konserve mısır

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve toricelli4 tarafından 28 Şubat 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. toricelli4

toricelli4 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    selamlar ... forumda cok aradım ama bulamadım. antreman oncesi konserve mısır+ton iyi bir secim olur mu ? baslayalı 1 hafta oldu .
    yas 26 boy 171 kilo 80 . anlasılacagı uzere durum bayagı vahim.

Blues bunu beğendi.
  2. TylerD

TylerD Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    hayır iyi olmaz. protein i (ton balığını) antrenman sonrasına saklamalısın... antrenmandan en az 1.5-2 saat evvelinde 150 gr kadar litalif müsli veya 3-4 kaşık pilav (mümkünse yağsız) yiyerek antrenmana gidebilirsin.

semih91 ve toricelli4 bunu beğendi.
  3. toricelli4

toricelli4 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    tesekkur ederim. herzaman pilav bulmak mumkun olmuyor ofiste. musliyi alıcam o zaman en kısa zamanda. peki mısır icin ne diyorsun . o da yulaf , bulgur vs gibi kompleks ve kaliteli khidrat mıdır ? yoksa bir ise yaramaz mı ?

4. Blues

Blues Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Koyu bir mısır sever olarak ben de bu mısır konusunu merak ediyorum. Ciddi bir yağ problemim var. Ağırlık antremanlarından sonra genellikle diyet ton balığı + mısır + (makarna veya salata) şeklinde yapıyorum. Söz açılmışken forumda diyet ton balığından bahseden olmamış. Aynı protein oranını çok daha düşük yağ oranında sağlayan bu ürünü kullanan pek yok galiba.

5. FREELEO

FREELEO Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    ozgur
    Yer:
    BALIKESİR/BURHANİYE
    diyet tonların fiyatı biraz dağa pağalı oluyor... bence ona verceğin parayla protein tozu alman çok dağa ucuza gelecektir.. mısır hakkında bilgi beklentisindeyim :)

6. toricelli4

toricelli4 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bir yandan mısırın kompleks karbonhidrat olarak degerlendirilip degerlendirilmeyecegini merak ediyorum birde konserve mısırlarda bi miktar seker var . antremandan once alınması gereken karbonhidratı konserve mısır yiyerek alsak dogru yapmıs olur muyuz ? degerli hocalarımızın degerli gorusleri rica olunur. tesekkuler.

7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    öncelikle mısır tabiki kompleks karb..
    antremandan öncede protein alabilirsiniz neden alınmasın..
    son olarak pro.lardan da örnek verecek olursak ronnie coleman yemeklerinden haşlanmış mısırı eksik etmiyor diye biliyorum..

murad1 ve toricelli4 bunu beğendi.
  8. toricelli4

toricelli4 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    tesekkurler sn. diez . o zaman mısıra devam . hem tadı guzel hem de cok pratik oluyıor calısanlar icin tavsiye ederim.130 gr tukas konserve mısırda 39gr khidrat var ama dusunduren kısmı seker oranı . kutu ustundeki degerlere gore 12 gr da seker bulundurmakta. zararı olur mu ? yada sekersiz urunler var mı arastırayım bakalım.

9. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    şekerin çoğu suyunda ama vücudunun biraz basit şeker almasında sorun olacağını sanmıyorum varsın olsun 6 gr aldım 6 gr basit şeker hiçbir şey olmaz bu arada müslü değil de yulaf ezmesi alırsan daha iyi olur . müsli şeker içeriyor eğer şeker almak istemiyorsan. graaj olarak baktığında gerçekten protein tozu light tondan daha ucuz . hatta TylerD nin dediğinin aksine antremandan önceki öğünde kesinlikle protein almalısın.

10. Blues

Blues Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Diyet ton balığı ile normali arasında çok fazla para farkı yok diye hatırlıyorum. (50 kuruştu sanırım.) Gerçi ben diyette olduğumdan en fazla bir kutu yiyorum günde. (26gr protein bir kutuda.)
    Protein tozuna yeni başladığımdan ve kilo vermeye çalıştığımdan şu an sıcak bakmıyorum. Çalışmadan hemen sonra et, süt, lor peyniri veya yumurta ile protein ihtiyacımı gidermeye çalışıyorum.
    Ayrıca protein tozlarında ton+mısırın tadı yoktur herhalde. :)

11. rockallen

rockallen Üye

Beğenileri:
    102
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Istanbul
    mısırın çok tüketilmesi halinde erkeklerde göğüs büyümesine yol açtığını okumuştum bir yerde bu nekadar doğru...

12. toricelli4

toricelli4 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    haydaaa , icindeki sekeri dert ederken bide ne cıktı simdi basımıza . o kaynagı bi bulup yapıstırsanız buraya sn.rockallen . tecrubeli arkadaslarımız birseyler yazarlar heralde bunla ilgili. zira ben
    hergun 300 gr yiorum .

13. rockallen

rockallen Üye

Beğenileri:
    102
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Istanbul
    Şu an Kaynağını Hatırlayamıyorum 1 Yıl Oldu Okuyalı Ama Böyle Bir Yazı Okuduğuma Eminim Habertürk'ün Sitesindeydi Galiba

14. murad1

murad1 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Değerler iyi gözüküyor ama nişasta olayı sıkıntı olur mu?

Adı.............: Mısır, tane
    Ağırlık gr....: 100
    Protein......: 11,9
    Karbonhidrat: 72,1
    Yağ…........: 4,7
    Kolestrol...: -
    Kalori….....: 362

15. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    konservelerde satılan sweet corn lar cokda kompleks değillerdir. çunkü o mısırların tatlı olmasının sebebi glikozdur. mısır biçilir biçilmez önce sıcak suda kaynatıp sonra soğuk suya girdirip şokluyorlar böylece enzimlerin çalışması engelleniyor. enzimlerin çalışması engellenince glikozun nişastaya dönüşü duruyor ve bol miktarda glikoz olarak kalıyor içinde. pazardan alınan mısırla konserve mısırların arasında aşırı derecede tatlılık farkının olmasının yegane sebebi budur. tabi bu mısırın cinsine görede değişkenlik gösterebilir . ama pazarda satılan tüm mısır konserve mısırdan daha kompleksdir. öncelikli olarak tercih edilmelidir

murad1 bunu beğendi.
  16. murad1

murad1 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Evet o zaman mısıra yüklenmeyeceğiz. Hala aklım almıyor bu yulaf neden bana yan etki yaptı.

17. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Sanırım biz bodyciler için hazır salata çıktı ton balığı +mısır biraz yeşillik fln bi arada 2 kutu bi arada 7,85 fln galiba

bide bi sorum olacak cevaplayana minnettar kalacam ben bu konserve balıklardan hep tiksinmişimdir daha hiç denemedim şu an dolapta ama açmaya korkuyorum kusarım falan diye hazır yemek olanı anladımda sadece ton balığı olan nasıl kokusu fln?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:46 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:35 ----------

ya bide mısır demişken melis konserve mısırın tadı hiç bişeyde yok markette o yoktu bi kere başka marka aldım yarısını çöpe attım :)

18. murad1

murad1 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Ton balığının yağını süzeceksin sonra bol limon kekik o zaman koku kalmaz.

Rambo16 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş