Konuyu Nereye Açacagımı Bılemedım .

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve desperado98 tarafından 10 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. desperado98

desperado98 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba arkadaslar. Ben v.g ye 1 hafta once basladım.Spor salonuna yazılma ımkanım yoktu bende evde dambılla çalısma programını uyguluyorum . Benım bı kaç sorularım var. Benim günlük kalori ihtiyacım 2600 civarıymıs. Kendıme bır dıyet lıstesı hazırladım fakat benim günlük almam gereken protein miktarı da 100 gram , karbonhidrat ihtiyacımda 125 gram civarında. Hazırlamıs oldugum dıyet programında bu protein ve karbonhidrat sayılarının üstüne cıkıyorum mesela protein 400 e kadar gelıyo karbonhidratta 400-450 cıvarına gelıyor . Yani diyecegim o ki günlük protein ve karbonhidrat alımımın üzerine cıkarsam 2-3 katı sorun olurmu?

Buarada yaşım : 16

Kılom : 50

Boyum : 1.69 cm
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Temmuz 2014 ---
    Arkadaslar ek olarak , gunluk kalori ihtiyacını almasam mesela 2600 ben 2000 veya daha az alsam . ( Kaslara hacim kazandırmak ıcın kılo almam gerekmıs ) Onun yerine protein ve karbonhidrat ihtiyaclarımı alsam kaslarda gelısme olurmu ?

2. Yigitiss

Yigitiss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Personal Trainer
    Merhaba dostum eğer günlük kalori ihtityacın bazal metobolizman 1500kcall diyelim ve sen 1300 alırsan katabolizmaya (kas erimesi) riskin fazladır eğer sen hacim kazanmak istiyorsan ve bu hacmin yağdan değil kasdan olsun istiyorsan proteinine önem ver karbonihdrata önem ver ama karbonhidratar kompleks olsun yeşil mercimek gibi glisemik indeksi düşük olsun sana tavsiyem + yöne geçebilmek için ve hacim kazanmak için günlük kalori ihtiyacindan 300-450 kcall fazla alman sana hacim kazandıracaktır.Antreman sisteminede öenem vermen şart.Diyete gelince ince olarak hesaplamalısın.Bol şans.

desperado98 bunu beğendi.
  3. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Konu başlığınız açıklayıcı değildir.
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş