Kreatinin Seviyesinin Düşük Olması

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve RaJeV tarafından 5 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Geçen kan ölçümü yaptırmıştım. Kreatinin seviyesi normaldan düşük çıktı. VG de bu ne anlama gelebilir?

2. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Forumda vardi kreatinin kinaz ile ilgili bir konu, cepten yazdigim icin link veremiyorum, aratirsan faydali olacaktir.

3. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Bende o konuyu arattırınca gördüm ama o konuda sadece yüksek olması tartışılmış. Benim durumumum tam tersi yani.
    Ha başka konu varsa bulamadım

hasanateş bunu beğendi.
  4. hellbeat35

hellbeat35 Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    0
    bende yaptırdım herşey değer aralığında çıtı kreatin de 0.8 benim ne kadar düşük ki böyle bi şey açma gereği gördün 0.5 den küçük mü?

5. bosversen

bosversen Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Kreatinin kastaki enerji deposu şeklinde rol oynayan kreatin fosfatın yıkımını sağlayan enzimdir. Eti sindirirken de meydana çıkan moleküldür. Böbreklerde glomerüllerden süzülüp, proksimal tübülden sekrete edilir, birazıda geri emilir. Yani böbrek fonksiyonlarının durumu için de bir göstergedir. Düşük çıkması da istenmez ama asıl yüksek çıkması problemdir. Yüksek çıkmazı böbrek yetmezliğini ile ilgili bir durum. Kırmızı et normal değerlere gelmesini sağlayabilir. Ve de bol su içmeni tavsiye ederim.

Düşük olması çok dert edilecek bir durum değil diye düşünüyorum ama sen yine de doktoruna sorup, onun tavsiyelerine uy. Kreatinin değerim düşük çıktı diye gidip de kreatin yüklemesi yapma.

6. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    0.89 çıktı. Gösterilen aralığın aşağısındaydı benim ki. Sanırım her yerde farklı aralık gösteriliyor.
    Sadece VG için ne anlama geldiğini öğrenmek için açtım

Sayfayı Paylaş