Kot Pantolonlar

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve cem_7 tarafından 4 Şubat 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 42 üye.
  1. cem_7

cem_7 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar kot pantolan almayı düşünüyorum da. Mavini bir kotu vardı bende. Giydikçe bollaştı bende beli inceltince ii ce düşer oldu gittim arkadan iki pens attırdım beli daralttım ama kıç kısmı çok bol çuval gibi duruyor yıkıyorum sıkışsın biraz diye ama yine aynı. Benimde kalca kemikleri yana doğru biraz geniş öle fazla degil de çok dar kalcalı degilim yani. Bana önerebileceğiniz güzel bir kot markası ve modeli var mı yada alırken nelere dikkat etmeliyim.

Saygılar...

2. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    Denim kotlari alirken mümkün oldugu kadar dar almani tavsiye ederim..dardan kastim tayt gibi degil, ama yakisanin en dar versiyonu diyeyim.. dizlerinde aslinda istedigin kadar degil de az bi bolluk payi birakmalisin..alirken bunlara dikkat etmek lazim cünkü tüm denim kotlari bollasir..magazada giydigin gibi durmaz 2 hafta sonra..

magazada tam üzerine oturdugunu zannettigin, biraz bol, klasik havali durdugunu düsündügün kotu alirsan 2 hafta sonra cok salik durdugunu göreceksin..o yüzden dar al 2 hafta sonra istedigin gibi olsun..

diesel, pantolon alirken talimat karti bile veriyor..kotunuzu dar alin ve ilk yikamadan önce baya bi giyin diye..

bu aralar Jack&Jones'un kotlari cok hosuma gidiyor.. onlardan aldim ben de gayet de memnunum..her model var.. dar paca, bol, cargo, baggy, cort....ancak Türkiye'de var mi bilemeyecegim..

saygilar

Son düzenleme: 4 Şubat 2008
    gezgin1907, ObO, aneximandros ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. cem_7

cem_7 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    haklısın usta tavsiyeler için teşekkür ederim... hakkaten krampon alırken 1 numara küçük alın derlerdi. aynısı kotlar içinde geçerli demek

4. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    al bir tane 501 en az 10 sene giyersin

5. cem_7

cem_7 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşta msn de aynısı söledi. levis 501 al diye. bakıcam artık. ama bu bel meselesi düşük bel bana yakısmıo galıba yuksekte yaslı ısı gıbı gelıo bana acaba ortası var mı beyler...

6. Morpheuss

Morpheuss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    aslinda bende biraz geniz kalcali sayilirim, ve acikcasi ben
    Levis 501
    ve
    Levis 508 (ozellikle bu super cikti)

den cok ama cok memnunum, ki bana kolay kolay dayanmaz kot, bunlari 1 senedir giyiyorum, 508 neredeyse hic bozulmadi masallah,

yinede sen bilirsin, karar senin,

7. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    levis 506 levis engine al en iyisi

8. Morpheuss

Morpheuss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0

yanlis yazmisim, ozur dilerim

508 DEGIL 512 olacakti,

9. KaRaBaSH

KaRaBaSH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    daha düşük bütçeler için -malum öğrenciyiz :)- little big'in pantolonlarının büyük kısmının kesimlerinin geniş kalça kemiklerine göre olduğunu söyleyebilirim.

10. alpfaruk

alpfaruk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Vatanım
    hocam 501'i yavas on sene giyersin...2 tane aldım bi buz mavisi bi de koyu laci..1bucuk yılda tamı tamına 8 tane yama yaptırdım..inanmamak serbest...ve dikkatli bi kullanıcıyım..o kadar para verdik : )

11. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    10 sene tabi tek basina giyilirse gitmez, lafin gelisi soylemistim hem kumasina gore degisiyor agir sert kumaslilar gidiyor baya

12. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Geçen gün levis 509 comfort aldım gaet rahat tavsiye ederim.
    Üzerinde pantolon yokmuş gibi,ince kumaşlı.

13. noghay

noghay Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Levis engine yi tek geçerim ama içlerinde en fiyatlısı da o oluyor genelde bilginiz olsun...

14. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Noghay bende 4 tane engine var ancak çok fdazla para vermem levis kotlarıma outlet mağazasından alıyorum 25 ytl engine aldım.
    levis 10 ytl ye aldığım kotlarım bile var.

15. cem_7

cem_7 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    geçen günlerde yaşadığım bir olayı anlatayım. kot pantolon almaktansa olanları düzeltmeyi deniyelim dedik arkadaştada ona dar olan bir pantol varmıs. biraz kilo almıs belden olmuodu. neyse levi's e girdik. dedik ki arkadsın pantol pacasını yaptıracaz terziniz nerde bize tarif etti bulduk levi's in tamirlerini yapan terziyi gösterdik pantolu bende mavi marka bir pantol vardı onu pacasını daralttım vs. arkadasın ki ise LEE WRANGLER marka bir pantoldu ince kumaslı vs. muhabbet açıldı terziyle dedik işte abi böle böle pantol alacaz da 120 milyon veriosun tipi kayıyor fln. adamın söylediği laf aynen buydu;
    -Mavi beş para etmez,
    -Levi's ın ise sadece adı var 501 die bir model yaptılar sırf ondan satıolar dünya paraya.
    -En dayanaklı ve güzel kot eski Wrangler yani LEE dir. dedi. Ben şaşırdım tabi ilk defa levi's e biri kötü dedi hatta bunu diyen levi's in kendi terzisiydi. Lee den bakıcam herhalde... böle siyaha yakın bi renk mavi baydı artık :D

16. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Oterzi bence biraz atmış lewis 5 para etmez demekle,Ben uzun süredir lewis giyiyorum ve gayet memnunum.
    Ama tabi daha iyi markalarda var mesela boss var 200 liraya jean satıyor mesela.

17. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    japon kotlari cok kalitelidir ancak modayi italya yonlendirir :)

18. yiit

yiit Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    boss da ancak 200 euroya kot bulabilirsin o da yurt dışında:D
    arkadaşlar tüm kotların maliyeti 10 dolar civarındadır,kotun fiyatını arttıran ise ceplerindeki işlemelerdir
    eğer kotun dayanmasını istiyorsanız yıkamalı ürünlerden uzak durun mesela açık mavi kotlar o hale getirilene kadar bildiğiniz klorak içerisinde yıkanırlar..ve kumaşlar incelir haliyle..nitekim koyu renk olup eskitme olan yerler de özel işlem geçirmiş bölgelerdir ve kumaş mukavemeti azalır..saf kot rengi mavi,düz kotlar her zaman daha dayanıklıdır..marka derseniz hepsinin kalitesi aynı,kalın kumaş rahatssızdır fakat daha çok dayanır,ince kumaş rahattır yumuşaktır fakat daha az dayanır

castorpollux bunu beğendi.
  19. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    yurtdışındaki boss fiyatları bedava 10 euro ya sattığı mallar 1 sene sonra türkiyede 100 euro ya alıcı buluyor ç
    Yurdumun marka teşhircisi insanlarından kaynaklanıyor bu fiyatlar birazda.

castorpollux bunu beğendi.
  20. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    kotta en iyi marka Mavi Jeans dir. Dieselden, TH dan daha kaliteli olmasına rağmen neredeyse 3/1 fiyatıyla satılmaktadır ki bu tamamen satış stratejisi ile açıklanır. Ünlü bir moda tasarımcısı Mavi Jeans in aslında çok ucuza satıldığını ve bunun yanlış bir politika olduğunu söylemesi durumu doğrulamaktadır.
    O yüzden daha kaliteli bir ürün için MJ!
    Levis Jeans'i Mavi ile kıyaslamak hata olur çünkü Levis in dengi LTB, Colins, Rodi vb dir. Amerikan Jeans illede diyorsanız Lee'nin yanında Levis'in lafı bile olmaz.

Sayfayı Paylaş