Kondisyon Bisikleti

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve mad_dog tarafından 3 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. mad_dog

mad_dog Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    (Bu konuyu açmadan önce forumda araştırma yaptım ama açıkcası okuduklarım beni tatmin etmedi.)
    Yağ yakmak için kardiyovasküler egzersiz amaçlı kondisyon bisikleti almayı düşünüyorum. Maksimum çıkabileceğim fiyat 350 lira. Aleti evde 2 kişi kullanacak. (Şimdiden belirteyim koşu bandı alma gibi bir imkanım maalesef yok.)

Bugün bilgi almak için bir alışveriş merkezine gittim. Oradaki görevli bana kardio için bisikletin uygun olmadığını, bisiklet kullanarak sadece bacak kası yapacağımı söyledi ve bana eliptik bisiklet önerdi.Bu doğru mudur?

Ayrıca
    -İyi bir kondisyon bisikleti (minimum fiyatla) nasıl özelliklere sahip olmalıdır(eğer eliptik bis. daha faydalıysa bu sorum eliptik bis. için geçerli :) )
    -Bu aletleri nasıl bir programla kullanacağım hakkında hiçbir fikrim yok. Bu konuda da yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.(Önümde 6-7 ay gibi bir süreç var ve sağlıklı bir şekilde 15 kilo vermek istiyorum)

Bu arada:
    Boy:186 cm
    Kilo:94 kg

2. mad_dog

mad_dog Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aleti alacağım ama forumdan bir cevap bekliyorum lütfen bana yardımcı olun.

3. efesen

efesen Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    seninle aynı kilodaydım, inan hiç onlara gerek duymadım. aksam 4-5 ten sonra yemek yemeyip, her aksam mekik cektim ve 2 ayda 14 kilo verdim. su an 80 kiloyum ve yesem de geri almıyorum hiç. sana önerim öyle bişey alma gerek yok para vermene. 2 ay kullanıcaksın sonra kullanmayacaksın inan bana. al bir çift koşu ayakkabısı en yakın parkta veya sahilde ya da iste herhangi bir yerde kalori yakmana bak ve devamlı harcadığın kaloriyle aldığın kaloriyi hesapla. yağsız ve şekersiz yemeye dikkat et ama ne kadar dikkat etsen de yiceksin kaçarın yok :D

neyse gelelim senin dediğine, bisiklet biraz tabi ki kas yapar, pedalı cevirmeye ihtiyacı olana kadar; daha sonra kondisyona döner. mesela devamlı sınav ceksen, ilk baslarda göğüs kası yaparsın ama bir süre sonra artık o kondisyona döner aynı misal. koşu bandı hiç alma dısarda kos en basit olarak. bende var bisiklet aile fertleriyle toplam olarak en fazla 30 40 kere kullanmısızdır ve orda yatıyor hala. keza kosu bandı da var, üstüne toplam yine aile fertleri (4 kisiyiz ) 50 den fazla cıkmamısızdır.

uzun lafın kısası, bi carnitine ilac al (forumda supplement bölümünde bulabilirsin) ve ayakkabı alıp cıkıp kosmaya bak. eğer ilk paragraftaki yazdıklarımı yaparsan inan bana 2 ayda en az 10 kilo verirsin. ilk basta cok zor gelicek ama sonra alısıcaksın.

benim de boy 186 ve 96 kiloydum, kosu haricinde yazdıklarımı yaptım ve 82 kiloya indim. cok gaza gelmistim orası ayrı ama gelmek gerekiyor artık. istersen yaparsın rahat ol =)

4. efesen

efesen Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    ha bu arada sınav da cektim tabi hergün onu da unutmayalım. daha detaylı istersen özelden yaz ayrıntılı bi sekilde anlatırım. hergün 300-400 gram veriyodum ve bu beni cok mutlu ediyodu. tabi konsantrasyon problemi yasadım ve karneye 5 kırık geldi tam o sıra bilgin olsun.

5. GK_86

GK_86 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar yağ yakmak için Koşu bandı mı daha uygun yoksa bisiklet mi.?

6. cusco*

cusco* Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Carnitine bir ilaç değildir..gerçek bir aminoasit değildir ama aminoasit olarak geçer..ayrıca akşam 4-5'ten sonra birşey yemeyerek vücutta katabolik olaylar olur anabolik olaylar olmaz..aç kalarak kilo verilmez..üyeleri yanlış bilgilendirmeyin..Ayrıca yağsız diyet olmaz yağ vücut için gereklidir önemli olan alınan yağın çeşididir..

7. safeo

safeo Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kocaeli
    Kosu bandı daha etkilidir.. Mantıkende yaklasıcak olursan kosarken tüm vücudun hareket eder bisiklette ise sadece bacakların ;)

GK_86 bunu beğendi.
  8. boran90

boran90 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    bisikleti ayağa kalkıp sür bence iyi sonuc verir o kadar bacaklarınada binmez yük. aşaı yukarı yürüyüşü andıran bi hareket olur hatta

9. GK_86

GK_86 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdi ben 30+30 çalışıyorum.Yani 30 dakika koşu bandı + 30 dakika bisiklet.Sizce 60 dakika mı koşu yapmalıyım.? 30 dakika da anca ısınıyorum zaten :D

Sayfayı Paylaş