Kreatin-Protein tozu beraber

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve dtscomander tarafından 6 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. dtscomander

dtscomander Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Selamlar, yaşım 18, 2 yıl önce 4 ay yapıp bıraktım ve bu sene tekrar başladım, bu sene de 4.5 ay oldu. 3. aydan itibaren protein tozu aldım ve 1 aydır da kullanıyorum. Bazı aletlerde özellikle çok zorlanmama rağmen bazı aletlerde tam tersi çok rahat yapıyorum, bir arkadaşımla beraber yaptığım için kendimi kıyaslayabiliyorum. Örnek verecek olursak barbell curl hareketinde son set max. 20 kg yaparken bench press de 75 kg'ye kadar çıkabiliyorum. Sitede Kreatinler hakkında bazı yazılar okudum, özellikle performansı arttırdığına dair.
    Soruma gelecek olursak Protein tozu ve Kreatin beraber kullanılabilir mi, kullanılabilirse nasıl kullanacağım ?

---------- Post added at 10:51 ---------- Previous post was at 10:38 ----------

Bu arada bir şey söylemeliyim benim boyum 175 kilom da 75. Futbolcu olduğum için kilo almak istemiyorum amacım sadece güçlenmek. Kreatinler sanırım kilo aldırıyormuş, bilgisi olan biri bildiklerini paylaşırsa sevinirim.

2. abow

abow Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    alternatifin arasına birde performans arttırıcılarıda eklemelisin bence isteğin doğrultusunda onlar daha çok yardımcı olacaklardır sana.

spordan 45dk önce performans artırıcı alıp spordan sonrada protein tozu kullanabilirsin. eminimki performans arttırıcının çalışmalarına etkisi olacaktır

Son düzenleme: 6 Mart 2012
  3. dtscomander

dtscomander Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Gören biri cevap atabilirse çok sevinirim. Forumda kreatin ile ilgili her şeyi okudum ama hiç kimse protein tozu-kreatin ile beraber alınabilir mi diye sormamış.

4. PointFlex

PointFlex Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
    Kreatin sizi devasa birine dönüştürmez. Kreatinin yanında gereğinden fazla tüketirseniz tabi kilo alırsınız. Kreatin ile amino asit daha uyumlu olur. Protein tozu da günlük protein ihtiyacının bir miktarını karşılar.

5. dtscomander

dtscomander Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    teşekkürler, bu konuda bilgiliyim zaten herhangi bir sorunum yok, zaten protein tozu kullanımını falan eksiksiz yerine getiriyorum(beslenme, günlük ihtiyaç vsvs). Kreatin ile ilgili de hemen hemen her şeyi okudum. Kullanımını falan da anladım. Ancak beraber kullanılabilir mi onu öğrenmek istiyorum.

6. jackmaldow

jackmaldow Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    LA / California
    Tabiki kullanılabilir bunlar bir ek takviyedir.
    Protein Tozu - Kreatin - Amino takviyeside yapabilirsiniz.

7. cmgnş

cmgnş Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    çalışmaya başlamadan 20-30 dk önce proein içeceğine 1 çay kaşığı kreatin atabilirsin futbol oynadığını söylüyorsun sadece ağırlık çalışmalarında değil futbol idmanından öncede kullanabilirsin deparlarına çok etkisi olacak

8. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Performansı hissedilir derecede etkiler, ancak performans arttırıcılardan farklı olarak etkiler. Öyle kalorisi olan bir şey olmadığından ne kadar çokta kullansan sürekli kilo aldırmaz, yalnızca su tutumu yaptığından taş çatlasa 2 kilo kadar alırsın, oda futbolda seni negatif yönde etkilemez. Protein tozu ile kullanmanda bir sıkıntı olmaz, bol su tüketmeyide unutma.

9. dtscomander

dtscomander Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Çok teşekkür ederim cevap yazdığınız için. 1-2 hafta içerisinde Weider Pure Creatin almayı düşünüyorum.

10. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    selamlar,

antrenmandan önce ve sonra kreatin almayı planlıyorum. ant. sonrası whey ile yaklaşık 400-500ml meyve suyuna 5gr kreatin ekleyerek shaker'de 25-30 saniye çalkalasam kullanımı açısından uygun olur mu? yoksa illa ant. sonrası, whey ve kreatini ayrı ayrı mu tüketmeliyim?

edit: söylemek istediğim birbirlerinin emilimini yavaşlatma gibi bir durumları var mı? yoksa ikisi aynı anda, karıştırılarak tüketilebilir mi?

Son düzenleme: 19 Mayıs 2012

Sayfayı Paylaş