Kreatin-Tansiyon-Tuz

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve badboy9119 tarafından 24 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. badboy9119

badboy9119 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba, tansiyonum normalde 12/8 değerlerinde. Fakat doktorların yanına gidince heyecanlanıp tansiyonum çıkıyor. Bu gibi şeylerin önlenmesi için psikiyatrik bir ilaç alıyorum. Ama yine de sanki tansiyonum yüksek gibi hissediyorum. Tuz (sodyum klorür) vucutta su tuttuğu için tansiyonun yükselmesine sebep oluyor. Kreatin de vucutta su tutuyor. Bu şekilde o da tansiyonun yükselmesine sebep olmaz mı? Yükjsek tansiyon hastaları için zararlı değilmi?

2. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
  3. badboy9119

badboy9119 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Bunu okudum zaten. Vucutta su tutması dediği olay böyle kolların elin yüzül bıngıl bıngıl şişmesi değil ki. Tuz dada aynı şekilde terlemezseniz fazla tuz aldıgınızda vucut tutar bu belirgin olmaz. Ona ithafen söyledim. Başka bilgiis olan varmı?

4. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Su tutmanın ne olduğunu biliyorum :) Orada kreatinin su tutmayacağı yazılı olduğu için gönderdim.

Arson forumda ayrıca da yazmıştı, kreatinin piyasaya girdiği ilk dönemlerde içine konulan sodyum sebebi ile su tuttuğunu, şimdiki ürünlerde böyle bir şey ile karşılaşılmayacağını söylemişti.

5. badboy9119

badboy9119 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Yalnız ilk piyasadaki ürünler creatine monohydrat değil mi ? :) E şimdi komplex kreatinlerde var, hepsinde mi sodyum yok yoksa sadece komplexlerdemi?

Sayfayı Paylaş