Kondisyon + Body = Sarkma?:S

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Xuqa tarafından 6 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Xuqa

Xuqa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaslar ben bu sporda yenıyım yarın ilk haftamı tamamlayacağım . Salona gidiyorum gayet güzel, aletler falanda iyi.

Şimdi benim bir sorunum ve sorum var.

Kilo=84.5'di 2 haftada Evde Koşu bandı ile Kardioyla 82.5 şu an
    Boy= 1.75-1.77 arası
    Yaş=17
    Amaç= Yaza kadar Yağ yakımı ve görüntüye yeticek kadarda Vücut çalışmak.

Salonda Henüz yeni başladığım için Program Haftaya pazartesi Hazırlanacakmış.
    Bugün Antremanımı bitirdim salondan çıktım tam gidicem. Hoca geldi nasıl gitti falan diye sordu etti. Dedim iyi işte.
    Program için yarın uğrada boy kilo falan bilgileri alayım senin dedi.
    Bende ayak üstü söyleyiverdim
    Fitness + Body yazıcağını düşündüğümden Durumu açıkladım.Evde Kondisyon ve en az 100 mekik yaptığımı sadece Vücut çalışsam evdede kondisyon ile devam etsem olurmu gibisinden sordum.
    Hoca bakdı bakdı.. , Bak sende yavasdan sarkmalar baslamıs dedi Zaten yanları eritmişsin biraz, kondisyon devam edersen Sarkma olursa bir daha Zor toplarsın çok zor toplarsın dedi.
    Sana ne evde kondisyon ne de burada
    Yer hareketleri ve Vücut çalışcaz dedi...

Afedersiniz ama vucut we yer hareketleriyle Göbeği nasıl eriticem? koşu ve kardio falan olmadan?:S Sarkma olayından tırstım...

Ve birde boy olayı var yaş 17 ama boy uzamasını durdururmu çalışmalar napar tam bi bilgim yok yarın detaylı konuşucam hoca ile. Yinede fikri olan varsa yazabilirseniz sevirim.

Forumda gerekli araştırmayı yaptım fakat kesin bir bilgiye ulaşamadığım için açma gereği duydum. Umarım yardımcı olabilirsiniz

Çok teşekkürler.

2. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    oncelıkle hosgeldın xuqa umarım yardımcı olabılırm...

kardıyo calısmakla sarkmanın ne alakası oldugunu cozemedım eger kılo vermek ıstıyorsan elbettekı kardıyo yapıcaksın senın de dusundugun gıbı mekıkle sopa cevırmeyle felan gobegi eritmek imkansız...

bildigim kadarıyla vucut yag yakmaya nabız 120 nın uzerıne cıktıgı zaman baslıyor bu da kardıyo calısmasıyla olur sadece...

eger hocanın bahsettıgı sarkmalar zayıflamadan dolayı olan derının sarkmasıysa bu elbette olucak ama zamanla gecıcıek bu sıte de ve benım cevrem de 100 kılodan normal kılolara ulasan arkadaslar var...hepsınde de az cok derıde sarkma olmustur ama bu sısman olarak dolasmaktan ıyıdır..

senı yanıltmak ıstemem ama benım dusuncem bu yıne daha bılgılı arkadaslar da sana yardımcı olmaya calısırlar ama dedıgım gıbıb kılo vermek ıcın kardıyo yapman sart...

iyi calısmalar..

Son düzenleme: 6 Mart 2009
    Xuqa bunu beğendi.
  3. yiğitcanharmancı

yiğitcanharmancı Yeni Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Güzel açıklamışsınız Slymnasye. Eklemek istediklerim var.

Deri sarkmasına nedenleri; ya önceden çok hızlı kilo alarak deriyi germek ya da çok hızlı kilo vererek deri altını çabuk boşaltmak. Bu nedenlere göre konuşursak, eğer önceden çok hızlı bir şekilde kilo aldıysanız(1 ayda 4 kilodan fazla gibi) ilerde o kiloları yaktığınızda mutlaka sarkma olucaktır. Bu kas yapımında da böyledir. Kas sarkması diye birşey yoktur. Hızlı kas yapımında da aynı şey olur. Bu tarz sarkamaların toparlanması çok zordur. Öte yandan hızlı kilo verildiğinde de sarkma oluşur. Bunun toparlanması daha kolaydır ama gene de zordur.

Sizin vücudunuzu, ne kadar sürede kaç kg aldğınızı bilmiyorum. Ama bu dediğim durumlar söz konusuysa kilo verdikten sonra gene aynı kilonunzda kas yapmanızı öneririm. Bu deriyi toparlar, içini doldurur.

Güzel bir diyet ve ardından kardio yapmanızı öneririm. Sağlıklı bir diyetten sonra hocanızın dediği gibi kardio yapmasanız da olur. Bu yollarla ayda 4 kilodan fazla vermeyin.

Boy uzamanızı engelleyen hareket var. Bunlara örnek; squat, enseye press, arnold press vb. Yani ağırlığı omzumuzdan yukarı kaldırmamaya çalışıcağız. Eğer başka hareket seçeneğimiz yoksa oturarak yapmalıyız. Bu hareketlerin ortak özellikleri omur ve dizlere baskı yapmasıdır. Uzamayı engelleyebilirler.

Başarılar.

slymnasye bunu beğendi.
  4. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Verdiğiniz ölçüler ile sarkma yaşayacağınızı düşünmüyorum.
    Sarkmadan kasıt çok yüksek kilolu insanların kısa zamanda yüklü kilolar verdiklerinde oluşan deri sarkmalarıdır.
    Sizin buna benzer bir durumunuz yok..

2 alternatifiniz olabilir.
    Kardio yerine ağırlık çalışmalarına ağırlık verirsiniz.
    Ve daha sonra da definisyona girerek fazla yağlarınızı atarak vücudunuzu kesersiniz.

Ancak yaz aylarına kadar bulk dönemine girip daha sonra definisyon yapmak için yeterli zamanınız olmadığını düşünürsek size önerim, kardio ile kas çalışmalarını koordineli olarak ettirmeniz.

Yani haftanın bazı günlerini kas çalışmasını bazı günlerini de kardioya ayırmanız uygun olacaktır.
    Bu çalışma şekli, kardionun minimum tutulduğu bulk sistemlerinden farkı gelişimin ve çalışma efektifliğinin nispeten daha az olması, buna karşılık kütle kazanımıyla beraber gerçekleşen yağlanmanın da daha düşük seviyelerde olmasıdır.

Beslenmenizi çok dikkatli planlıyarak kardio-kas çalışmalarını birbirlerini aksatmayacak biçimde kombine ederseniz yaz aylarına kadar belli oranda gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Zaten kas gelişimi ile birlikte metabolizma hızınız artacağından yağ yakımınız da hızlanacaktır.
    Ancak bu dolaylı bir etkidir.
    Yani mekik çalışarak veya hiç tasvip etmediğim twist tarzı hareketlerle bölgesel yağ yakamazsınız.
    Yağ yakmanın yolu aerobik idmanlardan ve kalori hesaplamasından geçer.

Kardio idmanlarınızı da vücut çalışmadığınız günlerde çok fazla yıkıma yol açmayacak zamanlamalarla paralel sürdürmeniz fit görünüşü korumanıza yardımcı olacaktır.

5. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    kondisyon + body ≠ sarkma
    hele senin boy ve kilonda hiç değildir.yaz gelio,bence haftada 3 gün cardio yap(body yapmadığın günlerde)
    iyi çalışmalar

6. yiğitcanharmancı

yiğitcanharmancı Yeni Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Sarkmanın mevcut kilo fazlasıyla-boyla alakası yok. Hızlı bir şekilde kilo alıp vermeyle ilgili birşey.

7. Xuqa

Xuqa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    İlgilendiğiniz için Çok teşekkür ederim. Hepsini göz önünde Bulunduracağım.

wather45 bunu beğendi.
  8. wather45

wather45 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    lütfen yardım!!!!

slm arkadaşlar bnmde sorum var cvplayabilirseniz seevinirim bn bodye başladım 3 hafta gittim sonra işim çıktı bıraktım ama yine başliyacağım ama kilo sorunum war çok zayıfım ve bundan çok rahatsızım kilom 57 yaş 18 boy 1.77 ve başladığımda protein tozuda kullanmaya niyetim var ama bazı sitelerde gördüme göre ve çevremdeki söylentilere göre sarkma oluyo felan diolar ama nasıl bir sarkma anlamadım gitti dedeler yaşkı kadınlar gibimi oluyo anlamadım :D sonra bna kilo almk için tavsiyeleriniz varsa ve protein tozunun en iyi markalarını yazarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler...dumbelllls

9. wather45

wather45 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yardım edicek biri yokmu yaww :S

10. gs01

gs01 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    hızlı kilo almadığın sürece deride bi sorun olmaz. protein tozuda sarkmaya neden olmaz. nasıl kilo alacagını hangi protein tozlarının iyi oldugun forumdan bulabilirsin armut piş ağzıma düş demeyelim lütfen araştıralım biraz thums: saglıklı sporlar

11. wather45

wather45 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok saol bni aydınlattığın için bide bu protein tozunda ileride kısırlık felan ihtimali varmı etrafımdakiler tutturdu böle bişi olur felan bi iğne varmış galiba etkisi çok büyükmüş bn onda var diye biliyorum kısırlık tehlikesi öylemi acaba ???????????

12. gs01

gs01 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    onu diyenler hayatlarında kaç kişi görmüşler acaba supplement kullanıpta kısırlaşan :D kısırlık tehlikesi iğne dediğin steroidlerde vardır supplementlerin tek yan etkisi karaciğere bindirme yapar ama protein tozunun vs karaciğere etkisi kola kadar bile değilmiş duyduğum kadarıyla :) yani steroidden uzak dur ama supplementleri kullanabilirsin bi sorun yaşamazsın

13. wather45

wather45 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tekrar saol artık kafamda hiçbir soru işareti kalmadı ramazan biter bitmez başlıyorum tekrar ama bu sefer protein tozuyla.. amino asidin nasıl zararları vardır acaba şimdi bunuda merak ettim :D

14. gs01

gs01 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/supplementler-f26.html

buradaki konuları okuyabilirsin ama supplementlerin kısırlık gibi etkileri olmaz tek etkisi dediğim gibi karaciğere yük bindirmesidir. ama eğer yeni başlayacaksan ilk üç ay supplement kullanma çünkü vücudun ilk üç ay her türlü gelişir mümkün olduğunca doğal beslenmeye bak supplementler ögünlerin yerini alamazlar adı üstünde ek besindir onlar :D

15. wather45

wather45 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben şimdi bodye başladığımda wicudum şekillnene kadar protein tozu kullandım diyelim sonrada bıraktım protein tozunu ama bodye devam vicudumu yine aynı formda kaslı olarak protein tozsus kaslı tutabilirmiyim??

16. gs01

gs01 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    tutarsın ama yiyeceklerden aldığın protein miktarını yani eti sütü peyniri vs artırarak tutarsın protein tozsun olmaz diye bişey yok eğer ki o kadar proteini yiyeceklerdende alabilirim diyosan sorun yok

17. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Vücudu kaslı tutmaktan kastın kas kitlesi kaybetmemek herhalde..
    bildiğim kadarıyla kasların erimesi için katabolik etkiye mağruz kalması yani kas kitlesi hangi maddeden oluşuyorsa amino asit, protein, su bu maddelerin vücuda çok uzun süre alınmaması sonucu vücudun depodan yakması yani yağ yada kasların eriyerek vücuda besin sağlaması gerekmekte..

Supplementler ek besinlerdir yani onlardan mükemmeli bekleyemezsin adı üstünde ek yani sen asıl yemen gerekenleri yeyip kaslarını düzenli uyarırsan formda kalırsın.. Ve hiç bir şekilde kas kaybetmezsin..

Yanlış yada eksik yazdığım yer varsa arkadaşlar tamamlasın lütfen..

18. wather45

wather45 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hmm bnm düşüncem dedim gibi wicudumu şekillendirene kdr protein tozu kullanmak ve vicudumu istedim forma sokunca protein tozunu bırakıp ama bodye devam edip aynı formda gitmek çok saolun gidebilirim herhalde anladıma göre..

19. wather45

wather45 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet istediğim protein tozunu bıraktığımda kas kitlesini sadece bodye giderek aynı tutmak..

20. izmirgöztepedir

izmirgöztepedir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşar bende kollarda sarkma var 10 kilo verdim 3 ayda 2 aydırda body yapıyorum fazla çalıştım kollarım hiç gelişmedi 45 dk kardiyo yapıyordum kaslarım eridimi acaba çok fazla sarkma var kolumda yaşlı nine kolu gibi oldu kollarımın genişliği 35 santim cevaplarınızı bekliyorum

Sayfayı Paylaş