kondisyon ve zayıflama için nasıl bir diyet önerirsiniz?

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve _efsun_ tarafından 5 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. _efsun_

_efsun_ Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    mrb arkadaşlar ben 21 yaşındayım 150 boyunda 56 kiloyum.15 gündür kickboksa gidiyorum haftada 3 gün birbucuk saat.bundan önce de 1 ay gidip ara vermistim . hem kilo vermek hemde kondisyon için nasıl bir diyet önerirsinz.elma tipi kilo alıyorum ve kronik yada hormonal bi rahatsızlıgım yok.yaklasık 8 -10 kilo vermek istiyorum.ögle yemeklerini dışarda yemek zorunda kalıyorum öğrenciyimö cunkü ve kickboksa aksam saat 17.30-19.00 arsı gidiyorum.

2. abisinin kardesi

abisinin kardesi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    k.k.t.c
    ogrencilik bence diyet uygulamasını sınırlayan bir neden değil. cantana badem, ceviz, mevsimine gore meyve koyabilirsin. simit ve ayran da oglenleri tuketebilecegin besinler de olabilir.

3. _efsun_

_efsun_ Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    simit kalorili değil mi? Birde daha baska neler önersiniz sabah öğle aksam beslenme için?. Fit bir sporcu olmak istiyorum ama önce zayıflamam gerekiyor.

4. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    öncelikle yasın genc oldugu icin daha kolay kılo verirsin buda senin icin cok güzel:) cardıo yanında mutlaka fitness ekle unutma ne kadar cok kas o kadar kılo ve yag yakımı demektir kaslanacagım diye korkma hormonlarımız geregi istesekte öyle kaslı olamıyoruz bayanlar olarak ancak ilac stroid vs alırsan erkek gibi kaslı olursun kickbox a devam et ama mutlaka fitness ta yap yaptıkca fizigine sen bile sasıracaksın güven bana:) beslenmene gelince mutlaka kahvaltını yap en önemli ögün neler yiyebilirsin yumurta lor peyniri domates salatalık süt vs gibi her ögünde protein almaya calıs öglenleri okulda oldugun icin ne yedigini bilmiyorum yazarsan yardımcı oluruz ama yaglı fastfood tarzı yemekse yanında kendin birseyler götür ton balıklı tavuklu sandwich gibi meyve badem fındık tabii sınırlı miktarda yiyebilirsin ve tabii ki su mutlaka icmelisin beslenmeni düzene sokarsan gerisi zaten gelir en önelisi beslenme düzeni kolay gelsin arkadasım:)

5. _efsun_

_efsun_ Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    okul artı kpss ye hazırlanıyorum bos vaktim yok kickboksa bile zor vakit ayırıyorum oda cok sevdiğim için.öğleyin simit fasfood yiyebilirim evden götrmeyi deneyecem.süt yogurt tamada et yiyemiyorum fazla.bana tam olarak göz karaı miktarlarıyla boyuma kiloma uygun uygun proteince zengin uzun süre uygulayabilecegim bir beslenme önerenizi istiyorum.bide on kiloyu yag dan ne kadar zamanda verebilirim?haftada üç gün birer bucuk saatlik antreman artı diyetle.

6. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    Kondüsyon amaçlı diyet yoktur.Kondüsyon tamamen antrenmanlarda ne yaptığınızla alakalıdır.Kick box eğtimleri askeri eğitim gibidir.Sürdürülebilir güç çok önemlidir.Kondüsyon kazanmak için 15 20 dakika koşabiliceğiniz bir hızda koşun üstüne kum torbası çalışın o zaman kondüsyon kazanırsınız.10 kiloyu 1 ayda da verebilirsiniz fakat bu ne derece sağlıklı olur siz düşünün.10 kilo için ideal olan 2.5 aydır.

7. _efsun_

_efsun_ Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    beslenme hakkında biraz daha bilgi verirmisinz bide evde 10-20 dk ip atlatıp mekik şınav felan ceksem nasıl olur daha neler ekleyebilirim yarım saatlik bir uygulama için

8. _efsun_

_efsun_ Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bana önereceğiniz bir yag yakma diyeti yok mu tavsiyelerinizi bekliyorum.Et yiyemiyorum ve boyuma kiloma göre birseyler soylerseniz sevinirim

9. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    kirmizi etmi yiyemiyorsun hic bir etimi yiyormusun tavuk balik v.s demi yiyemiyorsunuz

Ben ketojenik bir diyet oneririm

yagdan proteinden bol karbonhidrattan kit kan sekerinde dalgalanmalar olmayacagi icin okul hayatinizda daha iyi gidebilir

10. _efsun_

_efsun_ Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Söyledğiniz diyette tavuk ve balık vardı sanırım.Bende proteince zengin bir diyet istiyorum ama et balık tavuk yiyemiyorum.Süt ve peyniri baklagilleri cok severim. Baska neler önerirsiniz?

11. _efsun_

_efsun_ Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar kafamda şöyle bir beslenme programı var lütfen yardımcı olun
    sabah :
    *1-2 dilim ekmek 30 gr peynir ya da 1 yumurta cay 3 zeytin elma yada yeşillik
    * bir tabak müsli +süt
    öğle-akşam
    *6 kaşık sebze yemegi+1 kase çorba+salata+1-2dilim ekmek
    *6 kaşık baklagil+salata+çorba+1-2 dilim ekmek
    *kepekli ekmekle yeşillikli peynirli tost+ayran
    aralarda
    *1 tabak meyveli yogurt
    *10-15 badem
    *2 ceviz
    *meyve
    *1 bardak süt
    *yarım tabak müsli

cayı cok seviyorum ama sekeriz içiyorum suyuda 2- 3 lt içiyorum günde lütfen yardım edin
    3 ana 3 ara öğün düşünüyorum salata pek yiyemiyorum ama yerine meyve yemeye calişiyorum.aksamda saat 20 :00 dan sonra yemiyorum

12. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

burda diyeceklerim bitiyor :) ben balık tavuk ve eti cok seviyorum :)

yumurta yiyebiliyormusunuz ?

Karatay diyeti yapabilirsiniz ordaki et yerine peynir yada yumurta koyabilirsiniz orda baklagillerde var. Benim yaptıgım diyette baklagillere cok hos bakılmıyor

Süt icmeseniz daha iyi olur yerine yogurt ayran kefir olabilir. Araogunler bize biraz ters cünkü insülin salgılansın istemiyoruz

3 ögünde bitirmeliyiz beslenmemizi

13. _efsun_

_efsun_ Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    bazı diyetisyenlerde ara öğün olması lazım diyorlar ve ara öğünlerle zayıflayarda var sasırdım bende:).ara ögün olmalı mı olmamalı mı?yumurta yiyorum

14. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

benim guvendigim doktorlara göre olmamalı :)

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/tamamen-kardiyo-ya-yakmak-t45521.html?p=451530#post451530

burda ara ogun neden yapılmamalı diye tartıstık bugun

yapılan bilimsel calısmalar da var

tabi mantıklı gelen dogrudur sizin icin :)

15. _efsun_

_efsun_ Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    teşekür edrim yardımlarınız için peki yukardaki diyetin üstünde sizce ne gibi oynamalar yapabilirim zaten 4 öğün yiyebiliyorum en fazla pek pilanladıgım gibide olmadı.:D

Sayfayı Paylaş