı okudum ve bu bir soygun kart kullanıcı sayısı nedir türkiyede ne kadar büyük bir soygun bu

5. gorgeouskykhan

gorgeouskykhan Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    for about more info, please look my website on you
    Yer:
    the gorgeouskykhan home center
    Re: mrb...

*doğru, ne olursa olsun, önce bir "onaylama" yapmalı, kredi karı babamın tarzı olmadığı için, bu onaylamayı yapamayacağım, belki başkasına söylerim...
    *ayrıca, doğru ya, bu mektup, ben sandım ki, senin olayın...-elrunks- sen de yazmışsın zaten, olayın hararetinden unutmuşum. :D :oops:

saygılar... ;)

6. elrunks

elrunks Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    ben bir iktisatçıyım arkadaşlar ve bir banka haricinde herhangi bir kurumda çalışabilirim, çünkü bankalar etik nedir bilmiyorlar, kar amacı o kadar iliklerine işlemiş ki her işlemden, her bireyden pay kapmaya çalışıyorlar...

Özellikle kredi kartlarını ilk alacağınızda muhakkak eskiden daha küçük olan fakat şimdi neyse ki büyüttüler o sözleşmenin her bir maddesini okuyun ve anlamadığınız maddeler varsa bize söyleyim anlamını- bu maddedeki amacı araştıralım...

Size bir başka banka kar ını açıklayayım...

Örneğin; elinizde telefon faturası war ve bu ödemeyi hep elden Turk Telekom dan yapıyorsunuz.... ama bankanız ısrarla otomatik ödeme talimatı yapmanızı istiyor ama neden banka sizi mi düşünüyor --- KARŞINIZA KOCA BİR hayır ÇIKIYOR...

banka süresi geldiğinde sizin hesabınızdan telefon faturasını düşüyor ve Türk Telekom a sizden çektiği parayı bir hafta sonra yatırıyor, Turk Telekom la bankalar bir anlaşma yapıyor ve telekom dan tahsil edilen paralar bir hafta sonra yatıyor, bu bir haftada parayı banka kullanıyor (sizin bundan haberiniz var mı?)...

iş yeriniz bir banka aracılığıyla size bir vadesiz tasarruf hesabı açıyor ve ödemelerinizi burdan yapıyor... o hesaba aslında faiz işletmeleri gerek, sonuçta sizin paranız ve banka bu kaydi parayı kullanıyor ama bankalar ne yazık ki vadesiz hesaba herhangi bir faiz işletmiyorlar...

ama kredi çektiniz mi faizi almasını bilirler....

7. tazmania_can

tazmania_can Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    sivas
    bilgi için cok tesekkürler herkes okumalı bence cok önemli mesaj adı altında yayınlarsanız daha da ilgi ceker diye düsünüyorum.

8. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    aynı şey benim başımada geldi fakat ben istemedim iptal ettirdim kartları gözüm dönmüşdü heralde :D

Sayfayı Paylaş