Kozmetik ürünler sperm kalitesini düşürüyor

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve @COMMANDO@ tarafından 30 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
 1. @COMMANDO@
  Offline

  @COMMANDO@ Üye

  Katılım:
  4 Aralık 2008
  Mesajlar:
  46
  Beğenileri:
  6
  Ödül Puanları:
  18
  Hollanda'nın Nijmegen Üniversitesi Sint Radboud Tıp Merkezi tarafından yapılan araştırma, kozmetik ürünlerinin erkeklerde sperm kalitesini önemli ölçüde düşürdüğünü gösterdi.

  Amsterdam- Hollanda'nın Nijmegen Üniversitesi Sint Radboud Tıp Merkezi tarafından yapılan araştırmanın sonucuna göre, günde ortalama iki kez parfüm, deodorant, losyon veya krem gibi kozmetik ürünleri kullanan erkeklerin spermlerinin kalitesi, kullanmayanlarınkine oranla 5 kat daha düşük olabiliyor.
  Araştırma ekibinin başkanı Nel Roeleveld, kozmetik ürünlerin spermlere zarar verdiğini çok açık ve kesin olarak belirlediklerini söyledi. Roeleveld, ancak zararın derecesinin alt ve üst sınırının değişebileceğini belirtti.
  Zeist kentinde bulunan Hollanda Kozmetik Ürünleri Üreticileri Birliği (NCV), yüzlerce erkeğin denek olarak kullanıldığı araştırmanın sonuçlarıyla ilgili olarak, sonuçların dikkatle incelendikten sonra görüş belirteceklerini açıkladı. Birliğin sözcüsü, araştırmanın, daha güvenli kozmetikler üretmek için yararlı olabileceğini söyledi.
  Uluslararası çevre kuruluşu Yeşil Barışın (Greenpeace) Hollanda temsilciliği ise sonuçların, örgütün, kozmetiklerde zehirli maddeler bulunduğu ve bunların insanların hormonal dengesini bozduğu noktasından hareketle bu ürünlerin kullanımına karşı yürüttüğü kampanyanın haklılığını ortaya koyduğunu bildirdi.
  http://www.cnnturk.com/2009/saglik/06/30/kozmetikler.sperm.kalitesini.dusuruyor/533084.0/index.html
   
 2. Reddie
  Offline

  Reddie Üye

  Katılım:
  8 Ekim 2005
  Mesajlar:
  1.213
  Beğenileri:
  388
  Ödül Puanları:
  93

  bu nasil yuvarlak bir haber ya, "olabiliyormus",

  e olmayadabiliyor o zaman !!! olasiliklari arastiriyorsan neden kesin sonuca ulasmis gibi ahkam kesiyorsun :D
   

Sayfayı Paylaş