Kreatin ve kafein

Konusu 'Diğerleri' forumundadır ve Dexter_Morgan tarafından 3 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Kreatin ve kafeini preworkout olarak kullanıyorum. Ama bazı kaynaklarda kafein alındığında kreatin etkisiz kaldığını, emilimini azalttığı hakkında yazılar var.

Ama bazı nox ürünlerinde kafein ve kreatin var. Bu çelişkiye nokta koyabilecek birisi varmı?

themertyildiz bunu beğendi.
  2. NESTOR

NESTOR Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    dünya
    bazı nox ürünlerinde kullanılması kuvvet arttırımı nedeniyledir , lakin su tutma olayında ters orantılıdır, yani noxta kullanım amacı kuvvet arttırımı için, kreatin maddesinin gereğinden fazla su depolamasının kafein kullanarak önüne geçiliyor, yani ortada çelişki yok farklı bir strateji var, farklı bir yoldan gitmek var...
    ama genel olarak kafein ve kreatin birbirini güç arttırımı dışında sevmez, özellikle kreatinin bireysel kullanımında alınacak %100 lük su tutma vs gibi etkileri kafein kullanımıyla bi miktar düşer güç ön plana çıkar...
    ama tüm bunlar vücudu biraz hızlı yıpratabilir bünyeye göre

Reddie, shumi-206, Azi ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Çok güzel açıklamışsın, creatin kullanırken vücudum asla su tutmadı şimdiye kadar, ama partnerim kullandığında balon gibi şişiyor aynı creatini kullanıyoruz, ben 300-400 mg kafein(10-15 gr nescafe) alıyorum idmanlardan önce, partnerim de kafein-kahve zararlıdır diye kullanmıyor ve creatin kullanırken aşırı sulu bir vücudu oluyor,

Bu tecrübeden yola çıkarak söylüyorum ; kesinlikle creatinle birlikte kafein alırsanız su tutmasını büyük oranda engelliyor+spordan önce içilen kahvenin verdiği motivasyonu hiç bir supplement veremiyor bence, en azından benim üzerimdeki etkisi öyle :)

Son düzenleme: 10 Haziran 2012
  4. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    ama su tutması büyümesi açısından teşvik edebilir diye düşünüyorum. aksi halde creatin antrenman esnasında güç vermesi dışında hiçbir katkı sağlamaz gibi.

5. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    Creatin su tutmaz; eski dandik creatinelere sodyum eklerlerdi ve su tutturan sodyumdu bu da creatinin üzerine yapıştı kaldı.
    Creatine kafein alımı ise problem yaratmaz antrenmandan 30 - 40dk önce creatine 10-15 dk önce de kafein alınabilir.

Akay, moothy, selim4141 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  6. wurtz

wurtz Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bergama
    Aslında kreatinin alımı hakkında da bir bilgilendirme olmuş yazdıklarınız. Kimi yerde antrenman sonrası bir sonraki antrenman için alınmalı diyor ama şu ana kadar hep antrenmandan 30 dk önce aldım. Sizce nasıl alınmalı bu kreatin?

7. Earth 2160

Earth 2160 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Makine Mühendisi
    Yer:
    TEKİRDAĞ
    Kafeinden kastınız kafein hapları sanırım. Çünkü kafeini kahveyle alınca kana daha geç karışıyor diye tahmin ediyorum. Peki o zaman kafeini ne zaman almamız gerekir, biraz daha mı erken? Erken alınca da kreatinle arasındaki süre azalmış olacak. Kreatinin etkisini azaltır mı böyle?

Sayfayı Paylaş