KPSS ve VG

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve thebestdude tarafından 3 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. thebestdude

thebestdude Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar,
    Forumda ufak bir araştırma yaptım ve düşüncelerime kısmen cevap olabilecek bir kaç konu buldum. Sanırım benim bulunduğum durum biraz daha karmaşık. Üniversite son sınıftayım ve herhangi bir problem olmazsa 2014 yılında mezun oluyorum. Aynı zamanda KPSS için dershaneye gidiyorum. Bu yoğunluğun içinde vg yapıyorum. Spor fedakarlık demektir bunun gayet bilincindeyim. 3 yıl oldu spora başlayalı, düzenim çok güzel. Ama hem okul hem dershane beni bitirdi. Hafta içi akşam 22.00 gibi bitiyor dershane. Hafta sonu sabahtan akşama kadar. Okul için projelerim var, derslerim var, gördüğünü mü tekrar edeceksin test mi çözeceksin, zaman sıkıntısı çekiyorum. Önce haftada 4 gün spordan, 3 güne düşürdüm. Sonra baktım olmuyor, setleri düşürdüm çevik kalayım diye. Abicim öylede olmuyor, yemeği ye supplementi al 30dk sonra başla, sonra terle ve duş al gün bitiyor. Spora o kadar tutkunum ki spor salonuna giderken zaman kaybı olmasın diye evime spor salonu kurdum minimalist zihniyetli. Ama hiç bir şeye zaman yetiremiyorum. Böyle giderse mezun olacağım ama KPSS ve dershane yalan olacak. Supplement olarak protein tozu, creatin, amino ve vitamin kullanıyorum. Sporu sadece bu yıl için bırakınca vücudum çöker öz güven problemi yaşar mıyım diye bunalıma girdim. Takıntılı biriyim düzenimi bozamıyorum. Balon gibi söneceğim diye üzülüyorum. İşin ucunda güzel bir mesleğe sahip olabilme ihtimalim var. Ama takıntılarım ve düzen manyağı olduğum içinde sporu bırakamıyorum. Kısaca depresyona sürükleniyorum. Yapmak isteyip yapamadığım: yaza kadar sporu bırakmak ve temmuz ayı KPSS sonrası ufaktan geri başlamak. Benzer durumda olan arkadaşlar veya bu tarz tecrübeleri olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevineceğim. Biraz uzun oldu farkındayım ama insan dertli olunca yazıyor böyle, okuduğunuz için teşekkür ederim. Sağlıcakla kalın.

2. king87

king87 Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisligi
    Yer:
    Ankara
    Insan bu tarz zor durumlarda kalabiliyor.
    Onerim kagidi kalemi onunuze alip hayatinizda istediklerini sirayla yazmaniz. Bu sirada belirttiginiz onceliklere gore hareket etmeniz. Spora bir sure ara vermeniz size birsey kaybettirmez -ki tamamen birakmak yerine haftda 2-3 gun tum gun calisarak olani koruyup yogunlugunuz bittikten sonra daha yogun antreman programlarina yonebilirsiniz. Ayrica bu ozguven konusuna gelirsek, "The Feeling Good Handbook" isimli bir kitap var okumanizi tavsiye ederim.

3. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Sporu bırak kadronu al. Sporla devam ettirirsin bi aksilik çıkar istediğin puanı alamazsın stress yaşarsın spordan soğursun kendine olan güvenin azalır vs vs. Ama spora 1 sene ara verip kadronu alıp sporuna sakin kafayla devam etmen senin için daha mantıklı olur. Önce hayatını kazanmaya bak. Başarılar..

kerem191 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş