Kreatine düşman besinler..

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve anti_ua tarafından 1 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. anti_ua

anti_ua Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar herkese selam, 2 gundur kreatin kullanmaktayim fakat internette ve forumda okudugum bazi yazilarda neyle icilmesi ile ilgili bir cok soylenti var. dusundum ki bu konu basligi altinda paylasabiliriz. ornegin her sabah yarim litre sut iciyordum fakat sutteki laktoz kreatine etki ediyormus. yukleme doneminde sabah uyaninca kreatin aldigimi dusunursek, sut sorunumu nasil cozucem? bir de neyle icmemiz gerek bu kreatini? elma suyu falan olabilir mi mesela? ha bide bide ac karna mi tok karna mi? :(

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:08 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:03 ----------

bu arada biliyorum forumda bazi konularda bu tur seylerden konusulmus ama kendi basligi altinda daha duzenli olmaz mi diye dusunerek bu konuyu acmis bulunmaktayim, yalniz anlasilmasin, tabi bide sorumun cevabinida bulamamistim o ayri

2. Kairon

Kairon Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Özel sektör
    Yer:
    Istanbul
    anti ua,

Forumu gerektiği kadar araştırmamışsınız demek ki, işte kreatin kullanımı;

1. kullanım yöntemine göre; ilk hafta kaslarınızın kreatin'le doldurulması gerekir. Bunun için 4 defa 4,500 mg (Toplam Doz: 18 gr) yemeklerden önce (yemek aralarında) ve egzersizden sonra herhangi bir asidik olmayan meyve suyu ile birlikte alınır (genellikle üzüm suyu tavsiye ediliyor ama zorunlu değil). Daha sonraki haftalar günde 1 veya 3 defa (en az 4 saat arayla) 4,500 mg'la devam edilir. (Toplam günlük doz: 4,5-13,5 gr)

2. kullanım yöntemine göre ise; ilk hafta kaslarınızın kreatin'le doldurulması işlemi atlanarak doğrudan günde 1 veya 3 defa (en az 4 saat arayla) 4,500 mg (Toplam günlük doz: 4,5-13,5 gr) başlanır ve devam edilir. Daha fazla doz almanıza gerek yoktur.

En iyi sonucun; egzersiz veya sportif faaliyetten yaklaşık 1,5 saat önce karbonhidrat esaslı bir yiyecek ile beraber alındığında ortaya çıktığı da gözlemler arasındadır.

1 tatlı kaşığı 5 grama gelir.

supplementler.com

Son düzenleme: 1 Mayıs 2010
    anti_ua ve tolgaozc bunu beğendi.
  3. anti_ua

anti_ua Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kairon, yemeklerden once veya yemek aralarinda alinmali demis yukleme doneminde, daha sonra da en iyi sonuc icin karbonhidrat esasli bir yiyecek ile alinmali demis.. sence burda karbonhidrat esasli yiyecek ne olabilir? birde sut olayina gelince, bu konu ile ilgili bir bilgin var mi acaba? laktozdan dolayi gec sindirime neden oluyormus sanirim, ama yukleme doneminde aninda sindirime ihtiyac olundugunu sanmiyorum, ozellikle sabahlari gerek yoktur heralde buna degil mi? antrenmana aksam uzeri 5 veya 6 gibi gidiyorum

4. Kairon

Kairon Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Özel sektör
    Yer:
    Istanbul
    Tüm baklagiller, patates (özellikle haşlama), pirinç (özellikle lapa), makarna karbonhidrat içeriği zengin besinlerdir. Kreatinin genellikle yukarıda yazdığı gibi hızlı sindirilen besinlerle alınması gerekir. Süt yerine üzüm suyu, elma suyu, portakal suyu vs. kullanabilirsiniz.

anti_ua bunu beğendi.
  5. Limon

Limon Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zahit
    Yer:
    İstanbul
    çay kaşığı değil mi ya 5gr

6. anti_ua

anti_ua Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Limon , forumda bununla ilgili cok detayli anlatimlar mevcut ararsan en detayli sekilde abilerimizin anlatimlarini bulursun :) ama kisaca soyle soliim bir cay kasigina koydugun hersey ayni gelmez, 1 kilo pamuk ile 1 kilo demir hesabi, yogunluklari farkli olan cisimler agirlik olarak farkli hacimlerde elde edilecektir. amerika lilarin teaspoon dediklerinede aldanma, zenci dudagi war onlarda cay kasiklari bizim tatli kasiklarimizla ayni buyuklukte ;)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:59 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:29 ----------

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/creatine-t-rlerine-genel-bak-t4345p4.html?highlight=creatin

7. anti_ua

anti_ua Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kairon, antrenman yapmadigimiz gunlerde kreatini nasil almaliyiz bir bilgin var mi?

8. Limon

Limon Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zahit
    Yer:
    İstanbul
    komedi ya boşuna mı ben bi aydır çaykaşığı kullanıyorum :D iyi de 120 serving çıkacak mı tatlı kaşıgıyla ? üstünde de çay kaşığı yazıyor türkçe olarak

Son düzenleme: 6 Mayıs 2010
  9. anti_ua

anti_ua Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ithalatci firmalar, urunun aciklamasinda ne yaziyorsa onu ceviriyorlar direk, o yuzden cay kasigi yaziyor :)

Sayfayı Paylaş