Korkak olmamak ve yürekli olmak için?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve ahmet199 tarafından 6 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. ahmet199

ahmet199 Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    arkadaşlar yardım edin lütfen pek korkak degilim ama birine vurmaya korkuyorum veya biri bana vurdumu cekinerek vuruyorum yani yürekli degilim kucukken daha yürekliydim ama suan biraz olsa da tırsıyorum teknigim iyi baya ama işte kavga etme esnası filan oldumu hemen icime bisey oluyor aglıyasım geliyor lütfen yardım edin arkdaslar yürek kazanmak icin veya korkaklıgı atmak icin ne yapmam lazım?:(:(:(

2. Kuzey07

Kuzey07 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kuzey Güney'i izle :D :D ya da dövüş filmlerini..ama öncelikle niye kavga etmek istiyorsun ki ?

3. ahmet199

ahmet199 Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    kavga etmekle alakalı degil aslında teknigim baya iyi ama işte biri bana vurdumu bende ona vuruyorum ama yavas vuruyorum biri artislik yaptımı cok tırsıyorum mesela gel hadi cıkısa dio kavgaya nerdeyse aglıcam gibi oluyorum yani eskisi gibi yürekli degilim tırsıyorum napmam lazım?

Lütfen flood yapmayınız.

Son düzenleyen: Moderatör: 6 Aralık 2012
  4. ahmet199

ahmet199 Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    dedigim gibi eskiden yurekliydim ama annemin yetistirme tazrsından biraz süt kaldım acaba yeniden cesur olmak ve yüreklenmem icin ne yapmalıyım :(

5. ahmet199

ahmet199 Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    bana göre 2side aynı anlamı tasıyor

6. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Kavga çözüm değildir. Kavgadan kaçınmaya çalış. Konuşarak çözmek daima daha iyidir.
    Cesaret kısmına gelecek olursak, kavga için demiyorum bunu ama önemli olan korkmamak değildir onu yönetmektir. Korkmayan insan yoktur. Herkes korkar

Ocensers, Predatel, ahmet199 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  7. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    15 yaşındasın derslerinde cesur ve yürekli ol senin görevin bu
    hayatta güçlü sözü geçen biri olmak istiyorsan çalışkan biraz hırslı biri olmalısın
    sürekli yükseleceğin işin olduğu zaman kariyer basamaklarını yavaş yavaş çıktığında
    asıl o zaman güçlü olur sözün geçer lafın dinlenir kendini cesur hissedersin
    öyle iki adam dövmekle cesur güçlü başarılı olunmaz
    kavgacı biriysen emin ol eninde sonunda başın belaya girer diyeceklerim bunlar

Lock Ness, Ocensers, Predatel ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  8. ahmet199

ahmet199 Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    tam olarak bu degil ama biri sana vurdumu korkmadan seninde vurman sert olmak gibi benim icin anlamı bu

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:32 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:30 ----------

kavgacı biri degilimdir ama dövüş sporlarıyla ilgileniyorum mesela biri bana vuruyor geliyor sakasına bende vuruyorum ama yavas vuruyorum napmam lazım bu durumda

9. ahmet199

ahmet199 Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    bodye gidiyorum zaten ama tek eksigim yürek eskisine gore daha cok tırsıyorum :(

10. ahmet199

ahmet199 Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    biri bana vuruyor mesela bende ona vururum tabi sonra bana diklenir bende bi tırsma oluyor o anda işte veya biri bana artislendimi korkuyorum

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:46 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:42 ----------

veyada vuramıyorum bazen

11. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    pısırıksın sanırım biraz. naparsan yap kendini ezdirme . vur yani nolcak onurunu kırdırmaktan önemlimidir. biri bana diklenip laflar atıp onurumu kırcağına burnumu kırsın abi en fazla olacağı o.

ahmet199 bunu beğendi.
  12. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    Sorunun en güzel cevabı burada... gerçekten anlayasıya kadar oku.

ahmet199 bunu beğendi.
  13. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    Asil yurekli olmak kavgadan kacmaktir. Kavga etmek kolaydir, kazandiginizi sanirsiniz ama aslinda cok sey alip goturmustur sizden...

14. MyShadowKing

MyShadowKing Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Cogu kısı bu donemden gecıyordur . Onemlı olan herseyı yasında yasamak ki zaten bu sorunuda fazla buyutmezsen zamanla gecıp gıdecek . Suanda sana anlattıgım ve anlatılanlar sakın kafayla soylenen seyler sen heyecanlısın su anda anlayabılıyorum soyleyebılıcegım tek sey hıcbır seyı kendınden buyuk gorme ve kucukte gorme . Sen ısıne bak boyle seylerle kafanı doldurma dusunursen daha kotu . Hayatını korkak bır sekılde yasayamazsın .

15. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bu mesajı okumadınız heralde adamgelip vuruyormuş size biri gelip bitane geçirse dur bi konuşalım anlaşırız mı diyeceksiniz ?

bende kendi tecrübelerimden birşey yazayım kendine güvenmek istiyorsan birşeylerde başarılı olman lazım dersler olur spor olur vs.

Son düzenleme: 6 Aralık 2012
    MyShadowKing bunu beğendi.
  16. MyShadowKing

MyShadowKing Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Aynen oyle . Ben okumamıstım ozur dılerım madem vuruyor sende ona onun dılınden konus sen kendını ezdırmeye ızın verdıkce o neden dursun gene bulasacak harekete gec kendını savun .

17. VENGEANCE

VENGEANCE Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Okul hayatım boyunça ve sosyal yaşamımda çok defa kavga ettim kavgalara karıştım. Aksine kavga taraftarı olan biride değilim ama farklı nedenlerle sürekli başıma gelmiş olaylardır. Dayakta attık, dayakta yedik fakat söylediğin gibi gerekli durumlarda asla kavga etmekten çekinmedim. Kişisel düşüncem olarak fazla abartmamak şartıyla kavgadan önce her zaman şunu benimsettim kendime. En fazla ne olur? O bana vurur ben ona vururum, kaşım açılır, dudağım patlar,burnum kırılır vs. . . benim için hiç önemli değil. Tabiki kavgalarda silah kullanmamak ve karşı taraftada böyle bir ciddiyet olmadığı sürece bu söylediklerim geçerli. Uzun lafın kısası kavgadan her zaman kaçın fakat kavga edilmesi gereken öyle durumlar vardırki, o durumlarda da sadece sana ne olabileceğini düşün. En fazla yukarda yazdıklarım gibi olacağını ve bu durumdan korkmadığını kendine benimset.

18. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    sen bi sağlam dayak yesen bir daha dayak yemekten korkmassın ciddiyim işe yarar.

19. Kayra Bey

Kayra Bey Yeni Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Umarım, amatör ya da planlı dövüş haricinde asla dövüşmem gerekmez. Hareketlerim hiç düzgün değil ama kol kuvvetim sıradan biri için fazla. Yani yanlış bir hareketimde sonum çok kötü olabilir. Ayrıca ergenlik belirtisidir dövüşerek kendini kanıtlamaya çalışmak. (Ki benim de zaman zaman içinde bulunduğum son derece aptalca bir durumdur.) Ben yerinde olsam kendini başka şeylere adardım. Matematik ve Donanım mesela benim alanlarım. İkisi birlikte Elektroniği oluşturuyor. Hayatımı bu yönde ilerleteceğim ben de. Sen de bu yönde bir şeyler bul. Bill Gates, Nikola Tesla gibi adamlar kendini dövüşerek mi kanıtlamış? Bruce Lee gibi adamlar hariç, hiç kimse dövüştü diye tarihe geçmez.

20. leny151180

leny151180 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Küçükken çok korkaktım.
    Hatırlıyorum bir keresine annem beni dondurma almaya yollamıştı. 12 yaşındaydım. Sokakta 1 tane çingene çöpleri karıstırıodu. Korkumdan arka sokaktan dolanıp bizim binanın bahçesine o sokaktan çıkan bir kaldırım vardı. o kaldırımdan çıktım korkumdan. ve bir keresine 11 yaşındayken 9 yaşında cocuktan dayak yedim. Beni hemde yerden yere sürükledi. Ama nedense birden bire 15 yaşında bu korkaklığımdan eser kalmadı. ve birden oldu. Asla yine kavga etmem sürekli kavgadan kaçmaya çalışırım. Ama bizim buralar serseri doludur. Sana sürekli laf atarlar köşe başı cocukları. Bundan 4 ay önce köşebaşında bekleyen 2 cocuk laf attı bana, inanır mısınız 2sinide paket ettim. ve o kadar korkaktılar ki sadece dış görünüşleri güçlü içleri ise tam bir fiyasko.
    Sana diyeceğim şu arkadaşım sürekli kavgadan kaç bu korkaklık değil bence efendiliktir. Sen çok düzgün ve akıllı bir insansın.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş